MotoGP Brno 2015: čtvrtek 2. část

19. srpen 2015 | 12.10 |
› 

brno_3Jak jsem již napsala v minulém článku, rozhodla jsem se, že i článek pojednávající o čtvrteční akci pit walk / paddock rozdělím, protože kdyby to bylo všechno v jednom, tak by to bylo moc dlouhý. Zase jsem se nějak rozepsala, jenomže já chci mít zaznamenáno co nejvíc detailů, ať na to můžu pořádně vzpomínat, až si to budu za nějaký čas číst. 

Pokračuji tedy kubaturou Moto2. Stejně jako loni, i letos jsme měly štěstí na Johanna Zarca. Já se s ním nefotila, ale udělala jsem fotku, jak je v obležení fanoušků. Zajímavé, jak se během jednoho roku může tolik věcí změnit. Loni tam tak postával a nikde nikdo. Teď vede šampionát a bylo kolem něj dost rušno. Loni byl takový tichý, já to v loňském článku popsala jako "mouchy snězte si mě". Já už celou letošní sezónu pozoruju, jak se změnil. Nevím, čím to, jestli je to tím, že je starší, nebo jestli je to zkušenostmi, nebo na sobě prostě takhle zapracoval. Ale ten posun je neuvěřitelný a je krásný vidět, jak velký kus cesty ušel.

Zahlídla jsem Sama Lowese, Jonase Folgera, Axela Ponse, Sandra Corteseho (o tom už jsem psala v první části tohoto článku). Často jsme narážely na Dominique Aegertera, Juliána Simóna, Xaviera Simeona, taky Anthony West tam několikrát prošel, ale já ho nikdy nebyla schopná poznat :-D A myslím, že jsem viděla i Louise Rossiho. Viděla jsem i malýho Márqueze (rozumějte Alexe Márqueze). Nějaké holky tam čekaly na Alexe Rinse, ale ten byl v té době ještě společně s Edgarem Ponsem (bratr Axela) v letadle na cestě do Brna. No jo, je to blbý, že se Brno jede hned týden po závodě v Indianapolis. Ta cesta z Ameriky do Evropy je dlouhá. Nechápu, proč mezi tím neměli týden volna.

Musím se přiznat, že dřív jsem pomalu ani nevěděla, kdo je Ricky Cardus. Pořádně jsem si ho všimla až loni a říkala si, že v letošní sezóně bych mu mohla fandit. Navíc Katka se stala jeho fanynkou, takže mě docela ovlivnila. Letos to ale zatím pro něj byla těžká sezóna a navíc byl vyhozen ze svého týmu a vypadalo to s ním zle. Nakonec ale nějaké místo našel a do Brna přijel. A my jsme se s ním setkaly. No, setkaly. Doslova jsme si vyprosily, aby za námi přišel z garáže. Mě tahle situace hrozně připomněla, jak jsme loni mávaly na Arthura Sissise, aby za námi přišel. Navíc to bylo v podobném místě. Musím říct, že Ricky je vážně hrozně milý kluk :-)

Na závěr jsem si nechala dva závodníky, kde to povídání bude trošku delší. Pro Luise Saloma jsme měly připravený dárek. On měl totiž 7. srpna narozeniny. Bylo to album, kde byly fotky a naše přání. Jenže čas utíkal a Luis nikde. Vážně jsme byly zoufalé. Kolem týmu Pons nikde nikdo (už jsem zmiňovala, že Rins a Edgar Pons ještě ani nebyli v Brně), takže jsme vážně měly obavy. Kolem půl páté se konečně objevily nějací mechanici a my se jich ptaly, jestli Luis přijde. Že prý jo. Jenže čas utíkal a Luis pořád nikde. Bylo za pět minut pět.

Paddock končil v pět hodin. To už fakt vypadalo zle. Dokonce nás napadlo, že to prostě dáme někomu v týmu a budeme doufat, že to Luisovi předají. Pak k nám přiběhly další holky, že Luis už dorazil. Tak jsme hned za ním běžely. To bylo tak roztomilý, jakou z toho měl radost! I jeho maminka to vzala na milost :-D Já jsem ráda hlavně kvůli Kat a Elis, které si s tím daly hodně práce a vážně si zasloužily, aby to Luisovi předaly osobně. Jenomže ta story pokračuje. Další den se na Luisově oficiální facebookové a také twitterové stránce objevilo, že moc děkuje fanouškům za dárek a nás, kteří jsme u přání měli twitterovou přezdívku, tam označil. U toho byla připojena fotka Luise s tím dárkem a velkým úsměvem :-) To bylo úžasné.

