MotoGP Brno 2015: pátek

20. srpen 2015 | 11.57 |
› 

brno_6Když už jsme se vydali na Grand Prix, tak jsme se já, moje sestra a její přítel rozhodli, že na okruhu strávíme co nejvíc času. V pátek ráno už jsme měli zprávu od Kat a Elis, že ty už na okruhu jsou. Takže když jsme i my dorazili, tak jsme se vydali za nimi na tribunu C. Poprvé ve svém životě jsem byla na Céčku (když jsme jezdili na SBK, tak jsme chodili na Géčko). O Céčku se povídá, že je to nejlepší tribuna okruhu, že je tam nejlepší výhled a prostě, že je to tam celý super. A něco na tom asi vážně bude. Moc se mi tam líbilo. Výhled je odtamtud opravdu dobrý. A co se týče zázemí pro fanoušky, tak tam se toho prostě děje nejvíc. 

V pátek tam ještě moc lidí nebylo (přece jen na tréninky vždy chodí míň lídí), ale i tak mi přišlo, že je na okruhu víc lidí, než bylo na SBK na závodní neděli! 

Holky našly místo ve stínu, tak jsme šli za nimi a roztáhli tam deku. Stín se stejně pořád posouval, takže na nás pak dost krutě svítilo sluníčko. Ten pátek byl, co se vedra týče, nejhorší. To ještě byly ty tropy, a nějakých těch 35 °C prostě bylo. Ale já byla šťastná, že jsem na okruhu, takže jsem to moc neřešila :-D Měla jsem na hlavě kšiltovku, mazala se opalovacím krémem (stejně jsem se trošku spálila), taky jsme si pak nad sebe rozdělali velký deštník (a použili ho jako slunečník), tak co. 

brno_7

Takže, když jsme tedy dorazily na okruh, tak Moto3 už měly po svém první tréninku a trénink MotoGP se rozjížděl. Pak jsme ještě vydržely na trénink Moto2 a potom následoval trénink Rookies Cupu. Během toho se holky rozhodly, že už půjdou, měly na ten den vymyšlený ještě další program. Tak jsme se rozloučili. My jsme si pak dali jídlo a vyrazili na procházku kolem tribun. A to jsme si tedy dali! V tom horku to bylo fakt něco, myslela jsem, že tam vypustím duši :-D Ono se to možná nezdá, ale ono je to hodně do kopce a z kopce a já měla pocit, že jsem na nějaké horské túře :-D Z Céčka jsme to teda prošli na Déčko, přičemž jsme se ještě na chvilku zastavili na Efku. Ta tribuna sice není velká, ale má moc pěkný výhled na trať. Na Déčku jsme si pak roztáhli deku a druhý trénink Moto3 sledovali odtamtud. Pak jsme se vydali zase dál. Chtěli jsme dojít až na Géčko. A to se povedlo. Druhé tréninky MotoGP a Moto2 jsme viděli už tam. 

Když jsme došli na Géčko, tak se mi vrátily všechny ty vzpomínky, když jsem se poprvé ve svém životě podívala na okruh. Jak už jsem zmínila, byla jsem na SBK a to v letech 2010 a 2012, vždy v pátek na paddock a pak v neděli na závody. No a my vždy šli na Géčko, nikde jinde jsme nebyli. A já tam najednou byla zase! Ach, ta nostalgie. 

Taky jsme jim tam málem vykoupili stánek s pitím. Nám cestou po těch tribunách voda došla a ono v tom horku a při fyzickém výkonu (pro mě to byl fyzický výkon) jsme byli opravdu úplně vyprahlý a řekli jsme si, že v sobotu a neděli, kam přijdeme, tam sedíme a jinam už nejdeme :-D Taky jsme při příchodu na Géčko uviděli kluka, který měl tričko, který upoutalo naši pozornost.

Na zádech na tom tričku totiž bylo Sissis a pod tím #61. Pro nás to znamenalo strašně moc, vidět něco takovýho. Arthur letos v Moto3 nejezdí a upřímně, strašně moc mi tam chybí :-( Asi se začnu modlit za zázrak, aby se tam příští rok někde objevil.

Já chtěla hodně fotit, jenže jsem ráno udělala pár snímků a vybila se mi baterka ve foťáku. A na mobil to není ono. To naštve, no. Říkala jsem si, že když si chceme projít tribuny, tak mám jedinečnou možnost udělat snímky z různých částí trati, ale takhle nemám nic. Já baterku nenabíjela, myslela jsem si, že vydrží, jenže v ten čtvrtek v paddocku jsem prostě fotila a fotila :-D Takže jakmile jsme dorazili do penzionu, hned jsme dala baterku na nabíjení.

Po tréninku Moto2 měl ještě následovat trénink Rookies Cupu a potom ještě jejich kvalifikace, ale to už jsme tam nezůstali a vydali se zpět do našeho penzionu. Tam jsme se dohadovali, kdo půjde první do sprchy ( :-D ) a ještě jsme se potřebovali vydat nakupovat. Nějaký jídlo jsme měli, ale potřebovali jsme doplnit zásoby pití. Chtěli jsme se vydat do Vaňkovky, ale v té době tam probíhala autogramiáda některých našich jezdců a také nějakých legend a my usoudili, že tam asi bude hodně lidí, tak jsme šli do Tesca, který je naproti. I tam bylo dost narváno a slečna u pokladny se hodně divila, kde se tam vzalo tolik lidí a navíc tolik lidí mluvících jiným jazykem a platících eury.

Možná byste taky chtěli vědět nějaký výsledky. Ale věřte, že to na okruhu vůbec nevnímáte. Sice to komentátor na místě říká a vy se snažíte zapamatovat si aspoň, kde se umístili vaši favorité, ale to nejdůležitější to není. Prostě jste tam, užíváte si atmosféru a máte pocit, že fandíte všem. Aspoň u mě to tak bylo. Když jste na závodním okruhu a vidíte to všechno na živo, tak si prostě uvědomíte, jací machři ti kluci (a někdy i holky) jsou a máte obrovský obdiv a respekt úplně ke všem.

Tady ještě dvě fotky z pátku z Céčka (než se mi vybil foťák)

brno_8


brno_9

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: MotoGP Brno 2015: pátek katka 20. 08. 2015 - 13:06
RE(2x): MotoGP Brno 2015: pátek niki 20. 08. 2015 - 19:15
RE(3x): MotoGP Brno 2015: pátek katka 21. 08. 2015 - 20:30
RE(4x): MotoGP Brno 2015: pátek niki 24. 08. 2015 - 17:23