MotoGP Brno 2015: neděle 1. část

22. srpen 2015 | 11.15 |
› 

brno_14V noci ze soboty na neděli se Brnem přehnala bouřka. Po půlnoci dost slušně lilo. Vím to, protože jsem nemohla spát. Kvůli dešti jsme museli zavřít okno, mě bylo horko a ještě k tomu Němci, kteří bydleli v pokoji vedle nás, přišli a bouchali na chodbě dveřma :-D Budík byl nastaven zhruba na třičtvrtě na šest. Němci vstávali už v pět, já je slyšela, takže po páté hodině ranní už jsem nespala. Když si vezmete, že jsem usnula až někdy po půlnoci, tak jsem toho opravdu moc nenaspala :-D Ráno pršelo. To nás trochu vyděsilo. Bylo ale teprve 6 hodin, tak jsme doufali, že než se dostaneme na okruh, tak se to vyjasní. A to se opravdu stalo :-)

Přestalo pršet a dokonce se začalo dělat modro a oteplovalo se. Trochu jsme se báli, že tráva a půda na tribuně bude mokrá, ale když jsme tam přišli, tak to bylo suchý, jako kdyby ani moc nepršelo. Tak kdo ví, třeba na okruhu opravdu nepršelo tak moc, jako v lokalitě, ve které jsme byli ubytovaní.

Na okruh jsme vyrazili kolem půl osmé ranní. A byli jsme rádi, že jsme to takhle vymysleli. Už v té době začínaly být příjezdové cesty do Brna a směry na okruh dost ucpaný. Nějakou dobu jsme tam trčeli. Pak nám ještě trvalo, než jsme se dostali z parkoviště na okruh. Nejvíc jsme se asi zasekli u vstupu. Tam se tvořila čím dál tím větší fronta. V té době už začal Warm up Moto3. Než jsme došli na Céčko, tak byl Warm up u konce. A víte co? Niklas v něm byl 11.!! Jenom jsem to nesledovala, neměla připravenou vlajku a Niklasovi se dařilo. Asi jsem pověrčivá. 

brno_15

Chvilku trvalo, než jsme si našli místo, ale nakonec musím říct, že jsme to vymysleli dobře. Na trať jsme měli hezký výhled a viděli jsme i na obrazovku před námi. Navíc před námi na plotu byla vyvěšená jihoafrická vlajka (Bradovi fanoušci byli nedaleko nás), vedle toho bylo několik vlajek fandů Jorge Lorenza, takže jsme si nemohli vybrat lepší místo :-D Následovaly Warm upy Moto2 a MotoGP. To už se k nám přidaly i holky. Já pobaveně sledovala pár, který byl před námi, a který si donesl židličky. Měli s sebou i lopatku, kterou si vykopali důlek a do nich zasadily ty židličky :-D

Než začaly závody, tak se na dráze událo několik doprovodných a velmi zajímavých akcí. V kabrioletech projížděli po dráze legendy motorismu. Byli mezi nimi Bohumil Staša, Peter Baláž, Wayne Gardner, Phil Read, Fausto Gresini a další.

brno_16

brno_17

Za nimi jela policie na motocyklech a připravila si pro nás zajímavé představení.

brno_18

A za nimi jel motocyklový kaskadér, s kterým jely děti z minibikové školičky.

To bylo velmi roztomilé :-)

brno_19

Taky se najednou na obrazovce objevil Niki Lauda v pit lane! 

