MotoGP Brno 2015: sobota

21. srpen 2015 | 12.30 |
› 

brno_10V sobotu jsme si trošku pospali. Na ranní tréninky se nám nechtělo, rozhodli jsme se, že pojedeme až na kvalifikace a že na okruhu zůstaneme až do pozdního odpoledne a podíváme se na závod Rookies Cupu. Stále ještě bylo horko, ale už to nebylo tak strašné jako v pátek. Navíc bylo polojasno a lehce foukal vítr. Do toho mi ráno psala maminka esemesku, že u nás je velká bouřka, liják a padají kroupy. Tak jsem měla trošku obavy, ale nakonec se ukázalo, že to byla jenom nějaká lokální bouřka a že do Brna nic nedojde a vypadalo to na další hezký a jasný den.

Na okruh jsme dorazili tak, abychom byli připravení na kvalifikaci Moto3. Holky nám psaly, že už tam jsou a kde jsou, ale v těch místech, co nám popisovaly, bylo plno, my se tam nechtěli rvát a navíc jsme holky stejně nikde neviděli. Takže jsme nakonec šli do míst, co v pátek.

Jak jsme se tak prodírali davem, tak jsem byla docela v šoku z toho, kolik tam bylo lidí. Vždyť byla sobota! Úplně jsem se bála, jak to asi bude vypadat v neděli, takže v té chvíli už se v našich hlavách rodil plán, že v neděli musíme jet opravdu hooodně brzo.

brno_12

Já konečně vytáhla finskou vlajku a mohlo se začít fandit. Jenže ta moje vlajka těm mým finským klukům moc štěstí nepřinesla. Niki Ajo spadl během kvalifikace a to zrovna na Céčku. Ještě, že to bylo na druhé straně, než jsme byli my a ještě, že jsem to neviděla. Všimla jsem si jen, jak traťoví komisaři uklízí motorku. Takže to jsem hned měla zkaženou radost. Niki už se pak na trati neobjevil, takže do závodu startoval až z nějakého 28. místa. Kromě Niklase jsem jako vždy samozřejmě fandila mému nejmilejšímu týmu, tedy týmu Red Bull KTM Ajo. Už jsem vám říkala, jak je všechny zbožňuju? :-D No a taky jsem fandila Dannymu Kentovi, to je jasné. Příjemně překvapil Niccoló Antonelli, který získal pole position. Já si ale říkala, že kvalifikace je vždy jiná a pro závod jsem mu moc šancí nedávala. 

Následoval čtvrtý trénink MotoGP. Pak jsem se konečně dozvěděla, kdo musí jet Q1 a kdo přímo postupuje do Q2. A čekal mě velmi příjemný šok. Jsem z toho byla tak příjemně dojatá. Héctor Barberá na stroji Avintia se probojoval rovnou do Q2! Na stroji kategorie Open! Teď už pro mě sice Héctor není takovým idolem, jakým býval v dobách, když jezdil ve 250 ccm, ale pořád si ty časy pamatuju a prostě mě jeho úspěchy těší :-) Naopak nemilé bylo zjištění, že v Q1 musí bojovat Cal Crutchlow, bratři Espargarové a Scott Redding. Bylo jasné, že někdo musí z kola ven a startovní pozici nebude mít nejlepší. Nakonec ta 2 zbývající místa pro Q2 vybojovali právě Cal a Pol Espargaró. To, že v Q1 startoval Stefan, bylo jasné a já ani nepředpokládala, že by mohl postoupit do Q2. Hlavní bylo, aby se kvalifikoval na co nejlepším místě. A to se povedlo. Celkově z toho bylo 16.

místo na startovním roštu, čímž mě opravdu velmi potěšil. Byla to reálná šance, že v závodě bude bojovat o body.

brno_11

Druhá část kvalifikace byla dost zajímavá a vážně mě to bavilo. No a nemohlo se stát nic lepšího než to, že pole position vyhrál Jorge Lorenzo. S ním se do první řady kvalifikovali Marc Márquez a Valentino Rossi, takže to byl přislib na dobrý závod.

No a pak opět přišla chvíle pro mou finskou vlajku. Kvalifikace Moto2 a tam Mika Kallio. Letošní sezóna se mu zatím moc nedaří, ten přestup do týmu Italtrans je nějaký náročný, takže jsem opravdu doufala, že se dobře kvalifikuje. V předchozím závodě v Indianapolis se dokázal kvalifikovat do první řady, takže jsem ve skrytu duše doufala v něco podobného. Ale bohužel. Bylo z toho 18. místo, což mi bylo vážně líto. Aspoň další mí oblíbenci mi ale udělali radost. Johann Zarco získal pole position, Sandro Cortese se kvalifikoval jako 4., Randy Krummenacher jako 14. (což je pro Randyho opravdu dobrý výkon).

