Formule Renault 3.5 2015

1. květen 2015 | 11.24 |
› 

Letošní sezóna Formule Renault 3.5 už sice začala, ale já se k tomu, abych sem napsala úvodní článek sezóny, prostě dřív nedostala. Takže konečně vám nabízím pohled na letošní startovní rošt. Musím říct, že na první pohled mě startovní listina nijak nezaujala, říkala jsem si, že tam mám pouze Nycka de Vriese a to je všechno. Když jsem si pak ale listinu důkladněji prohlédla, tak jsem zjistila, že těch oblíbených jmen tam přece mám o něco víc. Na druhou stranu, velkého idola, kvůli kterému bych nutně musela koukat na všechny závody, tam ale nemám. Z nižších sérií u mě bude rozhodně hrát prim GP2, ale WSR rozhodně šidit nechci, jen když nějaký závod neuvidím, tak z toho tragédii dělat nebudu :-D

Teď už ale k jednotlivým týmům a jezdcům v poli. A hned první tým, o kterém se zmíním, bude letos patřit k mým oblíbeným. Tím týmem je DAMS, který mám letos ráda i v GP2. Ve WSR tam pojedou již zmíněný Nyck de Vries, který je dlé mého velký talent a já ho mám ráda už od dob, co jezdil ve FR 2.0. Ne že by se tato série dala někde pořádně sledovat, ale zaujal mě. A hlavní důvod, proč mě zaujal, byl ten, že Nyck patří do jezdecké akademie McLarenu. A já kluky, kteří patří k McLarenu, mám ráda :-P Nyckovým týmovým kolegou je Dean Stoneman, který mi taky nikdy nevadil. Já Deana svým způsobem obdivuju, protože on před lety vážně onemocněl. Měl rakovinu. Ale vyléčil se a vrátil se do formulí a zase závodí. Moc ráda ho tam vidím.

V týmu Fortec Motorsport pojede další můj oblíbený pilot, a to Oliver Rowland. Toho už jsem si všimla loni a fandila jsem mu. Myslím, že letos bude patřit k nejvážnějším kandidátům na titul. Jeho týmovým kolegou je Jazeman Jaafar, o kterém stále nevím, co si mám myslet. Kdysi jezdil i pro český ISR. Ale mě Jazeman nikdy moc neoslovil. Přitom v MotoGP já Malajsijcům fandím, ale tenhle tady zrovna není ten typ, kterému fandím, proč, to nevím.

U Ardenu jsou dva piloti, o kterých vlastně nevím, co říct. Jsou to Nicholas Latifi a Egor Orudzhev. Jména znám, ale vůbec si k nim nedokážu přiřadit obličeje, ani výsledky. Přitom Nicholas už loni v 3.5 jezdil. Orudzhev je nováček, ten přichází z FR 2.0.

A dostáváme se k českémuLotusu. U tohoto týmu mám zatím takové smíšené pocity. Matthieu Vaxiviere patřil mezi mé oblíbené piloty loni, takže mu asi budu fandit i letos (teda pokud nebude bojovat s Nyckem tak, jak se to stalo v Aragonu, to jsem byla až překvapená, že jsem to vítězství Mattovi nepřála tak, jak by si zasloužil). No a Meindert van Buuren je pro mě takový trošku neznámý závodník, i když i on už loni ve FR 3.5 byl, ale já jeho existenci nijak nezaznamenala. Tak uvidíme.

Tým Strakka vsadil na dva nováčky. Tio Ellinas loni jezdil v GP2 a byl pro mě takovým zvláštním jezdcem, kterému jsem chvíli fandila, chvíli ne.

Tak sama nevím, na kterou stranu se v jeho případě přikloním letos. Jméno Gustav Malja už jsem slyšela, ale nikdy jsem ho neviděla závodit. Četla jsem ale o něm, že je dobrý, takže mu asi dám šanci :-D Navíc v jeho prospěch hraje fakt, že Gustav je Švéd :-D

Letos budu fandit týmu AVF. Což je tým bývalého závodníka (opravdu bývalého, nejezdí ještě někde?) Adriana Vallese. V týmu totiž letos bude závodit můj oblíbený Alfonso Celis jr. Ten chce letos jezdit jak ve FR 3.5, tak i v GP3, tak jsem na něj zvědavá. Myslím totiž, že některé závodní víkendy se kříží, tak to si bude muset chlapec vybrat. Jeho týmovou kolegyní je Beitske Visserová, kterou já mám ráda. Ona je vážně dobrá a dokáže těm klukům konkurovat.

Tým Tech 1 ale asi k mým oblíbeným patřit nebude. Zde je totiž jezdecké obsazení Roy Nissany, kterého vůbec neznám, a Aurelien Panis, což je syn bývalého pilota F1 Oliviera Panise. 

Tým International Draco Racing má kompletně brazilské složení. Jména Pietro Fantin a Bruno Bonifacio jsou mi známá, ale tady platí to podobné, jako u jezdců Ardenu. Prostě si je nedokážu s ničím konkrétním (zatím) spojit. Jsou pro mě takoví trošku neviditelní.

Carlin má takový zvláštní oficiální název, a sice Jagonya Ayam by Carlin. Tom Dillmann je určitě mým oblíbeným pilotem, a to už pár let. Jeho týmovým kolegou je Sean Gelael a toho vůbec neznám. Nevím proč, ale líbí se mi jeho jméno :-D 

Mé částečné sympatie bude mít i tým Pons. Jméno Philo Paz Armand sice slyším poprvý a vůbec nevím, kdo to je, ale jeho týmového kolegu znám moc dobře a patří mezi mé oblíbence. Je jím Roberto Merhi, kterého teď určitě zná čím dál tím víc lidí, protože Roberto jezdí i ve Formuli 1 za Manor. Pravda, ty výsledky v F1 jsou špatné, ale od Manoru se ani nic jinýho nečekalo a já jsem ráda, že tam vůbec jsou. Víc mě ale překvapuje, až ani ve FR 3.5 se Robertovi zatím při prvním závodním víkendu nedařilo. A on přitom říkal, že když v F1 jezdí vzadu, tak by chtěl jezdit s nižší sérii na čele a bojovat o titul. Zatím to ani tady nevypadá nejlíp, ale snad se to tedy zlepší. Jinak povídá se, že prý ani v F1 to nemá jistý. V Barceloně ještě pojede, ale četla jsem nějaké spekulace, že prý o jeho místo má zájem Giedo van der Garde, který vysoudil balík peněz od Sauberu. Výborně :-P Tak peníze Sauberu možná poputují Manoru...Hm...

Na závěr jsem si nechala dva týmy, které se závodu v Aragonu neúčastnily, a já ani nevím, jaká bude jejich budoucnost. Ruský tým Zeta Corse ještě ani neoznámil své piloty. Britský Comtec má sice jako jednoho ze svých pilotů nahlášeného Facu Regaliu, ale také není jisté, jak to s nimi bude. 

P.S. Chtěla jsem do úvodu článku dát hromadnou fotku všech pilotů jako v GP2, ale žádnou jsem nenašla.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Formule Renault 3.5 2015 katka 06. 05. 2015 - 08:16
RE(2x): Formule Renault 3.5 2015 niki 06. 05. 2015 - 21:06