MotoGP Brno 2015: čtvrtek 1. část

18. srpen 2015 | 18.43 |
› 

brno_1Druhou polovinu minulého týdne jsem strávila v Brně na MotoGP a ráda bych se s vámi podělila o zážitky. Takže v příštích dnech tu čekejte záplavu článků :-D No, záplavu zrovna ne, ale tři až čtyři články tu budou určitě. Uvidím, jak se rozepíšu, možná z toho bude článků víc :-D Zároveň bych vás ráda informovala, že články týkající se závodů v Brně budou všechny v kolonce MotoGP. Já tu mám na blogu speciální kolonky pro všechny tři kubatury, ale rozdělovat to teda nebudu. Ať je to všechno hezky při sobě:-)

Do Brna jsem se vydala ve čtvrtek ráno. Chtěla jsem mít časovou rezervu v případě zpoždění vlaku, protože jsme se potřebovali ubytovat, najíst a být před 15:00 připravení na paddock. Ano, ve čtvrtek od 15 do 17 hodin se, jako každý rok, konal Pit walk / paddock. Vstupenky na tuto akci se prodávají pouze v předprodeji, jedna stojí 1000 Kč (což je vlastně nic, když si vezmete, jaký hvězdy můžete  potkat) a je jich do prodeje dáváno 400. Jakmile se v červnu objevila zpráva, že vstupenky šly právě do prodeje, hned jsem si jednu zarezervovala. Ono se to možná nezdá, ale 400 vstupenek je málo a rychle se po tom zapráší.

Po druhé hodině odpolední nás přítel mojí sestry odvezl autem na okruh. On se s námi čtvrteční akce neúčastnil, běhat za závodníky a žadonit o podpis a fotku, to není nic pro něj :-D 

Když jsme dorazily na místo, ještě nebylo ani půl třetí a paddock se otvíral až ve tři. To čekání bylo hrozný :-D Zdálo se nám, jako by se čas zastavil, pomalu to utíkalo a ne a ne být ty tři hodiny :-D Čas jsme si krátily tak, že jsme pozorovaly lidi kolem a taky koukaly, jestli kolem zrovna není nějaký jezdec. Pár se jich tam opravdu objevilo. Na skútru projížděl Sandro Cortese, okamžitě se před bránou kolem něj utvořila skupinka. On nikoho neodmítl, se všemi se ochotně fotil a rozdával podpisy. Prostě milý jako vždy :-) Taky se tam zastavil Mike di Meglio. A mě teď trochu mrzí, že jsem za ním taky neběžela. Svého času, když jezdil v nejnižší kubatuře, získal tam titul (zrovna, když jezdil pro Aja), to byl můj velký závodní idol a já na něj nedala dopustit. Vlastně jsem ten jeho titul docela i dojetím obrečela. Ale aspoň jsem ho zahlídla a to je super. Tak jsme tam postávaly a najednou holky křičí, že tam jde Dani Pedrosa a že mu to strašně sluší :-D Já pořád koukala kolem sebe, ale nikoho jsem neviděla :-D Všimla jsem si ho, až když se kolem něj začal tvořit dost velký hlouček lidí. To nevím, jestli Dani dobře vymyslel, musel vědět, že za chvíli začíná paddock, a on tam šel pěšky :-D Ale vypadal moc mile a dokonce se mi zdálo, že se usmíval :-D

Když tedy konečně byly tři hodiny a pustili nás do paddocku, tak téměř nikde nikdo nebyl. Začínalo to docela zoufale. Chodily jsme tam dokola, já aspoň fotila některé kamiony a boxy, ale jezdci nikde. Až jsme si říkaly, jestli se náhodou všichni neschovávají před tím hrozným vedrem :-D Naštěstí se to ale pak rozjelo a zajímavým způsobem to gradovalo.

Nemám tolik fotek a autogramů, jako loni, ale i tak to bylo skvělé. Já totiž měla pár jezdců, který chtěla vidět, a tak nějak jsem pořád čekala, jestli se objeví, a ostatní mě nezajímali :-D A když už jsem někoho potkala, tak to byl někdo, jehož podpis nebo i tu fotku mám z loňska. Možná škoda, že jsem se s některými nefotila znovu, ale já byla v ten čtvrtek trošku mimo. Nevím, jestli tím horkem, nebo čím to :-D Autogramů jsem loni nasbírala neuvěřitelných 16 (na to číslo jsem vážně hrdá), letos pouze 2 (vlastně 3, ale o tom potom).

Teď se tedy pokusím sepsat, koho jsem viděla, s kým jsem se setkala a tak. No a myslím, že stejně jako v loňském článku to vezmu podle kubatur a radši si otevřu startovní listinu. Stejně je mi jasný, že zase na někoho zapomenu :-/ :-D

