Lightning round: Matthew Parry

3. červenec 2015 | 08.20 |

matthew parryMám nového oblíbeného závodníka v GP3. Je jím Brit Matthew Parry, který jezdí za finský tým Koiranen. Takže už jen kvůli tomu jsem si před sezónou říkala, že mu asi budu fandit. Před časem odpovídal na dotazník v rámci magazínu The Insider a docela si mě získal. Působí příjemně a sympaticky.

On má bonsaje a dávám jim jména! To je úžasné :-D Jak může někomu (se svou rychlostí) utéct želva? To nechápu :-D Mimochodem, rodilí mluvčí angličtiny se někdy tak blbě překládají :-D Oni vždycky použijí nějaký výrazy, který já neznám a pak je ten český překlad takový divně kostrbatý :-D

Máš nějakou přezdívku?
Teď žádnou přezdívku nemám. Ve škole mi říkali Pazza. Můj nevlastní otec mi říkával Billy Barthez – stejné příjmení, jaké měl v té době brankář Manchesteru United.

Twitter nebo Facebook?
Instagram!

Jaká písnička nejčastěji hraje ve tvém iPodu?
Redbone – Come and Get Your Love, což je song ze 70. let. Mám rád pohodovou a akustickou hudbu. Můj vkus je trochu odlišný.

Máš nějaký zlozvyk?
Moje přítelkyně doma uklidí, potom přijdu já a předělám to. Ona to nesnáší. Není to tak, že by odvedla špatnou práci, ale já mám rád věci uspořádané podlé svého.

Poslední člověk, od kterého jsi dostal zprávu?
Moje přítelkyně.

Poslední člověk, kterému jsi telefonoval?
Kevin May z Select Motorsport. Je to nejzábavnější člověk v paddocku.

Blondýny, zrzky nebo brunety?
Brunety.

PS4 nebo Xbox?
PS4. Nemám playstation ani moc nehraju hry. Hrál jsem, když jsem byl mladší.

Levák nebo pravák?
Pravák – mohl bych být obojí! (smích)

Hlavní chod nebo dezert?
Určitě hlavní chod. Musíte být člověk, který má radši hlavní chod, nechodíte na jídlo jenom abyste si dali dezert.

Provinilé potěšení?
Můj hudební vkus je jiný, ale neřekl bych, že to je provinilé potěšení. Můj trenér Franco poslouchá Taylor Swift, což je určitě provinilé potěšení. Já miluju bonsaje a spoustě ženám to přijde divné. Mám dvě, jedné říkám Biz, teď se o ně stará moje přítelkyně.

Máš nějakého domácího mazlíčka?
Jsem z rodiny, která miluje kočky, jednu dobu jsme jich měli sedm. Teď máme dvě, jedna se jmenuje Humphrey, přezdíváme ji Hump The Ledge (překl. Hump římsa), a druhá se jmenuje Hazel. Mívali jsme i želvu Tallulah, ale ona nám utekla, což bylo divné. Také máme králíky.

Nealkoholický nápoj nebo šampaňské?
Nealkoholický nápoj.

Závod na mokré trati nebo na suché?
Většinou na suché, ale záleží na tom, z jakého místa na roštu startujete. Dávám přednost závodění na suché trati, protože v takovýchto podmínkách můžete jet až na limit a můžete z auta dostat maximum.

Ale závodění na mokru mi nevadí.

Grid girl nebo holka od vedle?
Moje přítelkyně je velmi krásná, takže chci jenom ji.

Tenis nebo fotbal?
Tenis.

Trénink venku nebo uvnitř?
Dělám hodně cvičení Cross-Fit, takže to je pestré, od chození na rukou až po vzpírání. Zahrnuje to různá cvičení,takže se to dá kombinovat venku i uvnitř.

Jaká je nejdůležitější věc v životě?
Nemyslím si, že je to jenom jedna věc. Je to kombinace všeho. Být šťastný znamená být spokojený s tím, jak probíhají mé tréninky, výsledky na trati a také jaká je má podpora, lidé, kteří stojí za mnou, moji rodiče, přítelkyně, trenér. Ideální kombinace všeho vás dělá šťastným. Já miluji motorsport a závodění, takže miluji pocit vítězství.

Jaké slovo nebo frázi často používáš?
Jeden z novinářů, kterého znám, když mluví o motorsportu, rád říká "This is where the big dogs p*ss." (pozn.: nechávám v originále, nevím, jestli pro to existuje nějaký český ekvivalent, i když význam tuším :-D tak si to přeberte sami, jak chcete :-P ). Mike Tyson řekl: "Počítám pouze vzestupy, když to začne bolet, protože to je to, co se počítá." Tento citát obdivuji.

Popiš svůj ideální sobotní večer.
Přes den cvičení cross-fit, poté barbecue s kamarády, poslouchání hudby a sledování filmů. To by bylo skvělé. Ale moje ideální sobota by byla tady na trati, v horku na nových pneumatikách Pirelli – jsou docela dobré.

Nejlepší rada, jakou jsi kdy dostal?
Můj trenér Franco řekl: "Kdykoliv se cítíš na dně, vzpomeň si na to, co by udělal Franco: FRANCO-SMASH!" Je skvělé, jak mě to vždy rozesměje. Pokud máte nějaké pochyby: Franco-Smash. Za těmito slovy se skrývá význam, který se mi líbí, protože mi pomáhá relaxovat, cítit se uvolněně a jít a vydat ze sebe to nejlepší. Když jsem jezdil motokáry, dostal jsem několik dobrých rad, které byly, abych uvolnil přilnavost na volantu, zvláště, pokud jedete dolů po dlouhé rovince.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Lightning round: Matthew Parry katka 03. 07. 2015 - 12:39
RE(2x): Lightning round: Matthew Parry niki 03. 07. 2015 - 20:35
RE: Lightning round: Matthew Parry Šárka 06. 07. 2015 - 21:06
RE(2x): Lightning round: Matthew Parry niki 07. 07. 2015 - 11:01
RE(3x): Lightning round: Matthew Parry Šárka 08. 07. 2015 - 11:03
RE(4x): Lightning round: Matthew Parry niki 08. 07. 2015 - 15:48