VC Bahrajnu 2015

20. duben 2015 | 16.33 |

bahrain_gpTeda, to byl ale závod! Jen víc takových! :-D :-P I tak bude tento článek asi kratší než obvykle. Mám pro to několik důvodů. Zaprvé, měla bych spíš dělat věci do školy (věci do školy = číst knížky, dělat referáty, zopakovat si látku na testíky, které mě tento týden čekají), i přesto ale něco k včerejšímu závodu napsat musím, to jinak nejde, je to moje hobby (a teď myslím obojí, závody i blog). Pak se zas budu divit, že ve škole nic nebudu stíhat :-P Tím vás ale teď tady nebudu zatěžovat. Zadruhé, večer se pak ještě jely závody Moto3, Moto2 a MotoGP a to byly tak super závody, že si spíš pamatuju tohle než všechny ty včerejší závody, které byly před tím (a že jich bylo).

Když už jsem u motorek, tak to sem musím napsat. Moto3 a F1 se tak nepěkně křížilo. A zrovna se mým favoritům v obou závodech tak dařilo a já nevěděla, co mám dělat dřív. Poslední kolo obou závodů totiž vycházelo skoro na stejnou dobu! To bylo hrozné! V televizi jsem měla puštěnou F1 a na počítači na streamu (který se sekal víc než obvykle) Moto3. A fakt jsem nevěděla, co dřív. Zvlášť, když v F1 se Kimi dostal na druhé místo a v Moto3 kluci od Aja bojovali o bednu! Poslední kola jsem seděla na židli někde uprostřed pokoje mezi mým stolem (na kterým je počítač) a skříňkou (na které je televize) a pořád točila hlavou z jedné strany na druhou :-D

Teď už ale k té F1, jinak tenhle článek bude delší než obvykle a přitom já chtěla, aby to bylo naopak. Takže, nevím, jestli byl mezi fanoušky někdo, kdo pochyboval o tom, že si Mercedes opět dojede pro vítězství a že tím Mercedesem bude vůz Hamiltona. Jistě všichni víte, že já ho zrovna moc nemusím, ale už od startu jsem to tušila, že si pro to vítězství půjde, takže to beru tak, jak to je.

Kimi měl skvělou strategii! Díky němu mě ten závod neskutečně bavil. To byla hned jiná, koukat se na závod a mít své oblíbené piloty i vepředu a ne jen na konci pole :-D Nebojte, nebudu tady psát, jak ho zbožňuju a tak, to si budu jenom myslet, tím nikoho zatěžovat nechci :-D Musím ale napsat, že jsem z toho měla (a vlastně stále mám) velkou radost. Navíc porazil svého týmového kolegu :-P Nico Rosberg teda chyboval, takže tím Kimimu ulehčil práci, ale stejně si myslím, že by Kimi Nica v závěru předjel. Prý měl tým Mercedes problémy s brzdami. Těžko říct, jak vážné byly. Každopádně zase to je pódium pro oba piloty. Ale Nico začíná na Lewise ztrácet a to se mi nelíbí. Jestli budou o titul bojovat Hamilton s Vettelem, tak nemám nejmenší ponětí, komu budu fandit, protože já nemám ráda ani jednoho z nich.

Na krásném čtvrtém místě dojel Valtteri a já se vám musím přiznat, že vůbec netuším, jak se tam dostal! Já si totiž celou dobu myslela, že on ještě pojede na jednu zastávku v boxech a ono nic. Grafika mě teda pěkně mátla. Když mi teda došlo, že už na žádnou zastávku do boxů nepojede, tak jsem mu držela palce, ať toho Vettela před sebe nepustí.

A povedlo se! Vettel dojel až za ním.

Problémy měl ale Valtteriho týmový kolega Felipe Massa. Ten musel startovat z konce startovního roštu. Nebo to dokonce bylo z pit lane?? Teď si vůbec nejsem jistá, odkud vlastně Felipe startoval, to je ostuda. Každopádně, na vině byla údajně elektronika, ale vůz se podařilo znova nastartovat, Felipe dojel do cíle a získal aspoň 1 bod za 10. místo.

Bodovaly i oba vozy Red Bullu. Daniel skončil 6. a to je hezký výsledek na to, jak na tom teď Red Bull je. Kvyat překvapil. Ale spíš nepříjemně než příjemně. On totiž v kvalifikaci vypadl hned v její první části a startoval až z 17. pozice. Ve voze Red Bull!!! V závodě dojel 9. a já tady otevřeně přiznávám, že nevím, jak se na ty body dostal.

Potěšil Romain Grosjean svým 7. místem.

A radost mi taky udělala Force India. V kvalifikaci příjemně překvapil Nico, v závodě Checo. Sergio totiž zase startoval z 11. místa. Když už není v závodě 11., tak musí být 11. aspoň v kvalifikaci. To číslo je mu snad souzený, nebo co. Nico se dokonce dostal do Q3, to jsem měla ohromnou radost. Takže jsem si myslela, že pokud bude FI bodovat, tak to spíš bude vůz Nica. Jenže v závodě to dopadlo naopak. Nico dojel až 13. a Sergio byl 8. Nevím, jak se tam dostal, ale mám z toho velkou radost :-) Sám Sergio v týdnu řekl, že Bahrajn bude pro FI těžký závod a jestli získají nějaké body, tak to bude jako vítězství. Ha, Checo se může cítit být vítězem :-D

Škoda, že tentokrát se nepovedlo bodovat Sauberu. Kvalifikace nebyla špatná, tak jsem si říkala, že aspoň jeden se třeba do té desítky probojuje. Tentokrát z toho ale bylo jenom 12. a 14. místo.

Nedokončilo ani jedno Toro Rosso. To není dobrý. Jako mě je to jedno, ale fanoušci týmu asi moc nadšení nejsou. To mi připomíná vtipy na adresu Kvyata, že měl radši zůstat v STR a ne jít do RBR. Včera byl myslím přeci jen rád, že je v tom RBR :-P :-D

Chválím tradičně Marussii, protože oba vozy dojely do cíle :-)

A na závěr jsem si nechala McLaren. Fernando Alonso mile překvapil tím, že se dostal do Q2. Já už v článku o GP v Číně psala, že je jen otázkou času, kdy se MCL dostane do Q2 a to jsem netušila, že se to stane hned ten následující závodní víkend. V závodě dojel 11., tedy jen jedno místo za bodovanými pozicemi a jak se tam dostal, to je mi taky záhadou. Naopak Jenson ten měl smůly dost a dost. Technické problémy ho vyřadily už z 1. tréninku, pak z kvalifikace, no a nakonec ani nemohl odstartovat do závodu. Fakt škoda.

Další závod se jede až za 3 týdny, chcete-li přesné datum, tak závod se pojede 10. května. A věřte nebo ne, už začíná evropská část kalendáře, protože se pojede v Barceloně. To to teda utíká! :-O