No a pak už se všechno chystalo na Moto3. Na závod, na který jsem se já těšila za všeho nejvíc. Moje finská vlajka byla samozřejmě připravená, ale nevím, jestli to byl nejlepší nápad. Kluci z týmu Ajo měli krásný start a byli v čelní skupině. Jenže najednou na okruhu začala vlát červená vlajka. Ani nevíte, jak moc jsem se lekla. Asi to přitahuju nebo co, ale kdykoliv jedu na závody, tak tam vlaje červená vlajka (v SBK se mi to totiž stalo taky). Hned v prvním kole se staly dvě na sobě nezávislé nehody a v každé nehodě byli asi čtyři jezdci. Ohledně toho, kdo byl v jednotlivých nehodách, ale vládl docela chaos. Komentátor byl zmaten. A nebo já jen blbě poslouchala a blbě to pochopila? Každopádně, na trať musela sanitka, protože v kačírku zůstal bezvládně ležet jeden jezdec. A podle komentátora to bylo hodně zlý. Ale myslím, že ani on sám nevěděl, co se děje. Komentátor mě tak zmátl, že jsem si celou dobu myslela, že ten zraněný je Philipp Oettl. Až v úterý (!!) jsem zjistila, že to nebyl Philipp. Ten sice v té nehodě byl taky, ale nic se mu nestalo a v závodě nakonec i bodoval! Já měla docela nervy, že to je Niklas, protože hlásili, že v té nehodě byl taky. No tak jsem žmoulala cíp vlajky a modlila se, ať je Niki v pořádku. Ne, Niklas to taky nebyl. Nakonec se ukázalo, že tím zraněným je jeho týmový kolega Gabriel Rodrigo. Takže jsem zase tak daleko od pravdy nebyla, když jsem měla pocit, že tam leží někdo v kombinéze RBA. Co jsem se pak dočetla, tak Gabriel byl ihned po pádu 2 minuty v bezvědomí (což je teda dost), byl převezen do nemocnice na pozorování, ale už v pondělí mohl odjet domů. Je naprosto v pořádku a závod v Silverstone mu neunikne :-) Takže nakonec nejhůř dopadl Hiroki Ono, který byl také v jedné z nehod, protože ten si zlomil nohu, už je po operaci a teď ho čeká rehabilitace.

Restart se mým oblíbencům nepovedl tak, jako první start. Každopádně to byl super závod. Pravda, Niklase už jsem tam neměla, takže má finská vlajka jen tak ležela na dece a pro mě to nemělo ten top náboj, ale o bednu bojovali kluci od Aja (no, jenom Brad a Miguel, protože Karel po nehodě s jinými jezdci jezdil na konci pole), takže bylo co sledovat. Navíc úžasný posun zaznamenal Kuba Kornfeil.

Niccoló Antonelli mi chtěl asi ukázat, že to, co si o něm myslím, není pravda. Asi mi chtěl ukázat, že mu přeci jenom křivdím a tak chtěl, abych na vlastní oči viděla, že umí bojovat o vítězství a to až do konce. Víte, když se objevil před lety v nejnižší kubatuře, tak jsem si ho docela oblíbila. Jenže on věčně padal. To bylo opravdu strašné. Já viděla, že na to má, ale ty jeho věčně nedokončené závody mě přestávaly bavit a tak nějak můj zájem o něj opadl. A teď konečně ukázal, že jsem se v něm nemýlila. V Brně si dojel pro své úplně první vítězství v kariéře :-)

I další obsazení na stupních vítězů mě potěšilo. Druhý skončil Enea Bastianini, kterého jsem si taky docela oblíbila. No a třetí byl Brad :-) Ti jeho fanoušci, co tam byli vedle nás, přelezli plot, a když Brad přojížděl kolem v čestném kole po závodě, tak na něj mávali jihoafrickou vlajkou :-)

Kuba nakonec skončil 9. a když vezmeme v potaz, že startoval z 20. pozice, tak je to opravdu krásný výsledek :-) Bohužel Kájovi zas nepřálo štěstí, ale dojel to do cíle.

Jelikož se letos slavilo 50. výročí Masarykova okruhu, tak jezdci na stupních vítězů ve všech 3 kubaturách dostávali věnce. To bylo hezké :-) A já bych byla ráda, kdyby se tahle tradice obnovila :-) :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře