Mika Kallio odpovídal fanouškům

26. srpen 2015 | 18.50 |
› 

mika_2Minulý týden se na facebooku konal rozhovor s Mikou Kalliem. Přes stránku jeho sponzora Battery Energy Drink mu fanoušci mohli poslat otázky a Mika na ně odpovídal. Já jsem se rozhodla některé vybrat, přeložit a dát sem na blog :-) No dobře, vybrala jsem skoro všechny :-D Jedna otázka tam byla ve finštině, to bylo opravdu nad mé síly překládat :-D
Mika se mi zdá rok od roku milejší a milejší a taky poslední dobou na Fina nějaký upovídaný :-D Jsem ráda, že mají Kallio Racing a hodně bych jim přála, aby se jednou jejich tým a kluci (nejlépe tedy Lahti a Tuuli) třeba do toho Moto3 dostali. Taky se mi líbí odpověď na otázku, jaký je jeho oblíbený okruh a jako fanynku mě samozřejmě potěšilo, že plánuje závodit ještě mnoho let. Nejvíce se mi ale samozřejmě líbí odpověď na mou otázku ;-) :-D No a ta Koskenkorva, no comment :-D

Cítíš se spokojený s nastavením motocyklu? Když opustíš okruh, jak relaxuješ?
Jaké použijeme nastavení, záleží podle typu okruhu, povrchu a profilu tratě, ale letos jsme ještě to nastavení, které by nám opravdu sedělo, nenašli. Musíme dělat hodně kompromisů. Když se zlepšíme na přední části motocyklu, přestane dobře fungovat zadní část. A opačně. Je to škoda, jelikož závodění je fyzicky i psychicky náročnější, když nastavení není takové, jaké by mělo být.

Když odjedu z okruhu, tak relaxuju doma a pokud je to možné, tak chodím na ryby, na loď, jedu na chatu atd. Během přestávek moc necestuji.

Co budeš dělat, až se rozhodneš, že už nebudeš závodit?
Ještě jsem o tom neměl čas přemýšlet, protože cítím, že mám před sebou ještě spoustu závodnických let. Já a můj bratr Vesa máme takový projekt, Kallio Racing. Vesa je týmový manažer pro naše piloty, kteří jezdí Evropský a Finský šampionát a doufejme, že jednou se dostaneme do Mistrovství světa. Možná bych také mohl pomoci mladým talentům v jejich kariéře na mezinárodních tratích.

Věděl jsi už jako malý chlapec, že jednou budeš závodit na světové úrovni? Byl to vždy tvůj sen?
Když jsem byl dítě, tak jsem motorek nikdy neměl dost. Koukal jsem na MotoGP v televizi a rozhodl jsem se, že jednoho dne tam taky budu závodit. Také jsem sledoval svého tátu, kdekoliv závodil. A i když jsem byl příliš malý na to, abych závodil, odmítl jsem zůstat doma a když jsem měl příležitost, tak jsem jel a sledoval motorky.

Kdyby ses mohl s někým setkat v duelu, koho by sis vybral?
To by byl někdo na továrních motocyklech v MotoGP. Už jsem proti Rossimu, Márquezovi, Lorenzovi, Pedrosovi a dalším klukům, kteří teď v nejvyšší kubatuře odvádějí skvělou práci, závodil, ale rád bych s nimi závodil znovu a to na stejných motocyklech, jako mají oni. To by bylo zajímavé sledovat!

Proč sis z motocyklových závodů vybral závodění na okruzích a ne třeba mx / enduro / trial apod.

?
Můj táta závodil na okruzích a také na ledové dráze, což je důvod, proč mě tento sport vždy zajímal. Jak jsem vyrůstal, tak jsem zkusil různé druhy motorsportu, ale nebavilo mě to tak moc. Dávám přednost asfaltu nebo ledu.

Proč sis jako svůj sport vybral motorky a ne třeba lední hokej?
Ostatní sporty nenabízejí tolik vzrušení jako motorsport. Jako dítě jsem zkoušel fotbal a florbal, ale nic není takové jako motorsport. Stále se rád dívám na různé sporty v televizi, zejména na lední hokej, ale hru nechávám na jiných.

