Binder: Cílem je skončit v top 3

3. srpen 2015 | 13.39 |
› 

brad_binder_1Jihoafrický závodník Brad Binder pro letošní sezónu příšel do týmu Akiho Aja. Nejlepším umístěním v letošní sezóně je pro něj třetí místo ze závodu ve španělském Jerezu. Jsou to zatím jediné Bradovy stupně vítězů v letošním roce. V top 10 se ale pravidelně umisťuje. On sám však chce víc a podle svých slov cítí, že na to má. Závodníci mají letní přestávku a na oficiálních stránkách týmu udělali s Bradem rozhovor nejen o uplynulé první polovině sezóny, ale i o očekáváních do druhé poloviny letošní sezóny. Já vám přináším překlad tohoto rozhovoru.

Jaké je tvé hodnocení první poloviny letošní sezóny?
Pravdou je, že prvních 9 závodů nešlo tak dobře, jak jsme doufali. Rok nezačal špatně, ale později jsem měl problémy se svým jezdeckým stylem, který neseděl našemu motocyklu. V posledních 3 závodech jsem se naučil víc než kdy jindy během své kariéry. Hlavně jsem pracoval na zlepšení svého jezdeckého stylu. Bylo důležité dostat mě a můj motocykl na stejnou úroveň. Každým závodem jsem silnější.

Byl Jerez nejlepším momentem dosavadní sezóny?
Ano, bezpochyby. Dokázal jsem dokončit závod na třetím místě a získal jsem tak první pódium v sezóně...ale určitě to nebude poslední a nejlepší výsledek v roce! (smích) Závodění si užívám a výsledky určitě přijdou.

Myslíš si, že závody v první polovině sezóny lépe sedí tvému jezdeckému stylu nebo takové okruhy ještě přijdou?
Když se podívám na loňskou sezónu, tak tam v druhé polovině sezóny začaly jít věci velmi dobře. Doufám, že letos to bude stejné a budeme moct bojovat.

Na které závody ve druhé polovině sezóny se nejvíce těšíš?
Okruhy, které mám rád, jsou tři: Malajsie, Austrálie a Japonsko. Jsou to závody, které na sebe navazují, a pro mě to bude něco jako dovolená. Ale samozřejmě na každém okruhu je něco speciálního a nemám žádný oblíbený okruh.

Co jsi změnil během posledních několika závodů?
V posledních závodech jsme se rozhodli trochu vylepšit motocykl a soustředit se na mou jízdu. Ale stále musíme pracovat na motocyklu a na věcech, které pracují lépe s mým jezdeckým stylem. Víme, co chceme, a každým okamžikem se zlepšujeme.

Co potřebuješ ke zlepšení motocyklu?
Potřebujeme obecně zlepšit pocit z jízdy na motocyklu, hlavně při brzdění, a zlepšit se na vjezdu do zatáček. Brzdění je jednou z mých silných stránek a já nedokážu zastavit motocykl dobře a to činí věci složitějšími.

brad_binder_2

Jak si myslíš, že bude šampionát Moto3 pokračovat?
Letos je to těžké předpovídat. Ačkoliv jsem nezačal dobře, zlepšuji se, a nepřestanu bojovat o umístění v první trojce v šampionátu. Ostatní jsou trochu před námi, ale stále máme čas.

Z jakého konečného výsledku budeš mít radost?
V celkovém pořadí šampionátu bych chtěl skončit v top tři; to je můj cíl a já vím, že to můžu dokázat. Nepochybuji o tom. Vše, co potřebujeme, je udělat konečnou změnu.

Když to porovnáš s loňským rokem, jaká je úroveň závodění?
Osobně si myslím, že úroveň je velmi vysoko, pravděpodobně výš než loni. Nicméně na konci dne jsou rozdíly mezi jednotlivými jezdci velmi malé.

Teď máš letní přestávku, co děláš?
Cestoval jsem do Jihoafrické republiky. Chtěl jsem několik dní strávit se svými přáteli. Nebyl jsem doma od ledna, takže jsem rád, že jsem tu. Plánuju každý den vyrazit na supermotard a tvrdě trénovat, takže až se vrátím na druhou polovinu sezóny, můžu lidem ukázat, jak tvrdě jsem pracoval.

Budeš mít vůbec čas se odreagovat?
Pro mě je letní přestávka důležitá pro práci, protože není čas na odpočinek.

Jak vidíš šampionát MotoGP?
Abych byl upřímný, tak to moc pravidelně nesleduji. Mám dost práce s tím, abych analyzoval vlastní výkon. Soustředím se na svou sezónu, ale vždycky jsem byl fanoušek Valentina Rossiho a líbí se mi, že je na čele.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře