VC Číny 2015

13. duben 2015 | 16.21 |

gp_čínaVčera po závodě už jsem se k tomu nedostala (koukala jsem na jiný závody :-P) a vlastně i teď bych se spíš měla věnovat studijním povinnostem, ale beru psaní na blog vážně, vím, že tady mám pravidelné čtenáře a taky jsem vám (a hlavně sobě) slíbila, že když už jsem to tu tak ořezala, tak aspoň ty souhrny (lépe řečeno svůj komentář a názor) po závodě psát budu. Takže, třetím závodem sezóny byla Velká cena Číny na okruhu v Šanghaji. Kvalifikace dopadla víceméně podle očekávání. Ani si ale nedovedete představit, jakou radost jsem měla, když se do Q3 kvalifikovaly oba vozy Sauber. Jsem si v pokoji výskla radostí, až se mě mamka ptala, co se to děje (bylo ji ale jasné, že prožívám Formule) :-D 

Ke kvalifikaci se asi moc už vyjadřovat nebudu, pojďme k závodu a možná taky trochu k hodnocení celého víkendu.

K prvnímu a druhému místu asi není moc co říct. Klasika. Hamilton první, Rosberg druhý. Asi všichni víte, že kdyby to pořadí bylo obráceně, měla bych (mnohem) větší radost. 

Třetího Vettela nekomentuju. Já celý závod živila naději, že se před něj Kimi dostane a já budu mít v závodě aspoň nějakou malou radost, a on musel vyjet safety car! Kdybyste viděli můj kyselý obličej :-P :-D Táta mi říkal, že je to jedno, že Ferrari by Kimimu stejně nedovolilo dostat se před Vettela, ale já mu řekla, a teď to říkám i vám, ať mi nekazí náladu a (naivní) představu, že Kimi mohl být na bedně. Na druhou stranu musím říct, že čtvrté místo je pěkné, jsou za to hezké body, které se v závěru sezóny budou počítat, ale víte jak...Umístění na stupních vítězů to není.

Ačkoliv od Williamsu se asi před začátkem sezóny čekalo něco trochu jiného a příznám se, že k těm optimistům, kteří věřili, že Williams letos pojede o titul, jsem patřila i já, tak myslím, že páté a šesté místo v závodě špatné není. Pořád to jsou slušný body. Uvidíme, jak se to s nimi bude vyvíjet dál, já tak trochu doufám, že až začne evropská část šampionátu, že bychom nějaké to zlepšení vidět mohli.

Hodně moc chválím Romaina a vlastně Lotus obecně. Během závodu se mi moc líbili. Oba vozy bylo vidět, závodily, bojovaly. Chtěla jsem pochválit i Pastora, ale ty dvě chybky, co udělal, můj dobrý pocit z jeho závodu, docela kazí. Přiznávám, že jsem mu docela přála i body a byla škoda, že ho Jens v závěru závodu takhle odstřelil. Škarohlídi mají utrum, nemůžou se smát Pastorovi, tentokrát to opravdu nebyla jeho chyba.

Samozřejmě, jsem fanynka Sauberu, takže tady nesmí chybět radostný výkřik nad tím, jak jsou oba piloti dokonalí, že dojeli v TOP 10 :-D Ale teď vážně. Chválím Felipeho, chválím Marcuse. Body pro oba piloty, to je vážně něco, z čeho mám velkou radost. Ono už ta povedená kvalifikace dávala tušit, že závod by se taky mohl podařit :-) A jak oba hezky na trati bojovali a bránili své pozice :-) 

Co říct k Red Bullu? Ne, ten tým není ok. Daniel je rád, že skončil na devátém místě.

A to určitě není něco, na co by mohli být u týmu hrdí. To, že Kvyat odstoupil, je další věc. Asi vážně bude něco pravdy na těch problémech s motorem Renault. Protože i Toro Rosso mělo problémy. A vlastně kvůli Verstappenovi pak musel v závěru závodu vyjet safety car a pod ním už se dojelo do cíle (což mě naštvalo, ale o tom už jsem psala).

Moje milá Force India se taky nevytáhla. Sergio byl 11., aneb už to zase začíná... Už zas začíná Checo pomalu získávat 11. místa, to snad není možné. Nico kvůli technické závadě (patrně převodovka) musel odstoupit. To mi bylo tak neskutečně líto. Bohužel, podobný výkon FI očekávám i v Bahrajnu (i když tam byl Checo loni na bedně, já sice věřím na zázraky, ale tohle by musel být mega zázrak :-D )... 

Souboj na trati o poslední bodovaná místa mezi Sauberem a Force Indií, to taky není něco, co bych toužila vidět. Vypadá to ale, že si na tyto obrázky budu muset začít zvykat...

McLaren pořád není tím týmem, který známe, ale je vidět, že o trošičku se přeci jenom zlepšili. Já myslím, že ten pokrok bude pokračovat a že je jen otázkou času, kdy jeden nebo druhý pilot (či oba) postoupí do Q2, ve druhé půlce sezóny (nebo v bláznivých podmínkách) i do Q3. Jenson mě ale včera naštval tím manévrem na Pastora. Já teda nejsem fanynkou Pastora (takže by mi to teoreticky mohlo být jedno), ale on jel docela dobře a já mu přála hezký výsledek (i když se vlastně v té době bojovalo mimo body), taky to byl hezký souboj na trati, tak jsem si to užívala, a tahle kolize to trochu zkazila. Navíc od jezdce formátu Jenson Button jsem takovouhle chybu nečekala, ale znáte to, nikdo není neomylný. Jenson taky dostal za tuhle kolizi 2 trestné body a penalizaci, která ho ve výsledcích posunula z 13. příčky na 14. 

Penalizaci a 2 trestné body dostal taky Roberto Merhi. Ten ale za to, že jel ve fázi safety caru nepřiměřenou rychlostí. Jinak ale musím Manor (teď koukám, že ve výsledcích jsou stále vedeni jako Marussia) pochválit. To, v co jsem doufala, že v Číně splní, totiž opravdu splnili. Roberto i Will dojeli do cíle. Sice měli 2 kola ztrátu, ale myslím, že to pořád není tak moc. Je vidět, že se zlepšují a já z toho mám radost a přeju jim to. Vážně :-)

Zdá se mi, že zatím je to dost rozčleněné, že jsou oba piloti Mercedesu, pak oba piloti Ferrari, pak oba piloti Williamsu...Na jednu stranu je fajn vidět, že jsou si týmoví kolegové navzájem konkurenceschopní a asi mají i stejné vozy (tedy tým mezi nimi nedělá rozdíly), na druhou stranu, bylo by fajn vidět tu konkurenceschopnost i mezi jednotlivými týmy, ne jen uvnitř nich. Zejména pak na čele. Fakt doufám, že se Williams zvedne, Ferrari by mohlo Mercedes ohrožovat taky, ale nejsem Vettelovou fanynkou, takže s tímhle tvrzením musím opatrně :-D Nejsem ani fanynkou Red Bullu, ale kdyby se taky zlepšili a přimíchali do boje, tak by to bylo fajn. A třeba nás ještě překvapí Lotus či Sauber. Závod v Číně sice pro mě zas takovou nudou, jak říkali někteří, nebyl, ale je fakt, že kdyby jednotlivé týmy víc bojovali mezi sebou na trati (a to hlavně o pozice na pódiu), tak by to bylo lepší. Mám ale takový tušení, že toho se jen tak nedočkáme...

Doplním ještě, že další závod se jede v Bahrajnu už o tomto víkendu. Je to noční závod (dobře, pozdně odpolední), protože se startuje v 17 hodin našeho času (v Bahrajnu je o hodinu víc). A já z toho vůbec nemám radost, protože se to kryje s MotoGP, a taky s WSBK a BSB. Příští neděli to prostě nedám :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: VC Číny 2015 katka 13. 04. 2015 - 18:01
RE(2x): VC Číny 2015 niki 13. 04. 2015 - 19:10