Po jaké barvě nebo kombinaci barev se první poohlížíš u auta, motorky nebo jakéhokoliv dopravního prostředku? A co je tvou "zbraní" v tvém volném čase? Jsou to opět motorky nebo něco jiného?
Ve svém volném čase rád jezdím na lodi, na vodním skútru, na motokárách a na sněžném skútru. Na autech obvykle preferuji černou nebo nějakou jinou dynamickou barvu.

mika_1

Kdybys uvízl na ostrově, jaké tři věci bys potřeboval mít při sobě?
1) nářadí na rybaření 2) láhev finské Koskenkorvy a Battery Energy Drink 3) dobré časopisy

Jaké další sporty děláš?
Během zimy rád lyžuji, jezdím na sněžném skútru a během léta rád jezdím na vodním skútru nebo cvičím venku.

Jaké máš auto?
Doma mám černé BMW M6. Během závodních víkendů řídím cokoliv, co mi můj tým pronajme, většinou to není nic fajnového.

Kdo si myslíš, že má šance vyhrát v Aragonu?
V Aragonu to bude těžké, protože spousta závodníků na této trati testuje a znají ji tak dobře. Asi bych si vsadil na Rabata, protože to je jeho domácí trať.

Jak se vyrovnáváš s nervozitou? Je něco, čeho bys chtěl ve druhé polovině sezóny docílit? Jsi pověrčivý?
Neznervózním tak lehce. V každé situaci se snažím zůstat klidný, protože věcem dokážete čelit lépe, když jste klidní. Ve druhé polovině sezóny doufám, že odvedu to nejlepší, čeho budu schopný a bylo by skvělé, kdybych se nějakým způsobem byl schopný dostat na úroveň, na které jsem závodil před pár lety. Tato sezóna je zatím docela katastrofální, a já se chci dostat na úroveň, na kterou si myslím, že já a můj tým patříme, jen musíme vyřešit technické problémy. Nejsem pověrčivý.

Který závod je nejtěžší?
Musím říct Malajsie, protože podmínky jsou tam náročné. Počasí se rychle mění, teplota a vlhkost je vysoká a na trati není nejlepší přilnavost. Fyzicky je to vyčerpávající závod, protože počasí je spíš vhodné na užívání si na pláži a ne na závodění v kombinézách :-)

Jsou tvé kolenní chrániče po závodě menší?
Musím je měnit po každém závodě a během závodního víkendu je měním i během tréninku nebo kvalifikace, záleží na typu tratě. Tloušťka je asi 30 mm, když jsou nové, a po jízdě jsou kompletně ploché.

Jaký je tvůj oblíbený okruh?
Mám tři: Sachsenring, Mugello a Brno. Jsou to okruhy, na kterých se mi nejlépe jezdí, mají nejlepší atmosféru a diváky.

Na jaké značce motocyklu nejraději jezdíš?
Ze všech motocyklů, na kterých jsem závodil, je mým oblíbeným KTM 250. Dvoutaktní motocykly jsou podle mého názoru nejlepší k závodění a motocykl 250 cc bylo opravdu jednoduché ovládat a výkonnost motocyklu byla opravdu velká, a to díky silnému motoru (100 kg / 110 hp).

---

Ná závěr jsem si nechala mou otázku, protože se prostě potřebuju pochlubit, že si mě pamatuje :-D Překládám přesně tak, jak jsem mu to napsala a jak odpověděl on ;-)

Můžeš už teď říct, že příští rok zůstaneš u týmu Italtrans nebo to, kde budeš příští rok závodit, je ještě tajemství? :-) Také bych ti ráda poděkovala, že jsi mi v Brně podepsal finskou vlajku a ráda bych ti popřála hodně štěstí do zbytku sezóny!
Děkuji, rádo se stalo. Pamatuji si to :-) Pro příští rok ještě nemám konečné plány, takže to není žádné tajemství, protože ani já ještě nic nevím. Dívám se po možnostech v MotoGP a Moto2. Doufám, že budu něco vědět během měsíce nebo tak.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře