Po úvodních závodech sezóny

25. duben 2015 | 17.49 |
› 

moto2_argentinaMoto2 má za sebou tři úvodní závody letošní sezóny a tak mi dovolte, abych tyto tři závody nějak shrnula. Jel se noční závod v Kataru, pak se jelo v Texasu a Argentině. Teď nás až do září čeká evropská část sezóny (s výjimkou srpnové GP Indianapolis). Ráda bych tu o kubaturách MotoGP psala víc, ale z časových důvodů to prostě nejde. Možná v létě tady budou komentáře po jednotlivých závodech, ale abyste pak nebyli zklamaní, tak radši dopředu nic neslibuju.

Sam Lowes mi dělá ohromnou radost. V Kataru to ještě nevyšlo (ten pád mě za Sama strašně mrzel), ale v Texasu už si užil svoje první vítězství v Moto2, a vlastně i první stupně vítězů. Další podium přidal v Argentině. 

Ohromnou radost mi dělá taky Johann Zarco, který jezdí v týmu Ajo (mimochodem, skvělá kombinace). Teda, nejprve to vypadalo, že zas bude mít smůlu. V Kataru vedl a to docela pohodlně, ale kvůli technickým problémům se nedostal ani na bednu. Aspoň ale bral nějaký body. Jeho vítězství v Argentině bylo prostě super. Já měla velkou radost, že se mu to konečně povedlo :-) Doufám, že smůla je prolomena a že se dočkáme dalších jeho skvělých závodů a vítězství. 

No a do třetice, radost mi dělá i Xavier Simeon. Je skvělý vidět svý oblíbený závodníky bojovat na čele. Nechci nic předvídat, ale myslím, že tihle tři si to asi letos rozdají o titul. A ano, všem třem bych to moc přála a kdyby na to přišlo, tak fakt nevím, komu bych fandila nejvíc.

Do konce sezóny je daleko, takže je možné, že do boje se ještě někdo zamíchá. Své poslední slovo určitě neřekl úřadující mistr světa Tito Rabat, který teda zatím nijak oslnivé výsledky nemá, ale já myslím, že je jen otázkou času, když zas nějaký ten závod vyhraje. 

V Moto3 mi vadí Quartararo, tady to je Alex Rins. Já vím, že holky, se kterýma se znám, ho mají rády, mě ale zatím nepřesvědčil, abych mu fandila. Jasně, to, co jako nováček v Moto2 zatím předvádí, je skvělý výkon, ale to není důvod pro to, abych mu fandila. Něco mi na něm prostě nesedí, nemůžu si pomoct. Loni jsem neměla moc ráda Mavericka, takže když se v sezóně zlepšoval a bojoval o bednu, tak jsem to nerada viděla. No a letos s Rinsem to je ještě horší! Po závodě v Texasu dokonce vedl celý šampionát! Nechci tady ale vůči němu být nějak negativní, takže to radši víc komentovat nebudu.

V Kataru to vypadalo, že Jonas Folger letos zažije skvělou sezónu. Ale asi ne. Další dva závody v jeho podání byly takové nevýrazné. I když v Argentině po startu chyboval a pak, když se probojovával polem dopředu, tak jel docela dobře.

Kdo mě ale příjemně překvapuje, tak to je Hafizh Syahrin. V Kataru 12., v Texasu 6., v Argentině 10., to jsou samé dobré výsledky. V jeho případě by se dokonce dalo říct i výborné výsledky. A já mu to vážně přeju.

Teď se ale zaměřím na mé tři nejoblíbenější závodníky. Sandro Cortese mi zatím dělá jen samou radost.

Pravda, jeho výsledek v Texasu byl trochu slabší, ale jinak já si opravdu nestěžuju. Mika Kallio se zlepšuje a to ráda vidím. V Argentině už dokonce bojoval i o stupně vítězů. Tak třeba to taky brzy přijde. No a Randy Krummenacher. Ten mi tu statistiku trochu kazí. Přitom v Argentině se kvalifikoval na 11. místě. Já z toho měla neuvěřitelnou radost, protože od Randyho jsem takovýto výsledek vůbec nečekala. Závod ale ukázal krutou realitu. Několik kol se držel na bodech, jak závod postupoval, tak se ale propadal a propadal. Ach jo. Takže letos na body zatím stále čeká a já vážně doufám, že se dočká.

Dobré výkony předvádí Mikův týmový kolega Franco Morbidelli, a taky se mi zatím líbí, jak jede Lorenzo Baldassarri. Naopak Lorenzův týmový kolega a můj oblíbený jezdec Simone Corsi se zatím moc nepředvedl. Stejně tak Luis Salom a Dominique Aegerter. Chudák Luis, zase to vypadá, že jeho týmový kolega (nováček) bude silnější, než on...

Chtěla jsem letos fandit Rickymu Cardusovi, ale ten taky nic moc zatím. 

Axel Pons už zase "řádí". Zlomil si ruku, takže v Argentině místo něj musel jet Steve Odendaal.

A to je prozatím asi všechno. Momentálně už nemám co víc bych k tomu řekla. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Po úvodních závodech sezóny katka 28. 04. 2015 - 16:00
RE(2x): Po úvodních závodech sezóny niki 30. 04. 2015 - 18:21