Po kvalifikaci nastala zhruba půlhodinová přestávka. Po té se pomalu začali na startovní rošt řadit piloti Rookies cupu. Přítel mojí sestry říkal, ať té pauzy využijeme a jdeme se podívat po stáncích. Stále tam bylo dost lidí, ale ne tolik, jako na kvalifikaci MotoGP. Spousta lidí odcházela hned po MotoGP a nezůstávali ani na Moto2. To nechápu.

Já si totiž hrozně chtěla něco koupit. Všechno pěkně popořadě vysvětlím. Všichni kolem mě si něco kupovali. Já nejprve nechtěla, nechtělo se mi dávat ty peníze a hodně jsem váhala. Ale pak jsem si řekla, že až dorazím domů, tak budu hodně litovat, takže jsem se po těch stáncích podívat šla. A okamžitě mi bylo jasné, co chci. Na okruhu bylo docela dost Stefanových fanoušků a mě se líbily kšiltovky, které měli. Tak jsem se ji společně se svou sestrou vydala hledat. Jenže nikde nic. Už jsem si říkala, že si teda ze zoufalství koupím aspoň tu Forwardu (bývalý tým Stefana). Objevila jsem i tričko a to fakt levný, ale zase jsem si říkala, že to bych stejně nenosila. A navíc, to by vypadalo blbě, kdybych po okruhu chodila v tričku Stefan Bradl, ale mávala finskou vlajkou :-D A pak, v dalším stánku, ji má sestra objevila. Bylo jasno :-) Ale řeknu vám, tam měli tolik věcí, já bych z toho hned minimálně půlku vykoupila. Hlavně po věcech Suzuki a KTM mi hodně pošilhávaly oči :-D

brno_13

Pak tedy už přišel na řadu závod Rookies Cupu. Finská vlajka byla opět v akci, protože tam jezdí Patrick Pulkkinen. Akorát, že ten jezdí v druhé půlce pole a já vůbec netušila, který to je :-D Co se čela závodu týče, tak jsem fandila Oscaru Gutiérrezovi. Tomu fandím celou sezónu a ne, radši se mě neptejte, proč mu fandím :-D Ten se ale nakonec na bednu nedostal. Vyhrál Ital Di Gianantonio (snad to píšu dobře), takže jsme si poprvé za víkend mohli poslechnout italskou hymnu. Na Céčku stále ještě zůstalo dost Rossiho fandů, takže když spustila italská hymna, začali zpívat :-D Ještě musím dodat, že motorky KTM, na kterých jezdí Rookies cup, dělají dost slušný rachot. Dokonce snad ještě větší než stroje MotoGP! :-)

V době, kdy se jel závod Rookies Cupu, se na Céčku ve stanu Tech 3 konala autogramiáda Bradleyho Smithe a Pola Espargara. Jenže já to v té chvíli vůbec nevěděla! Škoda. Kdybych to věděla, tak bych se tam asi šla mrknout. A taky se v té době někde na okruhu konala autogramiáda Sandra Corteseho. Ale to jsem vůbec nevěděla, kde. Prý někde v jeho stánku. Ale, on měl někde stánek? :-O

Ještě přidám na závěr dvě perličky. Když jsme odcházeli z tribuny, tak cestou k východu nás předjížděli hasiči. Všude kolem okruhu musí být v případě, že by se něco stalo. No a oni teda po sobotním programu odjížděli, ale bylo všude plno lidí, tak museli jet pomalu a opatrně. A nějací fanoušci s sebou měli takový vozík (no spíš velkou tašku na kolečkách, snad víte, co myslím) a přidělali to za ten hasičský vůz :-D Jsme se jim smáli, že jestli se ten vůz rozjede, tak jim to odveze. Jeden z chlapů zezadu skočil na auto a fotil se. To teda bude mít opravdu originální profilovou fotku na facebooku :-D

Když jsme odjížděli z okruhu, tak před námi jelo auto a z kufru najednou mával nějaký kluk a hrozně se na tom bavil :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: MotoGP Brno 2015: sobota katka 21. 08. 2015 - 20:40
RE(2x): MotoGP Brno 2015: sobota niki 24. 08. 2015 - 17:25
RE(3x): MotoGP Brno 2015: sobota katka 26. 08. 2015 - 11:43
RE(4x): MotoGP Brno 2015: sobota niki 26. 08. 2015 - 15:42
RE(5x): MotoGP Brno 2015: sobota katka 28. 08. 2015 - 13:53
RE(6x): MotoGP Brno 2015: sobota niki 29. 08. 2015 - 11:14