Kdo pojede v týmu Haas?

16. červenec 2015 | 14.53 |

Toť otázka. Poslední dobou často vidím články o tom, jak se americký tým Haas připravuje na svůj vstup do šampionátu v příštím roce, jak už vyvíjí vůz v aerodynamickém tunelu Ferrari, jak staví továrnu v USA, tu v Evropě koupil od Marussie. Vrtá mi ale hlavou, kdo usedne za volant jejich vozů. Takové články, plné spekulací, už tu taky byly. A já myslím, že tento můj článek se zvrhne v něco podobného :-D Pokud se k tomuto tématu chcete vyjádřit v komentářích, tak budu jenom ráda :-)

Já totiž stále nějak nevěřím, že se ten tým opravdu za rok postaví na startovní rošt. Možná je to tím, že poslední pokusy nových týmů nikdy moc slavně nedopadly. Ten tým se na rošt dostal, ale nijak valně nedopadl. Vzpomeňte na HRT nebo Caterham. Marussia se zatím jakž takž drží. Nebo vzpomeňte na jiný plánovaný americký tým US F1, ten se nakonec neobjevil. Já jsem v těchhle věcech docela nevzdělaná, ale nestál tenhle Haas právě i za US F1?

Já se ale chci dostat k těm pilotům. Zrovna dneska jsem článek, který se mimo jiné týká i pilotů týmu Haas, četla A v něm stojí, že ačkoliv ještě nedávno představitelé týmu prohlašovali, že chtějí mít v týmu jednoho zkušeného pilota a jednoho nováčka, tak teď změnili názor. Údajně hledají dva piloty, kteří již nějaké ty závodní zkušenosti mají.

"Hledáme dva piloty ze zkušenostmi. Budeme nový tým a nechceme ještě k tomu být závodní školou. Potřebujeme dva piloty, kteří už vědí, co dělají," prohlásil Gunther Steiner, který by měl být šéfem týmu.

Nejvíc se v souvislosti s týmem hovoří o testovacích pilotech Ferrari. To by bylo docela logické, protože vůz se vyvíjí v aerodynamickém tunelu Ferrari a měl by mít motory Ferrari. Jenže ani Esteban Gutiérrez, ani Jean-Eric Vergne zas tak zkušenými piloty, co se F1 týče, nejsou. Já teda nechci být vůči nim zlá a nepřející (vždyť Esteban patří k mým nej!), ale nevím, jestli jsou to piloti, kteří by byli týmu nějak platní. Ono totiž taky záleží, co si lidé v týmu Haas pod pojmem "pilot se zkušenostmi" představují. Stačí jim, když byl jezdec rok či dva v F1? Stačí jim, že je testovací pilot? Nebo chtějí někoho, kdo je v F1 roky? 

Také už padla jména jako Nico Hülkenberg, Romain Grosjean či Felipe Nasr. Spekulovalo se i, že by za tým jezdil nějaký Američan, když už to bude americký tým, a v této souvislosti padlo jméno Alexander Rossi. Jenže to teď padá, když tým chce dva zkušené piloty. Jednu dobu se mluvilo i o Danice Patrickové, ale to je teď taky mimo. Mimochodem, všimli jste si, že jakmile do F1 míří nový tým, hned se v jeho souvislosti zmiňuje její jméno? :-D

Před časem se psalo, že tým má na své listině až 10 možných kandidátů na 2 závodní sedačky. Takže my se jen můžeme dohadovat, o kom všem tým uvažuje či s kým dokonce už navázal nějaký kontakt.

Já jenom doufám, že Nico Hülkenberg to nebude. Ten má na víc, než aby se zase zahrabal v nějakém týmu na konci pole. Dokonce jsem slyšela i divoké spekulace, že se Ferrari zbaví Kimi Räikkönena a ten svou kariéru dojezdí v Haasu. Což je podle mě blbost. Než aby Kimi jezdil v nějakým Haasu, tak to radši skončí kariéru úplně. 

Co se týče Felipe Nasra, tak ten jede letos první sezónu v F1, takže nevím, jak to tedy tým myslí s tím zkušeným pilotem. Sám Felipe se údajně nechal slyšet, že žádnou změnu týmu neplánuje. Jenže znáte to. To říct může.

Já sama nevím, koho bych v tom týmu chtěla vidět. Teda v případě, že ten tým opravdu bude na roštu, protože já tomu pořád nějak nevěřím, že se tam dostane. Esteban a Jean-Eric by možná nebyli špatní. A klidně jako týmoví kolegové. Jinak vážně nevím. Já si totiž nemyslím, že by do týmu s nejistou budoucností chtěl jít někdo, kdo má v F1 letité zkušenosti. Jedině, že by ten někdo shodou všech okolností a kvůli kolotoči přestupů, vlastně vůbec nesehnal závodní sedačku a byl tak rád aspoň za tu u Haasu. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře