Vzpomínky na léto

24. září 2015 | 14.16 |
› 

Včera oficiálně (tzn. podle astrologů) začal podzim. No a já mám jakousi potřebu zavzpomínat na právě uplynulé léto. To totiž bylo v mých očích naprosto skvělé. Nevím, jestli se mi to pouze zdá, ale přijde mi, že posledních pár let to tak nějak graduje a rok od roku jsou ta léta prostě hezčí a hezčí a já si je víc a víc užívám. Že by to bylo tím, že jsem starší? Nevím. Pamatuju si, jak ještě před pár lety jsem letní vedra nesnášela a těšila se na zimu. Posledních pár let je to ale naopak. Zamilovala jsem se do léta a zimu mám radši čím dál tím míň. 

Nebudu tu vypisovat úplně všechno, co se mi během léta přihodilo, chci jen vypíchnout určité momenty a věci, které budu mít s létem 2015 asi navždy spojené.

Sluníčko + teplo

No, teplo. Horko. Vedro. Občas bylo fakt nesnesitelný. Ale občas naopak bylo pro mě hrozně příjemný. Čím déle ta vlna veder trvala, tím víc jsem si na to zvykla a když se pak ochladilo, tak jsem to těžce nesla. Bylo to jedno z nejteplejších lét v našich končinách. Na druhou stranu, deště bylo proklatě málo. U nás na Moravě za celý léto snad ani pořádně nezapršelo. Naopak slunečných a horkých dní bylo až až. Pro některé až příliš. Jasně, mě se to machruje, já měla prázdniny a flákala se, tak se není čemu divit, že mi horko a slunko nevadilo.


MotoGP Brno

To byla prostě nejlepší akce nejen léta, ale celého roku 2015. To už je mi jasné teď, i když do konce roku ještě nějaký ten měsíc zbývá. O MotoGP na Masarykově okruhu v Brně tu bylo už tolik článků, že asi není potřeba cokoliv dodávat.


Sporty

Já jakožto sportovní fanda jsem si samozřejmě nemohla nechat v televizi ujít důležité šampionáty. Tedy mistrovství světa v plavání a mistrovství světa v atletice. Kromě toho jsem samozřejmě sledovala motorismus, ale to u mě je samozřejmost.


Praha

Moje sestra se svým přítelem už nějakou dobu bydlí v Praze. Výlet, kdy jsme se já a rodiče vydali na několik dní za nimi, byl parádní. Vlastně, ségřin přítel měl ten týden akci s kamarády, takže vůbec nebyl doma. Aspoň bylo místo pro nás a my měli kde spát. Bylo to několik krásných dní.


Spotify

K tomu mě přivedla sestra. Aplikaci Spotify si můžete zdarma stáhnou do svého počítače (notebooku, tabletu...), a už jen hledáte písničky, ukládáte si vaše oblíbené a posloucháte a posloucháte. Můžete si taky pustit rádio, kde vám budou hrát písničky podle zvoleného žánru. A jsou tam i další různé vychytávky. Třeba vytvořit si playlist přesně podle vašeho gusta. Já se musím přiznat, že jsem se na Spotify stala závislou. Není dne, abych si tam něco nepustila. Dokonce jsem i díky tomu našla několik pro mě nových interpretů!


Laky na nehty

Konkrétně pak, čím víc barev, tím lepší.

Dřív jsem si nehty moc nelakovala, to bylo fakt hodně výjimečně. Poslední dobou jsem tomu ale nějak propadla. Aktuálně jsem se zamilovala do oranžového laku!


Energetické nápoje

Energiťáky jsem dřív nepila. Vůbec. Až do letoška jsem žádný ani neochutnala. Prostě mě to nijak nelákalo. Ale při GP v Brně to byl všude samý Monster. Já teda odolala, akorát jsem si od ségry ucucla z plechovky. A chutnalo mi to. Musela jsem si pak koupit Monster ve speciální edici Valentino Rossi (to víte, motoristický fanoušek). Aktuálně zkouším Red Bull. Ten klasický jsem ještě neměla, ale ty s různými příchutěmi nejsou špatné.


Tři mušketýři

Seriál BBC, na kterém spolupracovali i Češi. Zaujal mě už někdy v květnu, kdy jsem viděla v televizi upoutávky. Tak jsem si řekla, že tomu dám šanci. Byly to příjemné pondělní večery. Jenomže. Jenomže v půlce druhé (a závěrečné) série to Prima přesunula z pondělního večera na nedělní odpoledne. A to pro mě jako pro motoristického fanouška bylo nepřípustné. V neděli odpoledne totiž obvykle koukám na závody. A ty mají prostě přednost. Takže seriál jsem nedokoukala. Prima by to teda na svých stránkách měla mít někde v archivu, ale ještě jsem se k tomu vůbec nedostala. Tak snad budu mít možnost to někdy dokoukat.


Tak. To jsou asi ty hlavní body. Co se cestování týče, tak jsem měla plánů až až, nějak se ale nestihly realizovat. Hlavně, že dopadlo to MotoGP a ta Praha. To byly hlavní dva cíle. Doufala jsem ještě v nějaké výlety, ale to se nakonec nekonalo. Kromě toho samozřejmě nesměl chybět víkend u příbuzných a ten byl taky super. Po dlouhé době jsem měla z té návštěvy dobrý pocit a radost a ani se mi nechtělo odjíždět.

I tady na blogu byl článek (dokonce dva) o mé návštěvě ETCC (+ BOSS GP + Superkarts) v Brně na okruhu. To už bylo sice na začátku září, ale astrologicky to bylo pořád léto, takže to tady můžu klidně napsat.

A závěr léta jsem si užila v Ostravě na letišti na Dnech NATO.

Kromě toho jsem byla párkrát v Olomouci (to máme kousek), jen tak se podívat po městě nebo zamířit na nákupy.

Taky jsem si pořídila tablet. Já ho napřed vlastně ani nechtěla, říkala jsem si na co. Ale naši mě tak trochu přesvědčili, že teď máme nějaké peníze, tak ať si ho koupím. Chvilku jsem uvažovala o nějakém menším laptopu. Ani nevíte, jak moc jsem teď ráda, že jsem si ten tablet přeci jen koupila. Jsem na něm závislá :-D Aktuálně ale uvažuju nad tím, že bych si k němu koupila i klávesnici a myš. Protože kdybych třeba chtěla psát z tabletu článek sem na blog, tak bych to na té dotykové klávesnici psala asi rok :-D Když člověk píše nějakou krátkou zprávu na facebook nebo twitter, tak to je v pohodě, ale nedovedu si představit, že bych takhle psala nějaký dlouhý článek třeba o závodě F1 (však víte, jak dlouhý moje články občas jsou).

Suma sumárum, léto to bylo krásné a já doufám, že další a možná ještě lepší na mě v nadcházejících rocích čekají.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Vzpomínky na léto katka 28. 09. 2015 - 20:01
RE(2x): Vzpomínky na léto niki 30. 09. 2015 - 22:00