TOP 10 mých oblíbených jezdců BSB

5. duben 2015 | 22.36 |
› 

No a je to tady. Když jsem sem dávala článek o Britském šampionátu superbiků, tak jsem tam psala, že v tomto šampionátu mám letos tolik oblíbených závodníků, že by mi nedělalo problém sestavit žebříček oblíbenců. Ten jsem tedy sestavila a ráda bych se o něj tady s vámi podělila. Kromě závodníků, které jsem dala do desítky, budou mezi mé oblíbené určitě patřit Jason O'Halloran, Christian Iddon, Josh Waters a asi i Richard Cooper, Billy McConnell, Taylor Mackenzie, možná Jed Metcher. Budu držet palce i jediné dámě v poli Jenny Tinmouthové a samozřejmě, že sledovat budu i našeho Jakuba Smrže.

10. Robbin Harms (DEN), MotoDex Performance First BMW

Robbin Harms

No jo, už to začíná. Britský šampionát a já tu mám Dána :-D Ale nedá se nic dělat. Robbina znám už od jeho působení v Mistrovství světa supersportů, kde jsem si ho oblíbila asi právě kvůli jeho národnosti. Pak se mi na nějakou dobu ztratil z očí a pak se objevil v BSB. Jakou já měla radost! Nečekám, že se bude umisťovat na předních příčkách, ale už jenom z toho, že tam jezdí, mám radost.


9. Michael Laverty (GBR), Tyco BMW

Michael Laverty

Přemýšlím, koho ze sourozenců Lavertyových jsem objevila jako prvního, jestli to byl právě Michael nebo Eugene nebo John. John už nezávodí, Eugenea můžete aktuálně vidět závodit v MotoGP za tým Aspar, kluci mají ještě další dva sourozence (sestru a bratra), ale ty závodění vůbec nezajímá. Michaela si taky asi pamatujete z MotoGP, loni tam závodil za tým Paula Birda. Nakonec se ale vrátil do BSB a já mu přeji jen to nejlepší. Taky už se asi jeho kariéra chýlí ke konci a tak by bylo hezké, kdyby získal ještě nějaký ten dobrý výsledek. 


8. Danny Buchan (GBR), Be Wiser Kawasaki

Danny Buchan

Dannyho si vlastně nejprve oblíbila moje sestra a až pak ovlivnila i mě :-D Loni vyhrál šampionát britských superstocků 1000, čímž mě docela překvapil, protože já o něm nikdy jako o závodníkovi moc valné mínění neměla, to se přiznávám. Ale loni tou sezónou ukázal, že má na to jezdit na čelních pozicích. A teď to vypadá, že i v BSB (kde už si pár závodů vyzkoušel dřív, takže úplný nováček není) bude pokračovat ve slušných výsledcích.


7. Jack Kennedy (IRL), Team WD-40 Kawasaki

Jack Kennedy_2

Jacka si taky napřed oblíbila moje sestra a pak až já :-D Poprvé jsme si ho obě všimly v šampionátu britských supersportů, kde tenkrát bojoval o titul. A co si budeme nalhávat, je to pěkný kluk a tak se mu začalo fandit :-D On ale není jenom pěkný, ale je i dobrý závodník.

Ten titul tenkrát prohrál v posledním závodě sezóny. Stále si ten závod pamatuju, bylo to nervově dost náročný. Jack loni a předloni jezdil ve světových supersportech, takže ho možná někteří z vás znají. Tam se mu ale moc nevedlo a tak se vrátil do Británie. Tak uvidíme, jak se mu bude dařit tady v nejvyšší kubatuře. 


6. Tommy Bridewell (GBR), Tyco BMW

Tommy Bridewell

Tommyho jsem si oblíbila pomalu a nenápadně. Začala jsem zjišťovat, že rok od roku ho mám radši a vážně mu přeju samé dobré výsledky. Letos je týmovým kolegou Michaela Lavertyho, takže Tyco BMW je určitě tým, který letos budu víc sledovat. Moc držím Tommymu palce. On vlastně tak nějak stále závodí i ve jménu svého staršího bratra Ollieho, který byl také motocyklovým závodníkem, ale který se v roce 2007 (když mu bylo 21 let) zabil při tréninku na okruhu Mallory Park.


5. Shane Byrne (GBR), PBM Kawasaki

Shane Byrne

Přemýšlela jsem, kam mám ve svém žebříčku Shakeyho zařadit, protože on je to hrozný sympaťák a snad mu nelze nefandit. Mám ho ráda, vyhrané závody i tituly mu moc přeju, ale přeci jen mezi mé úplné top nepatří. Nakonec se tedy dostal na 5. místo. Možná ho znáte i z jeho působení v MotoGP nebo WSBK. Posledních pár let ale zakotvil v domácím BSB, kde už dohromady získal 4 tituly. A letos má, zdá se, zálusk na titul pátý. Tak uvidíme. 


