První oblíbenci

26. červenec 2010 | 19.25 |

Už je to nějakou dobu zpět, co jsem na internetu objevila blog, kde dotyčná slečna, zřejmě též sportovní fanynka, psala o svých úplně prvních favoritech, když určitý sport začala sledovat. Bohužel už si ale nepamatuju, kde jsem to našla. Tenkrát mě napadlo, že bych něco podobnýho mohla sesumírovat taky. Jenže v té době jsem ještě neměla blog a, upřímně, byla jsem počítačový antitalent. Teď už ale blog mám a na tenhle článek jsem si, ani nevím proč, vzpomněla. 

Teď mě tak napadá, který sport jsem ve svým životě viděla jako první. Já vlastně ani nevím. Ale pravděpodobně to byly závody motorek a nebo závod formule jedna. Celá naše rodina to sleduje a já to slyšela ze všech stran. A nebo možná to byl hokej. Tohle vážně nevím.

Ke sledování motorek jsem se dostala díky mamce, která se k tomu dostala přes svýho dědu. První závod jsem viděla někdy v roce 2003 (možná o rok dřív), takže někdy ve 12 letech. To je celkem pozdě. Ale zas televize nám toho tenkrát nenabízela tolik, co teď.  Marně přemýšlím, který jezdec byl první, kterýmu jsem fandila. Ale asi to byl Valentino Rossi. Teda určitě to byl on...Proč? No protože mu fandili všichni, tak jsem mu musela fandit taky. Později ovšem jsem ho neměla ráda, protože pořád vyhrával a to se mi nelíbilo a začal mi být nesympatický. Ani nevím čím. Poslední dobu se můj pohled na něj změnil. Nefandím mu, ale uznávám ho, protože je to prostě legenda a vážím si ho, přece jenom 9 titulů mistra světa už o něčem hovoří. Pak si pamatuju, že jsem fandila i Sete Gibernauovi. No a Marcu Melandrimu. Tomu vlastně fandím dodnes. A pak si pamatuju, že v nižší třídě jsem fandila Hectorovi Baberovi, což mi taky zůstalo dodnes a Dani Pedrosovi, což se dá říct, že mi taky vydrželo. I když už nejsem taková fanynka jako dřív. A ještě jsem fandila Miku Kalliovi (no jo Fin, už tenkrát to asi bylo v mým podvědomí, a to jsem o Finsku ještě nic nevěděla...).

K formuli jedna jsem se dostala přes tetu a dědu. Ti to hodně sledovali, to si pamatuju. A pak taky strejda. Ten byl dokonce na závodě v Hungaroringu. Škoda, že jsem v té době ještě nebyla na světě. Dnes bych jela s ním :). První, komu jsem fandila byl Giancarlo Fisichella a vlastně celý Renault. Ani nevím proč, ale v té době, co jsem to začala sledovat, Renaulty vyhrávaly a Alonso získal titul, tak možná proto. Fisimu jsem fandila do loňska než ukončil aktivní kariéru. Škoda, že už nezávodí. Ale komu jsem fandila pak, to nevím. No byl to Fernando Alonso. Ale jinak fakt nevím. Až pak to byl Kimi, Felipe. Můj pohled na věc se ale několikrát měnil. A teď fandím půlce startovního pole (no možná je jich i víc než půlka).

Superbike se k nám dostaly poměrně nedávno. Můj první oblíbenec byl James Toseland. V té době vedl šampionát, tak jsem si ho oblíbila. Od té doby mu fandím čím dál tím víc. Zvlášť po tom, co jsem byla v Brně.

V sérii supersport od začátku fandím Kenanu Sofuoglovi. To jméno mi přišlo takový exotický a navíc vyhrál první závod, který jsem viděla, tak jsem se rozhodla, že mu budu fandit. Pak jsem zjistila, že je to Turek. Přišlo mi to takový hezký (já vím, že to zní možná divně), ale prostě jedinej Turek v poli, tomu se muselo začít fandit. A pak se stal mistrem světa :).

WTCC sleduju zhruba dva roky. Od začátku fandím BMW. Vždycky se mi ta auta líbila (a teď nemyslím jenom ta závodní BMW). A od začátku fandím Priaulxovi a Farfusovi. Taky jsem fandila Alexovi Zanardimu, ale ten už odešel. Obdivuju ho za to, co si prožil a jak se nevzdal.
 
WRC sleduju asi taky dva nebo tři roky. Fandila jsem Loebovi, protože byl prostě nej a já v té době ostatní závodníky moc neznala. Mé fanouškovství k němu ovšem nějak opadlo a můj zrak se soustředí především na všechny Finy, co tam jsou (a že jich tam není málo).

To je asi všechno. Chtěla jsem napsat i něco o mých prvních favoritech v zimních sportech, ale to by ten článek byl moc dlouhý, takže možná jindy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: První oblíbenci marit 26. 07. 2010 - 20:14
RE: První oblíbenci niki 26. 07. 2010 - 20:23
RE: První oblíbenci marit 26. 07. 2010 - 20:29
RE: První oblíbenci niki 26. 07. 2010 - 20:46
RE: První oblíbenci marit 26. 07. 2010 - 20:50