Od Jerezu až k Assenu

6. červenec 2015 | 15.12 |
› 

assen_motogpNaposledy jsem tu o MotoGP psala, když jsem dělala shrnutí úvodních třech závodů letošní sezóny. Od té doby už uplynulo hodně vody. Teď mě napadlo, že bych mohla udělat shrnutí dalších závodů této sezóny. Jenže už se jich jelo celkem dost a já se obávám, že už si nepamatuju všechno. Teda já se neobávám, já to vím. I přesto to ale chci zkusit a něco málo sepsat. Tak snad to bude aspoň trochu dávat smysl. 
Závody, které zahrnuje toto shrnutí, jsou španělský Jerez, francouzské Le Mans, italské Mugello, katalánská Barcelona a holandský Assen.

V Jerezu jsem se konečně dočkala vítězství Jorge Lorenza. Zrovna na jeho domácí trati. Paráda :-) Ze závodníků, kteří patří mezi špičku MotoGP, je právě Jorge můj největší favorit a tímto vítězstvím se pomalu vrátil do hry o titul. Už jsem se totiž bála, že to vypadalo na souboj Rossi vs. Márquez. Márquez ale v následujících závodech nebodoval a Jorge se tak přiblížil k Rossimu opravdu na několik bodíků. Jorge se totiž opravdu rozjel. Potom vyhrál i Le Mans, Mugello a Barcelonu. Takže čtyři závody v řadě. Pro mě jako pro jeho fanouška to samozřejmě bylo skvělé. Konečně v MotoGP vyhrává závody i můj oblíbenec! To se totiž moc často nestává :-D :-P

Vždycky s ním byl na podiu ale i Valentino, takže Jorge se sice přiblížil, ale zatím se do čela šampionátu dostat nedokázal. I tak to ale stále zůstává velmi otevřené. A já si myslím, že ani Márquez ještě není ze hry. Sice závody v Mugellu a Barceloně nedokončil, ale vždycky bojuje na čele, takže čekám, že v některém z nadcházejících závodů zase bude dominovat (snad to nebude Brno haha).

Příjemně mě stále překvapují piloti tovární Ducati. Zejména pak Andrea Iannone, který je v tomto týmu nováčkem. I když samozřejmě s Ducati zkušenosti má, když jezdil pro Pramac Ducati. Iannone totiž dojel na domácí trati v Mugellu druhý. A ani v ostatních závodech si nevede špatně. Dovizioso byl zase na bedně v Le Mans. Poslední dobou se mi ale zdá, že nestíhá a že jeho týmový kolega je lepší.

Do formy se vrací i Dani Pedrosa. Ten kvůli zranění musel několi závodů vynechat. V Barceloně už vybojoval podium a já z toho měla radost. Jenomže v minulém závodě v Assenu ho zase potkaly potíže. Při warm upu upadl a poranil si ruku. No a závod to svým způsobem ovlivnilo, myslím, že ho to muselo dost bolet. Snad bude v příštím závodě (už tento týden se jede v Německu) v pohodě a bude bojovat s továrními motocykly Yamaha, Ducati a s týmovým kolegou Márquezem na čele pole.

Nebudu tady psát o každém jednom jezdci a týmu, to si nechám až na posezónní hodnocení, ale teď bych jen ráda vypíchla to, co mě přijde zajímavé a důležité. Takže se tu samozřejmě musím zmínit o mých oblíbencích. A začneme hned tím největším, protože ono to na jeden velký odstavec asi bude :-D Stefan vždycky vypadá, že bude bojovat o body a o post nejlepšího závodníka kategorie Open, ale pak najednou zmizí z pořadí, buď kvůli technické závadě nebo vinou pádu.

Prostě klasický Stefan :-/ Takže mi dovolte takovou malou statistiku před tím, než k němu napíšu několik svých slov. 

