Před sezónou 2015

3. květen 2015 | 18.50 |

O GP3 jsem tady moc nepsala a asi ani psát nebudu, přesto bych ráda napsala úvodní článek k nadcházející sezóně. Ten bude vypadat podobně, jako články k GP2 a Formuli renault. Takže se bude jednat o souhrn týmů a pilotů, kteří za jednotlivé týmy pojedou a k tomu samozřejmě připojím, komu budu fandit. Musím se přiznat, že spoustu těch jmen neznám. Na druhou stranu, zjistila jsem, že těch oblíbených pilotů tam několik mám. A přitom to ze začátku vypadalo, že letos GP3 moc řešit nebudu. Budu.

V GP3 má každý tým hned tři piloty.

Carlin pojede ve složení Antonio Fuoco, Jann Mardenborough a Mitchell Gilbert. Zatímco Mardenborougha jsem si docela oblíbila, tak zbylé dva neznám. Jméno Mitchell Gilbert mi sice cosi říká, ale konkrétně si s ním nejsem schopná nic spojit. A Fuoca, toho neznám už vůbec. Do GP3 přichází z Formule 3, tak jsem na něj tedy zvědavá. 

Já měla vždycky tým ART ráda a letos tomu nebude jinak. Oni se asi úplně zbláznili, když do týmu nasadili tři moje oblíbené piloty! Není o čem pochybovat, letos budu zapálená fanynka tohoto týmu :-D O Alfonso Celisovi jr. jsem se zmiňovala už, když jsem psala o Formuli renault 3.5, protože on chce letos stíhat závodit v obou sériích. Jeho týmovými kolegy jsou Marvin Kirchhöfer a Esteban Ocon. Marvina jsem si oblíbila už loni, letos bude patřit k těm zkušenějším pilotům v poli a já bych mu moc přála titul :-) Estebana jsem si prvně všimla, když před časem jezdil ve Formuli renault 2.0. Loni získal titul ve Formuli 3. Takže myslím, že i jeho musíme počítat do okruhu favoritů na titul. 

Tým Status letos mezi mé oblíbené asi moc patřit nebude. Ale třeba se to ještě v průběhu sezóny změní. Hodnotím to tak, protože dva ze tří pilotů neznám. Takže tady to nechávám otevřené. Alex Fontana je docela dobrý a mě přijde jako sympaťák (navíc mi kdysi odpověděl na tweet :-D ), takže mu asi zase budu fandit. Jeho týmovými kolegy jsou Seb Morris a Sandy Stuvik. Oba dva přicházejí jako nováčci, tak uvidíme, co v nich je. Zejména Stuvik ale podle svých výkonů z ostatních sérií vypadá, že by mohl být hodně dobrý.

A přicházíme k týmu, kterému budu fandit, i kdyby tam jezdili samí divní jezdci a byli poslední :-D Protože to je finský tým Koiranen. Mají ale štěstí, že v jejich týmu budou jezdit dobří jezdci. Jimmy Eriksson patří k mým nejvíce oblíbeným závodníkům, takže tady není co řešit. Loni to chvíli vypadalo, že zabojuje o titul, nakonec z toho ale nic nebylo. Tak třeba letos. Adderly Fong sice nechápu, co tam dělá, ale budiž. No a jméno Matthew Parry mi zatím nic moc neříká. Vypadá to ale, že by to mohl být talent.

I Arden mě docela potěšil výběrem svého jezdeckého složení.

Kevin Ceccon je ale pro mě takový zvláštní případ. Někdy mu moc fandím, někdy mu zas spíš nefandím. Zatím to ale vypadá, že mu přeci jen fandit budu. Emil Bernstorff patří k mým oblíbencům už od loňského roku. No a třetího pilota tohoto týmu, kterým je Aleksander Bosak, vůbec neznám, takže ho zatím nemůžu hodnotit. Má ale hezký křestní jméno :-D

I tým Jenzer vsadil na jednoho mého oblíbence a to je super. Je jím Pål Varhaug a já jsem moc ráda, že se tam dostal, protože to nějakou dobu vypadalo, že nikde závodit nebude. Jeho týmovými kolegy jsou dva Švýcaři Mathéo Tuscher, kterého si pamatuju z loňska (dokonce s ním byl na Twitteru GP3 rozhovor a odpověděl i mě), a Ralph Boschung.

U Camposu jsou zatím oznámení pouze dva piloti, tak uvidíme, jestli u toho tým zůstane nebo ještě někoho třetího nasadí. Nicméně, těmi dvěma piloty jsou Zaid Ashkanani a Alex Palou. Já musím říct, že neznám ani jednoho z nich. Ashkanani jezdil Porsche GT3, a tohle já moc nesleduju, takže vůbec nemám ponětí, jak si vede. Jak tak na to koukám, tak Palou zatím moc zkušeností s formulovými závody nemá. Až do roku 2013 jezdil motokáry, loni závodil v Euro Formula Open, což vůbec nevím, že nějaká taková závodní série existuje.

Tým Trident nasadil piloty, které sice tak trochu podle jména znám, ale jinak moc nevím, o koho jde. Takže i tady mi bude asi chvíli trvat, než se v tom zorientuju. V týmu pojedou Artur Janosz, kterého tedy neznám, ale asi mu budu fandit, protože já mám Poláky docela ráda a navíc jméno Artur je strašně pěkný (já vím, že mám blbý důvody), Luca Ghiotto, kterého znám z loňska a zatím je pro mě takovým neutrálním pilotem, a Oscar Tunjo, jehož jméno taky znám, ale nějak si k němu nedokážu nic přiřadit. Ten přichází do GP3 z Formule renault.

Jinak, co se týká kalendáře GP3, tak se letos opět nejede Monako, což si myslím, že je škoda. První závodní víkend je teda v Barceloně (8. – 10. května), pak se jede v Rakousku na Red Bull Ringu (19. – 21. června), následují britský Silverstone (3. – 5. července), maďarský Hungaroring (24. – 26. července), belgické Spa-Francorchamps (21. – 23. srpna), italská Monza (4. – 6. září), ruské Soči (9. – 11. řijna) a poslední závod se pojede v SAE na okruhu Yas Marina (27. – 29. listopadu). 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Před sezónou 2015 katka 06. 05. 2015 - 08:19
RE(2x): Před sezónou 2015 niki 06. 05. 2015 - 21:09
RE(3x): Před sezónou 2015 katka 07. 05. 2015 - 15:10
RE: Před sezónou 2015 šárka 11. 05. 2015 - 09:57
RE(2x): Před sezónou 2015 niki 11. 05. 2015 - 15:46