TOP 9 mých oblíbených jezdců WSS

11. duben 2015 | 14.28 |
› 

Nedalo mi to a musela jsem vytvořit i žebříček mých oblíbených závodníků ve světových supersportech. Vážně jsem se snažila, ale toho 10. jsem nenašla, takže poprvé v historii tohoto blogu tu není TOP 10, ale pouze TOP 9. Pro letošní rok je to už asi poslední žebříček, ale znáte to, nikdy neříkej nikdy. I když teď mě tak napadá, že jsem ještě přemýšlela, že nějak sestavím i žebříček oblíbených pilotů v rally (jenže tam fandím snad všem, takže nevím nevím, jak by to s nějakým žebříčkem dopadlo) a vlastně jsem chtěla sepsat i mé oblíbené piloty v GP2 (protože to vypadá, že jich tam letos budu mít vážně dost). No ale k tématu WSS. Číslo jedna bylo jasné od samého začátku a ani na okamžik jsem nepochybovala. Naopak problém nastal mezi 2., 3. a 4. místem, protože všechny tři kluky mám moc ráda, a bylo těžké rozhodnout, koho kam dát. Takže bych jen ráda upozornila, že tihle tři závodníci jsou si vlastně v mých očích rovni a sama pořádně nevím, komu bych fandila, kdyby mezi nimi na trati došlo k souboji (jakože to je velice pravděpodobné, že se to bude dít každý závod a možná, že se to v minulých dvou závodech už stalo, ale to jsem neviděla).

9. Kyle Smith (GBR), Pata Honda World Supersport Team

kyle_smith

Musím říct, že když jsem zjistila, že tým Pata bude mít v SS pouze jediného zástupce, tak jsem byla překvapená .Volba padla na Kyla, což je super. Myslím, že on má na to, tento tým dobře reprezentovat. Já si ho dřív moc nevšímala, poprvé jsem ho zaregistrovala asi až loni či předloni a postupem času jsem si ho i celkem oblíbila. Mimochodem, právě jsem zjitila, že je o rok mladší než já, což nějak nepobírám. Já myslela, kolik mu už není let a on je mladší než já! :-O :-D


8. Alex Baldolini (ITA), Race Department ATK25

alex_baldolini

Alexovi fandím už od dob, když jezdil v 250 ccm, později v Moto2. On teda nikdy nijakých velkých výsledků nedosáhl, ale vždy na mě působil jako sympaťák a protě jsem si ho oblíbila. Podle názvu týmu soudím, že to je nějaký jeho soukromý tým nebo tým vytvořený pro něj. A jako motocykl mají MV Agustu, tak jsem na tuto sezónu v jeho podání zvědavá. A všimněte si na jeho kombinéze velké 58 na počet Marca Simoncelliho. Je hezké vidět, že kolegové-závodníci nezapomínají. A taky se mi líbí, že má na kombinéze svoji postavičku z Mini Riders :-D


7. Roberto Rolfo (ITA), Team Lorini

roberto_rolfo

Nejsem si jistá, jestli zařazení Roberta před Alexe je správný, protože si nejsem jistá, jak moc vlastně Robymu (myslela jsem, že se jeho přezdívka píše s i, ale právě koukám, že s y) fandím. On a Alex jsou vlastně hodně podobný případy, kdy oběma fandím už od dob 250 ccm a vždy jsem je více či méně podporovala.

Narozdíl od Alexe je ale Robertova dosavadní kariéra o poznání úspěšnější. 


6. Nacho Calero (SPA), Orelac Racing Team

nacho_calero

Tak a už se dostáváme k těm, kterým fandím víc. Nacha jsem si všimla, když byl v Superstockách 600 a docela se mu tam dařilo. Líbilo se mi, že je Španěl, protože v Superbicích jich moc nenajdete a otevřeně přiznávám, že jsem mu začala fandit kvůli jménu. Jeho druhé příjmení zní totiž Pérez a on v těch STK 600 závodil právě pod příjmením Pérez :-D Se Sergiem z F1 nemá jenom stejné příjmení, ale jak jsem později zjistila, taky je to hezký kluk a je známý pod svou přezdívkou (Sergio je známý jako Checo, Nacho by se vlastně měl jmenovat Ignacio, ty přezdívky jsou stejné jako u nás Josef - Pepa). Já vím, mám hrozný důvody :-D Ale abyste si nemysleli, tak věřím, že z Nacha by jednou něco mohlo být, je to ještě mladý kluk, který má celou svou kariéru před sebou (zděšeně zjišťuju, že je starší než Kyle!). Už tak ale letos přišla komplikace, když tým, za který měl letos závodit, ještě před sezónou zkrachoval (a mimochodem na to v nejvyšší kubatuře WSBK doplatili Toni Elías a Ayrton Badovini). Nakonec ale našel spásu v týmu Orelac. Jak jsem zjistila, tým mu "zařídil" jeho tatínek José, který pravděpodobně je šéfem v tomto týmu (pokud jsem tedy pochopila ten španělský článek dobře).