V Moto3 tým, který má tradičně mou největší pozornost, je KTM Ajo. A jsem moc ráda, že jsem všechny tři kluky opět viděla. S Karlem Hanikou teda fotku nemám, ale to nevadí. Já s ním mám fotku z loňska a jelikož jezdí Karel pořád ve stejných barvách, tak tu vlastně není žádná změna :-D Mám fotku s Bradem Binderem. Letos se to teda obešlo bez "Hi. How are you?" jako loni, ale Brad byl super :-D A já s ním mám konečně normální fotku, na té loňské se totiž hrozně blbě ksichtím. Jakmile jsme ho uviděly, tak jsme se k němu přihnaly a chtěly fotku. Nikdo jiný si ho moc nevšímal, až díky nám k němu pak přišly další lidi :-D Z týmu Ajo jsem ale strašně moc chtěla vidět Miguela Oliveiru. Já si ho totiž letos moc oblíbila a myslím, že už ho mám radši než Dannyho Kenta a to je co říct :-D Takže Miguel je teď aktuálně mým oblíbeným jezdcem číslo 2 (za Niklasem). No, jenže čas utíkal a Miguel nikde. Nakonec jsem se ale dočkala :-) Stál tam tak o samotě a mluvil s nějakým mužem. Já nevěděla, jestli tam můžu vtrhnout a přerušit ten jejich rozhovor (protože, co když je to něco důležitého?), nebo mám radši počkat. Ten chlap pak odešel a já tak získala Miguelův podpis a mám s ním i fotku :-) To byl takový první velký vrchol dne :-D On byl takový roztomilý, jak tam tak sám stál a koukal :-) :-D Podobně jako u Brada, my byly jedni z mála, kdo za nimi šel. A já to nechápu. Vždyť jsou to tak skvělí kluci! Největší hlouček kolem sebe měl Karel, ale to se dalo čekat, když to byla jeho domácí GP. 

U týmu Ajo ještě chvilku zůstanu. On tam totiž pracuje můj idol Joan Olivé. Bývalý závodník. Aktuálně je jeho svěřencem Karel Hanika. Takže, jak se Karel v paddocku podepisoval, tak Joan postávala před boxy a hlídal to :-D Já za ním loni šla a žádala ho o podpis a fotku (to byl nejkrásnější zážitek loňska, ale už jsem o tom psala, tak to nebudu dál rozvádět) a tak jsem váhala, jestli k němu jít i letos. Nakonec jsem teda nešla, čehož teď celkem lituju. Ale. Ale, on tam pořád tak postával a já na něj pořád musela koukat. Snažila jsem se nenápadně, ale myslím, že si toho asi všimnul (možná nechápal, co na něj někdo kouká, když není závodník :-D ) a taky na mě nenápadně koukal. Teda asi nekoukal, asi si to jenom namlouvám, ale nechte mě žít v tom, že na mě koukal :-D On je to nejkrásnější chlap v celým paddocku. Kam se na něj hrabou všichni jezdci dohromady. 

No a tým KTM Ajo do třetice. Máme fotku s velkým šéfem Akim! Já z toho mám takovou radost :-) Akiho jsem vždycky chtěla hrozně potkat (loni jsem ho zahlídla jenom z dálky) a můj takový tajný sen bylo, mít s ním fotku. A povedlo se :-) 

brno_2

Pak jsme taky viděly Dannyho Kenta. Bože, ten kluk je tak roztomilý :-) :-D Ale hlavně hrozně takový milý a skromný. Aspoň mě to tak přijde. Zrovna poskytoval rozhovor Gavinu Emmettovi (takže předpokládám, že to byla stanice BT Sport), my tam čekaly a čekaly a rozhovor pořád trval a trval... Sestra s ním chtěla fotku, protože z loňska (když jezdil v KTM Ajo) s ním žádnou fotku nemá a dočkala se. Já se nefotila (mám fotku z loňska), ale možná je to trochu škoda, protože letos mu to v barvách Leopardu sluší snad ještě víc :-D A hlavně, vypadá to hodně nadějně, že ten titul letos získá, tak jsem pak mohla machrovat, že mám fotku se šampiónem :-D (ještě, že mám tu fotku aspoň z loňska). A hlavně, možná z něj příští rok bude hvězda MotoGP! Mám ale fotku s druhým "leopardem", a to Efrénem Vázquezem. On tam tak postával, nikdo se k němu moc nehrnul, že jsme se nakonec rozhodly k němu jít. Mám i jeho podpis. Byl velmi milý, ale řeknu vám, že jsem nečekala, že je tak drobný a hubený. Vždyť on vypadal, že je drobnější než Dani Pedrosa! :-D

Potom jsem ještě zahlídla Livia Loie, Kubu Kornfeila a Maríu Herrerovou. Z Moto3 už jsem asi nikoho dalšího neviděla, nebo pokud jo, tak si to teď vůbec nevybavuju :-D Hrozně jsem chtěla opět potkat Niklase Aja. Já s sebou měla finskou vlajku a mým cílem bylo, nechat si ji od Nikiho podepsat. Jenže Niki nikde nebyl :-( U boxů týmu RBA jsem zahlídla blonďatýho kluka, ale vůbec jsem nepostřehla, jestli to byl on nebo ne.

Koukám, že jsem se opravdu nějak rozepsala (a to mě ještě čeká Moto2, MotoGP a závěrečný souhrn :-D ), takže to přeci jen rozdělím do dvou částí. Ono, když je článek moc dlouhý, tak to moc lidí číst nechce. Takže druhá část se tu objeví zítra :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: MotoGP Brno 2015: čtvrtek 1. část katka 19. 08. 2015 - 09:37
RE(2x): MotoGP Brno 2015: čtvrtek 1. část niki 19. 08. 2015 - 11:06