Po úvodních závodech sezóny

25. duben 2015 | 16.58 |
› 

moto3_argentinaMoto3 má za sebou tři úvodní závody letošní sezóny a než se celý seriál přesune na evropskou část, tak bych ráda shrnula dosavadní dění. Kvůli nedostatku času tady nemohou být komentáře po každém závodě, ale myslím, že takovýhle soupis po několika závodech taky není špatný. Jak už jsem zmínila, závody se letos zatím odjely tři, a to noční v Kataru, pak v Texasu a Argentině. 

Všechny dosavadní závody Moto3 mě, co se týče napjatosti, zatím nezklamaly. Bojovalo se až do konce. I když je pravda, že v Texasu a Argentině spíš až o druhé místo než o vítězství, ale o tom potom. Co se týče výsledků mých oblíbených závodníků, tak tady mám zatím smíšené pocity. Stále si ale říkám, že máme za sebou pouze tři závody z celkových osmnácti, takže to nechávám otevřené a uvidíme, co se bude dít dál.

Alexis Masbou mě jako vítěz prvního závodu sezóny překvapil, další závody ale pro něj nedopadly dobře. Vlastně Katar je jediným závodem, kde Masbou bodoval. Chudák v Texasu spadl v závěru závodu, když opět bojoval o bednu. Motorku se snažil dotlačit do cíle. Dotlačil, ale na 16. místě. To mi ho vážně bylo líto. No a v Argentině taky spadl. Vypadá to, že on na to má, ale jestli bude takhle chybovat, tak by se mohl přirpavit o dobrý výsledek v celém šampionátu. 

Překvapil mě i tým Leopard. Já totiž vůbec nevěděla, co je to vlastně za tým, myslela jsem si, že je to nějaký nový tým, který se tam objevil. Až teď v průběhu sezóny jsem zjistila, že je to vlastně tým pana Kiefera. A ten už nějaký zkušenosti se závody má. Tak to ráda vidím, že se jim takhle daří, protože Kiefer já osobně nikdy za nějaký zázračný tým nepovažovala (s výjimkou roku 2011, když v Moto2 získal Stefan Bradl v tomto týmu titul). Taky z toho mám radost, protože tam jezdí mí oblíbení jezdci. Pro Efréna Vázqueze je to (teď už určitě) poslední sezóna v této kubatuře (kvůli věkovému limitu) a vážně mám o jeho budoucnost obavy. Tak bych mu moc přála, aby se letos do toho boje o titul aspoň zapojil, když už nic jiného. Snad ale nebude kopírovat loňskou sezónu, kdy taky začal skvěle, ale jak postupovala sezóna, tak mu jaksi docházel dech. Danny Kent mi zatím dělá neuvěřitelnou radost. Ten si teda zatím jede vlastní ligu! Vyhrát v Moto3 dva závody za sebou s takovýmhle náskokem, to je tedy něco! 

Nedá mi to, abych sem nenapsala něco o svém oblíbeném týmu Ajo, který tedy letos nezačal nejlépe. Katar, ani Texas nedopadli tak, jak jsem si já představovala, ale závodem v Argentině mi kluci udělali radost. Všichni se vešli do TOP 10 :-) Myslela jsem, že nejlepším z týmu bude Miguel Oliveira, ale po prvních dvou závodech jsem o něj měla obavy, protože v obou případech upadl, a tak bylo vážně potřeba, aby v Argentině dojel do cíle, protože už tak ztratil dost bodů. Naopak Brad Binder dokončil všechny závody a jak tak na to koukám, tak jsem ho docela podcenila, protože zatím jeho výsledky vůbec nejsou špatné.

Náš Karel Hanika dojel taky všechny závody a ve všech bodoval, ale jeho výkony pro mě byly spíš takové nenápadné. Až v Argentině se taky trochu předvedl v přední skupině. Tak snad se kluci a celý tým ještě o trošku zlepší a my se brzo dočkáme jezdce týmu Ajo na stupních vítězů :-)

Příjemně mě překvapuje i Enea Bastianini a musím říct, že tomu klukovi to fakt přeju! A dobře zatím jede i Isaac Viñales. Vážně byla radost vidět ho v Argentině na stupních vítězů. 

Ale abych se ještě dostala k mým oblíbeným jezdcům. Niki Ajo začal klasicky. Tedy pádem v Kataru. V Texasu už dojel 14. a v Argentině mi udělal ohromnou radost 10. místem. Tak snad bude to zlepšování pokračovat :-P Tým Drive M7 SIC (SIC = Sepang International Circuit), za který jezdí náš Kuba Kornfeil a Zulfahmi Khairuddin ale zatím nic moc. Pro Kubu je nejlepším výsledkem 11. místo z Texasu, Zulfahmi zatím letos ani nebodoval :-( Vážně nevím, co se to s ním děje. Od té doby, co odešel od Aja to už jako by ani nebyl on. Nechci, aby jeho éra u Aja byla vrcholem jeho kariéry. Vždyť je to stále mladý kluk, moc bych mu přála, aby pravidelně jezdil v TOP 10, ale zatím to tedy moc nevypadá. To je taková škoda. Darryn Binder (brácha Brada) letos taky zatím nebodoval, ale u něj to beru tak, že je nováček a že tyhle okruhy nezná. Pořádně hodnotit ho budu, až pojede závody na okruzích, který zná z Rookies cupu, pak se (aspoň si myslím), teprve ukáže, jak na tom doopravdy je. A já (možná naivně) doufám, že urve aspoň pár bodů.

Docela dobře se zatím letos předvádí i Jorge Navarro, Andrea Locatelli či další nováček Jorge Martín. Tak jsem zvědavá, jak se jim bude dařit v budoucnu. Speciální zmínku věnuji Niccoló Antonellimu, který loni kde mohl, tam spadl. Letos to vypadá o poznání lépe. Já totiž vždy říkala, že na to má, ale prostě je příliš zbrklý a chybuje. A ono to vypadá, že na to opravdu má. Letos se mi jeho výkony vážně líbí. Ve všech třech závodech byl součástí skupiny, která bojovala o stupně vítězů. V Texasu i Argentině ale opět spadl. V Argentině to nebyla jeho chyba, srazil ho jiný jezdec, ale jak to bylo v Texasu, to už si teď úplně jistá nejsem. 

Kdo mi tam ale vadí, to je Fabio Quartararo. Je to Francouz, takže bych k němu jisté sympatie chovat mohla, ale prostě nemůžu. Mě totiž přijde, že ho všichni hrozně protěžují, že o něm mluví jako o nějakém zázraku a vlastně kvůli všem těmto řečem se mi zprotivil ještě dřív, než začla sezóna. Já vím, že to ode mě vůči Fabiovi asi není spravedlivé, že to asi je mladý nadějný závodník, ale už jen pro to, že ho všichni srovnávají s Márquezem (dokonce už jsem slyšela tvrzení, že je to nový Márquez) mi prostě brání v tom, abych mu fandila. Neříkám, že to tak bude navždycky, ale takový je můj momentálně názor.

Takže úvodní tři závody sezóny jsou již za námi a já se moc těším, co se bude dít v následujících patnácti :-)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Po úvodních závodech sezóny katka 28. 04. 2015 - 15:26
RE(2x): Po úvodních závodech sezóny niki 30. 04. 2015 - 18:18
RE(3x): Po úvodních závodech sezóny katka 05. 05. 2015 - 16:15
RE(4x): Po úvodních závodech sezóny niki 06. 05. 2015 - 21:04
RE(5x): Po úvodních závodech sezóny katka 07. 05. 2015 - 15:08