5. Lucas Mahias (FRA), Kawasaki Intermoto PonyExpres

lucas_mahias

Lucase jsem ještě nedávno vůbec neznala. On dřív hodně jezdil národní šampionáty ve Španělsku a Francii, a to já nesleduju, takže jsem o něm neměla nejmenší ponětí. Všimla jsem si ho asi až loni nebo předloni a svými závodními výkony mě vážně zaujal. Říkala jsem si, že z tohohle Francouze jednou něco možná bude. A teď se řadí mezi mé oblíbené závodníky a svou roli v tom hrálo i to, že přišel závodit do českého týmu Intermoto :-)


4. Gino Rea (GBR), CIA LandLords Insurance Honda

gino_rea

Gino nás taky letos už potrápil. Nejprve to vypadalo, že opět pojede v Moto2 se svým soukromým týmem. Já z toho měla radost, protože za ty roky se mi stále ještě nepodařilo Gina potkat a tak jsem si říkala, že když pojede zase Moto2, tak na něj třeba konečně v paddocku v Brně narazím. No a on uteče do WSS, které už se v Brně nejezdí! Škoda. Každopádně jeho návrat zpět do WSS mě docela překvapil, ale vypadá to, že udělal dobře. Se svým týmem v Moto2 by se pravděpodobně plácal na konci pole, tady jede v jednom z nejlepších týmů! Tak doufám, že toho náležitě využije.


3. Jules Cluzel (FRA), MV Agusta Reparto Corse

jules_cluzel

Jules patří k mým velkým oblíbencům už tolik let, že vlastně ani nevím, kdy jsem mu začala fandit. Prostě už je to tak dávno, že si to ani nepamatuju :-D Moc, vážně moc bych mu přála ten titul, hrozně by mu slušel a hlavně, Jules by si to vážně zasloužil :-) Letos už vyhrál jeden závod, tak mu držím palce, ať v takových hezkých výsledcích pokračuje. Když teď nebudu brát v potaz pouze jeho závodní schopnosti (protože je to vážně výborný závodník), tak mi dovolte trošku toho fangirlingu (existuje pro to vůbec český ekvivalent?) :-D Jules je vážně hezký a roztomilý kluk a Jules je strašně krásný jméno.


2. Patrick "PJ" Jacobsen (USA), Kawasaki Intermoto PonyExpres

patrick_jacobsen

Když už jsem vymyslela, že Gino bude na 4. místě, tak bylo těžké rozhodnout, kdo bude 2. a kdo 3. a stejně mám teď takový pocit, že jsem přeci jen měla dát Patricka na to 3. místo, že přeci jen mám toho Julese o něco radši. Ale uvidíme. Patricka jsem si všimla až někdy v roce 2012 v Britský superbicích. Jezdil Superstocky 1000 a vypadalo to na nový vycházející talent. Pak jezdil v hlavní kategorii a byl týmovým kolegou mého idola Joshe Brookese! Rázem jsem měla super oblíbený tým. A pak si Patricka do svého týmu Intermoto vybral Joska Kubíček. To jsem měla vážně radost, že mu dal šanci, protože PJ (jak sám sebe někdy označuje), si to rozhodně zaslouží. Pro letošní rok to chvilku s Patrickem vypadalo neslavně, nakonec ale s týmem Intermoto smlouvu prodloužil a tím mi udělal opět radost :-) V minulém závodě dokonce dojel na bedně :-) Jen tak dál!


1. Kenan Sofuoğlu (TUR), Kawasaki Puccetti Racing

kenan_sofuoglu

První pozice v mém žebříčku bude vždycky rezervovaná pro Kenana. To je prostě můj závodní idol už tolik let, že, stejně jako v několika již zmíněných případech, vlastně ani nevím, kdy to začalo. Matně si ale vybavuju, že to asi bylo v roce 2007, kdy Kenan získal titul právě v Supersportech. Když si uvědomím, že už máme rok 2015, tak to je tedy už opravdu celkem dost let! A taky si pamatuju, že úplně první impulz, proč mu fandit, bylo to, že je Turek. Přišlo mi to takový zvláštní a hezký, že v motorkách jezdí Turek a ne jen Briti, Španělé nebo Italové (to bylo v době, kdy jsem se ve světě motorismu začala pomalu rozkoukávat a tyhle země se prostě všude objevovaly nejvíc) :-D Od té doby ho podporuju pořád. Slavila jsem jeho vítězství ve WSS, držela mu palce, když přešel do WSBK a moc se tam nechytil, s radostí jsem kvitovala, když se rozhodl vrátit do WSS a také prožívala jeho působení v Moto2. Letos to tedy zatím není úplně ideální, ale doufám, že tak hrozný, jako loňská sezóna to letos nebude. Snad mu mírná změna týmu prospěla. Říkám mírná, protože pořád je na Kawasaki. Hrozně bych mu přála ještě jeden titul mistra světa (což se teď trochu rozchází s mým tvrzením, že přeju titul Julesovi, nejradši bych, aby titul měli oba dva, jenže Kenan už jich pár má, Jules ještě ne, tak jsem z toho na vážkách). Bulvární okénko na závěr :-P Kenan pochází ze závodní rodiny. Motorky tam milují snad všichni (i holky). Oba jeho starší bratši zemřeli. Sinan v roce 2008 při tréninku na okruhu Izmit Körfez, Bahattin v roce 2002, když přecházel přes silnici a porazilo ho auto. A myslím, že jejich tatínek taky před časem zemřel. Ale aby tady nebyly jenom negativní informace, tak na závěr něco pozitivního. Kenanova manželka Julia je Holanďanka (brali se loni) a před pár týdny se jim narodil chlapeček Hamza :-)
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: TOP 9 mých oblíbených jezdců WSS katka 13. 04. 2015 - 10:20
RE(2x): TOP 9 mých oblíbených jezdců WSS niki 13. 04. 2015 - 15:33
RE(3x): TOP 9 mých oblíbených jezdců WSS katka 13. 04. 2015 - 17:46