Jerez: 16.; Le Mans: DNF; Mugello: DNF; Barcelona: 8.; Assen: DNF

Jak vidíte, za pět závodů hned tři nedokončil. A to prostě takhle nejde. Měl by s tím něco udělat, jinak se taky může stát, že příští rok už ho v MotoGP neuvidíme. Já vím, mě se to lehce řekne, já neznám všechny souvislosti. Ale mě by prostě bylo hrozně líto, kdyby Stefan zmizel z MotoGP pryč. Hrozně mu přeju dobrý výsledky, protože to pak znamená šanci, že bude někde závodit dál. To je ve své podstatě jednoduchá rovnice. Ano, musím výrazně vypíchnout to 8. místo z Barcelony. Byl tak zároveň nejlepším závodníkem Open. A víte proč? Protože jsem většinu toho závodu neviděla :-P To už vážně nemůže být náhoda :-D Loni u LCR měl dobrý závody ty, který jsem buď vůbec neviděla, nebo viděla jen částečně. A letos jeden závod vidím jen tak trochu a on Stefan takhle zaválí a je v TOP 10! Viděla jsem teda asi posledních 6 kol nebo tak nějak a když jsem si všimla, že je 8., tak to jsem teda byla sakra nervózní, aby neskončil v kačírku. Světe div se, neskončil. Bohužel v kačírku skončil během následujícího závodu v Assenu. A to dost nešťastně. Zlomil si nějakou kost v zápěstí. Následovala operace. Důsledkem toho je, že se nezúčastní závodu o tomto víkendu. Zrovna dneska to bylo oficiálně potvrzeno, že ho na motorce nahradí (můj oblíbený) Claudio Corti. A zrovna to je Stefanův domácí závod na Sachsenringu. Taková škoda :-(

Stefanův týmový kolega Loris Baz je na tom o něco lépe. Většinou, když Stefan odpadl, tak to byl Loris, kdo pak získal post nejlepšího jezdce Open. Aktuálně má Stefan na svém kontě 9 bodů (z toho 8 bodů je za to 8. místo), Loris má bodů 14. 

Bohužel se ani nijak extra nepředvádí Jack Miller. Jak tak na to teď koukám, tak Jackova statistika je podobná té Stefanové. Buď skončil na zemi a když náhodou dojel do cíle, tak to bylo daleko za body. Akorát ta Barcelona byl nějaký dobrý závod nebo co, tam byl Jack 11.

Do třetice všeho negativního, Karel Abraham. Letos je to taková bída. Říkejte a myslete si o něm, co chcete, mě je ho líto. Spousta lidí ho kritizuje atd. atd., což se svým způsobem nedivím, ale zkuste se na to podívat z jeho úhlu pohledu. Taky to pro něj určitě není jednoduchý. Navíc se zranil. Kvůli zranění nohy musel vynechat závod v Assenu a nepojede ani na Sachsenringu. Tam ho nahradí Hiroshi Aoyama. Naposledy, když jel Hiroshi v MotoGP, tak to nahrazoval u Repsol Hondy zraněného Daniho Pedrosu a při závodě v Argentině spadl v posledním kole. To já jen, abyste věděli, co čekat :-P

Pojďme ale konečně k něčemu pozitivnímu. Suzuki! Oni jsou mega. Je teda vidět, že mají lepší rychlost na kolo během tréninků a kvalifikací než závodní tempo, ale i to už se mi zdá lepší. Hlavně Aleix zajíždí skvěle. Ale ani Maverick není pozadu. 

Opět mi dovolte malinkou statistiku ze závodů.

Aleix: Jerez: 7.; Le Mans: DNF; Mugello: DNF; Barcelona: DNF; Assen: 9.
Maverick: Jerez: 11.; Le Mans: 9.; Mugello: 7.; Barcelona: 6.; Assen: 10.

Jéjda, tak to tvrzení bych asi měla vzít zpět. Vůbec jsem nezaznamenala, že Aleix nedokončil tři závody za sebou. Asi mám teď na paměti pěkný výsledek týmu z Assenu a hlavně Aleixovy dobré kvalifikace, že mi tohle nějak nedošlo :-D A jak je vidět ze statistiky, tak Maverick vážně pozadu není. Ještě že jsem se na tu statistiku podívala :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář