Nico Hülkenberg vyhrál závod 24 hodin Le Mans

14. červen 2015 | 16.09 |

Nedávno jsem sem psala, že bych chtěla, aby tu bylo co nejvíc článků a materiálu k týmu Force India, když už mám jejich obrázek v záhlaví blogu a vlastně celý svůj blog stylizuju kvůli nim do oranžové barvy. Tak tady to je :-D Následující zpráva se sice týká Force Indie jenom okrajově, ale přesto ji sem musím napsat.

Nico Hülkenberg, pilot týmu Force India, zhruba před hodinkou vyhrál závod 24 hodin Le Mans. Nico dostal nabídku jet v týmu Porsche, na kterou kývl. Jeho kolegy ve voze číslo 19 byli Brit Nick Tandy a Novozélanďan Earl Bamber. 

Já jsem tento tým za favority vůbec nepovažovala, jestli mělo vyhrát Porsche, tak jsem si říkala, že spíš jedno z čísel 17 a 18. No a nakonec vyhrál ten věkově nejmladší tým. 

Já ještě před závodem říkala, že jsem fanynkou Audi a jediný tým, který budu akceptovat, když se dostane s nima na pódium, by byl Porsche 19. Právě kvůli tomu Nicovi. Ani ve snu by mě ale nenapdalo, že Nico při svém prvním takovémto závodě to celý hned vyhraje! Neuvěřitelný. Jsem na něj strašně moc hrdá :-)

A navíc vemte si, že ještě před týdnem byl v Kanadě a čekal na start závodu v Montrealu. Příští týden už zas pojede závod na Red Bull Ringu. To naštěstí z Francie nemá tak daleko.

Naposledy, kdy aktivní pilot F1 vyhrál závod 24 hodin Le Mans, se tak stalo před dlouhými 24 lety (huh, to je můj celej dosavadní život!) 

Teď jsem ale zvědavá, kam se budou Nicovy kroky příští sezónu ubírat. Já teda doufám, že zůstane v F1, teď, po tomto úspěchu si ale říkám, jestli ho v F1 není škoda. Já vždy říkala, že se jednou stane mistrem světa F1 a že je to jeden z nejlepších pilotů v současném poli. Za tímto tvrzením si stále stojím. Na druhou stranu musím objektivně uznat, že z vozem, jaký má momentálně Force India, to prostě dokázat nelze.

Taky naivně doufám, že Nico si tuhle svou "Le Mans formu" přiveze i do Rakousku a s Force Indií ještě dokáže zázraky. Nový díly by měly být pro vůz dostupný myslím až po Rakouské Grand Prix, tak uvidíme.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář