VC Singapuru 2015

20. září 2015 | 17.22 |

singapurNemůžu si pomoct, ale závod v Singapuru mě vždycky baví. Sice je to nejdelší závod sezóny, ale i tak mi nikdy nudný nebo nějak nezáživný nepřijde. Kvalifikaci jsem letos neviděla, takže když jsem četla výsledky, tak jsem byla překvapená. Aby byly oba vozy Mercedesu až ve třetí řadě startovní roštu, to se poslední dobou moc často nevidí. Už to slibovalo, že by závod mohl být zajímavý. V první řadě tedy stáli Sebastian Vettel (Ferrari) a Daniel Ricciardo (Red Bull). Ve druhé řadě pak stáli Kimi Räikkönen (Ferrari) a Daniil Kvyat (Red Bull).

Doufala jsem, že Vettela někdo zdrží. Že s ním bude bojovat. Jenže ten si prostě jel svoje a ani safety car, který na trať během závodu vyjel dvakrát, mu v cestě za vítězstvím nezabránil.

Jsem ale velmi ráda, že se na podium dostali Daniel a Kimi. Kimi byl na bedně naposledy v Bahrajnu, a to už je docela doba, takže konečně! 

Co se Mercedesu týče, tak těm to tentokrát moc nevyšlo. Nico aspoň vybojoval čtvrté místo, ale Lewis Hamilton musel kvůli technickým problémům odstoupit. I tak má ale na čele šampionátu stále celkem slušný náskok. Já se ale začínám obávat, že ten, kdo ho začne ohrožovat, nebude Nico, ale Vettel. A to teda nevím, co bych jako dělala. Nefandím ani jednomu, takže je pro mě těžké přemýšlet o tom, komu bych titul vlastně přála víc.

Pojďme hned k mým oblíbeným týmům, protože to bude na delší povídání :-D Sergio skončil na sedmém místě a to beru. Když se na něj dotáhli oba piloti Toro Rosso, tak jsem se bála, že ho oba předjedou, byli rychlejší, ale Sergio to zvládl a svou pozici ubránil. Nico zase nedokončil. Já už vážně nevím. Proč má smůlu vždycky jenom on?? Vždyť to už je letos několikátý nedokončený závod :-( A aby toho nebylo málo, tak za kolizi s Felipe Massou (pak musel na trať safety car) dostal penalizaci 3 míst na startovním roštu příštího závodu plus 2 trestné body na superlicenci. Nechci tu kolizi nijak hodnotit, protože bych s velkou pravděpodobností byla zaujatá. Jestli chcete, tak se na to tady můžete podívat a udělat si na věc svůj názor. 

Když už jsem u Williamsu. Felipe závod nakonec nedokočil. Nevím, jestli to bylo kvůli následkům té kolize, nebo jestli se na jeho voze vyskytly ještě nějaké další komplikace. Valtteri dokončil na 5. pozici, což vlastně není špatné. Ale v závodě byl takový neviditelný, ničím moc nezaujal. Přesto si na jistotu dojel pro slušný přísun bodů.

Sauber. Tam to vypadalo všelijak. Marcus i Felipe se nedostali z první části kvalifikace, takže startovali poměrně vzadu. V závodě jeli ale pěkně a Felipe vybojoval jeden bod!!! Mám z toho opravdu velkou radost :-) Čtvrtý závod v řadě, kde Sauber získal body.

Když už jsem mluvila o pilotech Toro Rosso, tak je oba dva musím pochválit. Nefandím jim, ale dneska jeli skvěle. Navíc Verstappen vlastně neodstartoval, museli ho zatlačit do boxů a až odtamtud startoval.

Měl kolo ztráty. Safety cary mu ale pomohly a pak měli s Carlosem oba takovou strategii, že se dostali na body.

K McLarenu napíšu jen tolik, že to vypadalo skvěle, naděje na body, ale nakonec z toho nic nebylo :-(

A ještě něco! Za Manor už nezávodí Roberto Merhi, ale Alexander Rossi. Roberto pojede ještě v Soči a Abu Dhabi, protože to se Alexanderovi kryje se závodem GP2. Já jsem vážně ráda, že Alex dostal šanci a doufám, že to je dobré znamení toho, že Alexe uvidíme v F1 příští rok.

No a na závěr bych chtěla zmínit safety cary. První vyjel po kolizi Felipeho Massy s Nicem Hülkenbergem. Nejprve tedy ředitelství závodu rozhodlo, že stačí jen virtuální safety car, ale já si hned říkala, že normální safety car by byl lepší. No po mnoha kolech jim to došlo taky :-D A ten druhý safety car musel na trať, protože po dráze se procházel nějaký člověk. Normálně vážně! Tohle je jasná chyba lidí na okruhu. Stávat by se to nemělo. Mohlo dojít k tragédii. Jenže, než safety car vyjel na trať, fanoušek zase zmizel za plotem. Pak piloti zbytečně kroužili za safety carem několik kol...Tady to vidíte.

Příští závod nás čeká už příští týden v Japonsku na Suzuce. A já musím říct, že se na to ani netěším. Loni tam havaroval Jules a já to mám pořád na paměti. Z mého pohledu to bude smutný víkend, protože si to zase všichni připomeneme :-(

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře