Přestupy pro sezónu 2016

13. září 2015 | 19.14 |
› 

misanoMám tady na blogu článek ohledně přestupů pro příští sezónu v F1 a tak jsem si řekla, že napíšu i článek ohledně přestupů v královské kubatuře MotoGP. Mezi hlavními továrními týmy se pro příští rok nic nemění, ale u satelitních týmů a u týmů kategorie Open dochází k značnému zemětřesení. Takže si to teď pojďme zrekapitulovat.

U továrního týmu Ducati zůstávají Andrea Dovizioso a Andrea Iannone. U továrního týmu Yamahy zůstávají Jorge Lorenzo a Valentino Rossi. U továrního týmu Hondy zůstávají Marc Márquez a Dani Pedrosa. Stejné složení jako letos bude mít příští rok i Suzuki. Opět tam pojedou Maverick Viñales a Aleix Espargaró. Stejné složení bude mít i tým Tech 3, tedy Bradley Smith a Pol Espargaró.

V týmu LCR byl potvrzen, že zůstává Cal Crutchlow. Jméno druhého pilota ještě oznámeno nebylo. Je možné, že tým pojede pouze s jedním motocyklem. Pokud se dvěma, tak to bude asi stejné jako loni, tedy jeden tovární (Crutchlow), jeden v kategorii Open. Je možné, že v týmu zůstane Jack Miller. Kdyby případně Miller odešel, o žádných jiných možnostech jsem zatím neslyšela.

Bylo potvrzeno, že do týmu Pramac Ducati přijde Scott Redding. Jeho týmovým kolegou by měl být Danilo Petrucci. To znamená, že Yonny Hernández bude muset z kola ven. Nabízí se mu možnost jezdit pro Avintii, jelikož Avintia je sice v kategorii Open, ale provozuje motocykly Ducati. Co se týmu Avintia týče, tak Hector Barberá by měl mít místo jisté. K němu buď tedy zmíněný Hernández nebo možná Loris Baz. Bez místa tak asi zůstane Mike di Meglio.

Odchod Reddinga znamená prázdné místo u týmu Marc VDS. Tam údajně z Moto2 míří Esteve Rabat. Je možné, že tým pojede se dvěma motocykly. Jeho týmovým kolegou by tak mohl být Jack Miller či Sam Lowes. Vše je ale pouze spekulace.

Co se Sama Lowese týče, tak to momentálně vypadá, že přestup do MotoGP se příští rok konat nebude a vypadá to až na rok 2017, když je Sam spojován s týmem Aprilia.

U Aprilie to taky není jisté. Vypadá to, že Álvaro Bautista a Stefan Bradl by mohli zůstat, musíme si ale počkat na potvrzení.

Nejistá je situace u Aspara. Tým ještě není rozhodnut, zda bude provozovat dva motocykly nebo jenom jeden. Pokud jeden, tak asi v týmu pojede jejich aktuální pilot Eugene Laverty. Pokud by tým zůstal u dvou motocyklů, tak možností je Jack Miller nebo Loris Baz. Co se Nicky Haydena týče, tak je velmi pravděpodobné, že ten se vydá závodit do Mistrovství světa superbiků.

O přežití bojuje tým Forward. Šéf týmu je zatčen. Tým sice teď závodí, ovšem je otázkou, jestli letos pojedou na závody v Japonsku. Austrálii a Malajsii. Takže i příští sezóna je v ohrožení. Aktuálně pro tým závodí Loris Baz a Claudio Corti. Místo Cortiho ale za dva týdny v Aragonu pojede Toni Elías. Takže tihle tři jsou možná teoretičtí kandidáti na místo v příští sezóně, pokud tedy tým bude závodit. Případně by tam mohl jít někdo, na koho už místo nezbyde. Ale to už se pohybujeme v dost velké teoretické rovině.

O přežití bojuje i tým Ioda. O tom se zatím vůbec nemluví, ale jak to tak vypadá, tak se s ním příští rok na roštu moc nepočítá. Budoucnost Alexe de Angelise je tak ohrožena.

No a bohužel pro českého fanouška to vypadá, že v ohrožení je i tým AB Cardion. Kdo ví, jestli se příští rok v královské kubatuře objeví. I nad Karlem Abrahamem visí otazník. Kolovaly spekulace, že by mohl být testovacím pilotem KTM, která má ambice vstoupit do nejvyšší kubatury. Netuším, nakolik by se tyto spekulace mohly stát skutečností.

Mimochodem, kdyby se KTM opravdu dostala do nejvyšší kubatury, tak bych je milovala! :-D Zpátky ale k tématu.

Už jsem zmínila Esteve Rabata a Sama Lowese. Kromě nich měli ještě ambice dostat se do MotoGP Johann Zarco z Moto2 či Danny Kent rovnou z Moto3 (po vzoru kamaráda Jacka Millera :-D ). Zarco zůsane příští rok u Aja v Moto2. A teď aktuálně to vypadá, že Kent přestoupí se svým týmem Leopard do Moto2. Takže z nováčků to příští rok zatím vypadá pouze na Rabata. Nechme se ale překvapit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Přestupy pro sezónu 2016 katka 13. 09. 2015 - 19:27
RE(2x): Přestupy pro sezónu 2016 niki 14. 09. 2015 - 11:31