Pro mě osobně ale bylo vrcholem Moto2 (a vlastně celého paddocku) něco jiného. Postávaly jsme u týmu Pons a čekaly na Luise, když jsme si všimly, že opodál je Mika Kallio. Rozběhly jsme se za ním, ale on už odcházel. Já už to vzdávala, protože jsem si říkala, že nám uteče, schová se do kamionu nebo tak něco. Jaké bylo mé překvapení, když se Mika zastavil a mával na nás, ať jdeme za ním! Já měla v kabelce připravenou tu finskou vlajku, tak jsem ji vytáhla. Kdybyste viděli, jakou z toho měl radost. "Aah, finnish flag," řekl :-) A já blbá se nezmohla ani na slovo :-D Dala jsem mu ji podepsat (přičemž jsem se bála, že ten fix nebude psát, ale naštěstí psal) a měla jsem z toho takovou radost, že jsem mu řekla "Thank you very much" a úplně jsem ho chtěla radostí obejmout :-D Taky podle toho vypadá naše společná fotka :-D :-D

Teď už ale k MotoGP. Musím říct, že letos jsme na závodníky nejsilnější kubatury měly vážně štěstí. O Dani Pedrosovi jsem psala už v první části tohoto článku. V paddocku jsem viděla i Marca Márqueze, který si u mě mimochodem trošku zlepšil reputaci, protože tam ochotně rozdával podpisy a fotil se. Došlo i na idola většiny motocyklových fandů, tedy Valentina Rossiho. Kolem kamionu Yamahy se tradičně utvořil hlouček, který na svého oblíbence čekal. A samotný Vale je přišel pozdravit a rozdal podpisy. Myslím, že ti jeho velcí fans museli být nadšení :-) Pak jsem Valeho ještě viděla z pit lane, jak seděl v boxech. Na druhé straně boxů Yamahy seděl Jorge Lorenzo. Kat a moje sestra jsou jeho velké fanynky (já jsem taky jeho fanynka, ale ne tak velká), takže na něj mávaly a snažily se upoutat jeho pozornost :-D Pak Jorge kolem nás projel na skútru. No a v pět hodin, když končil paddock, tak Jorge mířil na tiskovou konferenci. Jsme se za ním rozeběhly a Kat ulovila jeho podpis. Podepsal se jí do knížky, která je jeho biografií. Já u toho přímo nebyla, ale myslím, že musel mít radost, když viděl, že někdo má tu knihu :-) Já si ho pak ještě chtěla vyfotit, ale už se tam tlačilo moc lidí :-D Mimochodem, strašně mu to slušelo :-)

brno_5

O tom, že jsem viděla Mike di Meglia, jsem už taky psala v první části. Dále jsem viděla v dáli Andreu Iannoneho, několikrát jsem narazila na Mavericka Viňalese (proč jsem se s ním nevyfotila, když má ve mě novou fanynku?), prošel kolem i Jack Miller, Claudio Corti nás zas málem přejel svým skútrem :-D I Karla Abrahama jsme viděly a objevil se i Nicky Hayden. To jsem moc ráda, že jsem ho měla možnost aspoň na chvilku vidět. Setkaly jsme se i s Calem Crutchlowem :-D V boxech jsme viděly i Lorise Baze, ten pak kolem nás projížděl na skútru. Alex de Angelis jen tak postával v paddocku a nikdo se o něj moc nezajímal. Což je škoda.

Dlouho jsme čekaly na Aleixe Espargara. On dělal jeden rozhovor za druhým. Pak se na něj vrhli fanoušci, on nějaké ty podpisy rozdal a párkrát se vyfotil.

Speciální odstavec si zaslouží Stefan Bradl. Já už ho třetí rok po sobě "naháním" :-D V roce 2013 byl na autogramiádě ve Vaňkovce, jenže já se k němu blíž vůbec nedostala. Loni kolem nás v paddocku jen projel na skútru a letos se ta situace opakovala. Bylo to úplně, ale úplně stejné. Stefan jel na skútru. My na něj křikly "Stefan!" a mávaly jsme (teda, já nevím, jak holky, ale já mávla). No a Stefan se uculil, mávl na nás a pokračoval v cestě. Pak, když už se blížila pátá hodina, tak zas projel za skútru na druhou stranu. A to bylo všechno. Vážně mě štve. Příští rok (v MotoGP prostě vydržet musí - už jen kvůli mě haha) mu skáču pod kola. Já tu fotku a podpis prostě chci!

brno_4

Nevím, jestli je to všechno, mám pocit, že jsem na něco zapomněla, ale to podstatný v obou částech tohoto článku je. Musím říct, že ten čtvrteční paddock je prostě skvělá akce. Není to jenom o závodnících, o tom, že se s nimi můžete vyfotit a získat jejich podpis. Můžete taky narazit na šéfy týmů nebo nějaké další funkcionáře (to mi připomíná, že ještě než paddock začal, tak jsme viděly Abrahama seniora, ředitelku Ulmanovou a možná ještě nějaké další významné osoby okruhu, a taky Ezpeletu, což je hlavní boss MotoGP) a taky si samozřejmě prohlédnout techniku. Nemusíte chodit jen po paddocku, můžete se projít i po pit lane a to je prostě super zážitek :-)

Doufala jsem, že se letos ještě setkám s dalšími závodníky, ale člověk nemůže mít úplně všechno a i tak to bylo super :-) Nejhorší na tom je, že to vždycky tak rychle uteče. Už teď mi to chybí.

Potvrzuji slova všech lidí, kteří říkají, že jakmile jedete na nějaké závody jednou, tak už chcete jezdit pořád.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: MotoGP Brno 2015: čtvrtek 2. část katka 19. 08. 2015 - 13:38
RE(2x): MotoGP Brno 2015: čtvrtek 2. část niki 19. 08. 2015 - 16:11