Před sezónou 2015 v GP2

17. duben 2015 | 19.42 |

Nová sezóna GP2 už klepe na dveře. Tedy, abych byla přesná, tak už zaklepala, protože trénink na první závod sezóny, kterým je Velká cena Bahrajnu, mají piloti už za sebou. Původně jsem chtěla napsat žebříček mých oblíbených pilotů, jenže jak tak koukám na startovní listinu, tak neoblíbené mám jenom 3, ti ostatní jsou buď hodně oblíbení nebo pro mě neutrální. Takže dělat žebříček asi trochu postrádá smysl, když fandím skoro všem :-D Tak jsem si řekla, že napíšu aspoň souhrn pilotů a týmů, kteří letos budou v GP2 jezdit. A vážně doufám, že letos se to obejde bez výměn pilotů uprostřed sezóny a tak podobně.

gp2_2015

Tým DAMS je mistrovským týmem, takže piloti v tomto týmu letos pojedou s čísly 1 a 2. A já musím říct, že DAMSu budu letos hodně fandit, možná to dokonce bude můj úplně nejoblíbenější tým pro letošní rok. Důvod je jednoduchý, do týmu přišli dva mí oblíbení piloti. Jsou týmy, které mám ráda, ale tam třeba jede jeden můj oblíbenec, a druhého pilota týmu moc nemusím. Tady se ale opravdu sešli dva, které jsem si oblíbila. Jsou to Pierre Gasly a Alex Lynn. Zejména Alex Lynn se řadí k mým velkým oblíbencům a kdybych dělala žebříček 10 nejoblíbenějších pilotů GP2, tak by tam Alex určitě byl a určitě by byl i na vysoké pozici, v TOP 5 určitě. Ale Pierra mám taky ráda. Moc se na ně jako na týmové kolegy těším :-)

V týmu Carlin letos pojede Marco Sørensen, který patří k mým oblíbeným pilotům už několik let. Jeho týmovým kolegou je Julián Leal, kterého jsem dřív moc nesledovala, ale asi poslední rok a něco jsem zjistila, že u mě jeho obliba stoupá. Zaprvé, je to Jihoameričan, zadruhé, loni mi v rámci možnosti ptát se před závodním víkendem pilotů GP2 na různé otázky, odpověděl na všechny moje otázky a poděkoval za přání, které jsem mu poslala. Jenom jsem mu psala, ať se mu o závodním víkendu daří. Podle těch odpovědí mi přišel jako milý kluk. Takže jsem zvědavá, jak to s tím mým fanděním k němu letos bude.

V týmu ART zůstává i letos Stoffel Vandoorne, z čehož já mám radost. Stoffel je můj další velký oblíbenec a já bych mu moc přála, kdyby získal titul :-) Nevím, co to má ART za zvyk, mít v týmu Japonce, kterého neznám :-D Jméno Nobuharu Matsushita jsem opravdu poprvé slyšela, až v souvislosti s tím, že pojede v GP2.

V týmu Racing Engineering budu mít letos oblíbence. A to ne ledajakého. Je jím rovnou Alexander Rossi. Já už ani nevěřila, že se někdy v GP2 objeví a ejhle! Měla jsem z toho opravdu velkou radost a zatím to dokonce vypadá, že by se mu mohlo i dařit. Radši ale nic neříkám, nebo to ještě zakřiknu :-D Přemýšlela jsem nad tím, kdo bude letos mou závodní jedničkou v GP2 a zjistila, že o to první místo se poperou Stoffel a Alexander a mám takový pocit, že ten souboj nakonec přeci jen dopadne lépe pro Alexandera :-D Jeho týmovým kolegou je Jordan King, a musím se přiznat, že ho neznám.

Ale zatím vypadá, že bude dobrý. Tak uvidíme.

Ruský Russian Time pojede letos ve stejném složení jako loni. Tedy v týmu uvidíme Mitche Evanse a Artema Markelova. Mitch patří k mým oblíbeným pilotům, kdežto Markelov mi k srdci nikdy nepřirostl. Nepatří úplně mezi ty neoblíbené (tam jsou jiní adepti), ale zatím jsem ani nenašla nic, proč bych mu měla fandit.

Trident je pro mě takový neutrální tým. I když musím říct, že Raffaele Marciello moje jisté sympatie má, tak třeba mu začnu letos fandit ještě o něco víc. O René Binderovi ani nevím, co mám říct. Nějak si ho na trati nikdy moc nevšímám. On zrovna patří k těm totálně neutrálním jezdcům z mého pohledu. Není to můj oblíbený pilot, ale vlastně proti němu ani nic nemám. Malé plus má za příjmení :-D Milovníci motorek (momentálně zejména kategorie Moto3) pochopí :-D

U týmu Campos uvidíme Arthura Pica, na kterého se těším. Je to jeden z mých oblíbených pilotů. A vlastně i jeho týmový kolega Rio Haryanto patří mezi ty, které mám ráda. Není to vyloženě můj velký favorit, ale když jede někde na čele pole, tak mu to rozhodně přeju.

Dostáváme se k dalšímu týmu, který pro mě letos bude spíš neutrální. Teda určitě. Je to tým MP Motorsport. Daniel de Jong mi nevadí, nikdy jsem proti němu nic neměla, naopak myslím, že je to docela fajn kluk. Jeho týmového kolegu si ale nikdy neoblíbím. Sergio Canamasas prostě mým oblíbeným pilotem nikdy nebude a nezachrání ho ani krásný křestní jméno :-P Už to vypadalo, že letos v GP2 nebude a tento týden mi zkazili radost, když jsem zjistila, že tu zas bude! :-O Nechci být proti nikomu nijak zle vysazená, ale kdybyste viděli, co někdy vyvádí na trati, tak byste mi asi dali za pravdu. Nechci být zlá, ale ještě že není na té oficiální společné fotce :-P

Mým ale úplně nejméne oblíbeným týmem bude asi Rapax. Letos tam není nikdo, komu bych fandila. Sergeje Sirotkina ani Roberta Visoiu jsem si nikdy neoblíbila a myslím, že ani nikdy neoblíbím.

V týmu Arden opět uvidíme Andrého Negrãa, který je v mých očích podobný případ jako de Jong nebo Binder. Prostě totálně neutrální pilot. S ním pojede v týmu Norman Nato, kterého jsem si docela oblíbila ve FR 3.5, když jezdil v DAMSu. Teď momentálně nevím, jak moc mu budu fandit, to se pozná, až uvidím nějaký závod :-D :-P

Tým Status mým oblíbeným týmem letos bude a to moc. Jen doufám, že tým nevymění v půli sezóny své jezdce, to by byla velká škoda a moc by mě to mrzelo, protože mám oba ráda a patří mezi mé velké oblíbence. V týmu pojedou Marlon Stöckinger a Richie Stanaway.

Hilmer své jezdecké složení zatím neoznámil a do Bahrajnu se na první závodní víkend vůbec nevydal. Před sezónou testovali s Nickem Yellolym a Nigelem Melkerem. Zejména toho Nicka bych v GP2 ráda viděla. Doufám, že se v týmu dá všechno do pořádku, nerada bych o nějaký tým z roštu přišla a navíc, je to tým, který je teď jakousi juniorkou mé oblíbené Force Indie z F1. I když na druhou stranu se nedivím, jestli má Hilmer problémy, když ty problémy má i FI :-/

Posledním týmem, tedy týmem, který pojede se startovními čísly 26 a 27, je tým Lazarus. Tento tým pro mě není úplně oblíbeným, ale na druhou stranu, nemůžu říct, že by byl neutrální, protože svým způsobem mám oba piloty docela ráda. Nathanaëlu Berthonovi fandím už nějakou dobu, Zoël Amberg pro mě byl spíš tím neutrálním pilotem, ale díky Šárce jsem si ho docela oblíbila. 

Ještě bych ráda dodala, že k absolutní spokojenosti mi v listině chybí Adrian Quaife-Hobbs a já vůbec netuším, co se s ním stalo :-/ 

Na závěr bych ráda řekla, že to podle startovní listiny letos vypadá na povedenou sezónu a já se moc těším, protože tam je spousta skvělých jmen a já očekávám skvělé závody. A navíc, budu mít komu fandit, oblíbenců tam mám až až :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Před sezónou 2015 v GP2 Šárka 17. 04. 2015 - 23:07
RE(2x): Před sezónou 2015 v GP2 niki 18. 04. 2015 - 14:14
RE: Před sezónou 2015 v GP2 katka 18. 04. 2015 - 16:26
RE(2x): Před sezónou 2015 v GP2 niki 18. 04. 2015 - 22:20