4. Stuart Easton (GBR), PBM Kawasaki

Stuart Easton

Nikdy bych neřekla, že týmový kolega Shakeyho bude v mém žebříčku výš než samotný Shane, ale stalo se. Stuarta jsem si taky tak nějak oblíbila časem, pomalu a nenápadně :-D Prvně jsem si ho všimla asi když jezdil v britských supersportech, v roce 2013 tam dokonce získal titul. A myslím, že právě ten rok 2013 byl rokem, kdy jsem si Stuarta začala všímat tak nějak víc a pomalu mu začala fandit. On mi byl taky moc sympatický a přišel mi hodně mladý, tak jsem si myslela, že je to naděje do budoucna. Jenže on pěkně mate tělem, on pořád vypadá jako dvacetiletý klučina, přitom už má víc než 30 let :-D 


3. Broc Parkes (AUS), Milwaukee Yamaha

03

Myslím, že hysterických výlevů na téma tým Milwaukee Yamaha už jsem měla tolik, že se pokusím bez toho tentokrát obejít :-D Brocovi už fandím strašnou řádku let. Radši to ani nepočítám. Začalo to, když jezdil ve světových supersportech. Tam vlastně strávil většinu svojí kariéry, v několika sezónách bojoval o titul, ten ale nikdy nezískal a musel se spokojit s druhým a horším místem. Pak se taky mihnul ve WSBK, no a loni jsme ho mohli vidět i v MotoGP. Jeho vystoupení ale moc slavné nebylo. Teď se dostal do BSB, a já mám hrozně velkou radost. Když jsem pak navíc zjistila, do jakého týmu jde, a kdo bude jeho týmovým kolegou, tak se má radost mnohonásobně zvýšila. Držím mu palce a doufám, že ještě ukáže, že je dobrý a že má na to, závodit na čele.


2. Josh Brookes (AUS), Milwaukee Yamaha

01

I Joshovi jsem začala fandit v době, kdy jezdil ve světových supersportech. Tenkrát právě byli mými nejoblíbenějšími jezdci Josh a Broc. Proto teď ta hysterie, že se stali týmovými kolegy :-) :-D Josh už několik posledních let jezdí v BSB, vždy je na čele, jede o titul, ale ten mu pak vždy nějak proteče mezi prsty. Na jednu stranu je fajn vidět, že Josh je pořád konkurenceschopný, že je ve předu, ale ten titul by to chtělo a já bych mu ho tak moc přála! On už asi dva roky mluví o tom, že chce jít z BSB pryč, že chce ještě jezdit ve světě, ale že s titulem BSB v kapse by se do světa šlo líp. Já ho ale ve světě nepotřebuju, mě se líbí v BSB :-D Jinak Josh jako člověk musí být úžasný. On je takový trochu blázen a šílenec a takové já ráda. On zrovna patří k lidem, se kterými bych se ráda osobně setkala. Tak kdoví, třeba se mi to někdy splní.


1. Filip Backlund (SWE), Anvil Hire TAG Racing Kawasaki

Filip Backlund

Můžu se ale rozplývat nad týmem Milwaukee jak chci, Joshe i Broca zbožňuju, přesto je tu někdo, kdo je oba dva bez problémů trumfne. Tím někým je Filip Backlund. A já s ním mám spojených několik historek, jenže by to bylo na dlouho a ani nevím, jestli si to chcete číst :-D Takže, věděla jsem, že v britských superstock 1000 jezdí nějaký Švéd a už proto mi byl sympatický, ale nijak víc jsem ho neznala. Na Twitteru na boční straně se někdy objevují doporučení, koho sledovat a právě se tam objevilo jeho jméno. Mě to bylo povědomé, tak jsem na to klikla a právě až v ten okamžik se mi to spojilo s tím jezdcem v superstockách. Dala jsem ho sledovat, protože jsem si říkala, že sledování mladých nadějných jezdců neni nikdy dost, že se z něj třeba časem vyklube nový šampión. Jaké bylo moje překvapení, když mě taky začal sledovat! Vážně je ke všem hrozně milý, lajkuje tweety, odpovídá. Já s ním byla jednu dobu v roce 2013 docela v kontaktu a dodnes si toho moc vážím, je to krásný a neuvěřitelný :-) Taky souhlasil s tím malým rozhovorem pro můj blog. Čehož si taky moc vážím, on ani netuší, co to pro mě znamená. V britských superstockách 1000 se mu dařilo, teď se dostal do nejvyšší ligy. Teda pár závodů si zkusil i loni, ale teď to pro něj bude tady celá sezóna. Já od něj nic moc neočekávám, protože vím, že přestup je náročný a že konkurence je opravdu obrovská. Budu mu ale v každém závodě držet palce, ať se mu daří tak, jak si přeje a ať se závod od závodu zlepšuje :-) Kromě Joshe on je dalším, s kým bych se opravdu jednou ráda osobně setkala. A ještě něco musím napsat, to si prostě neodpustím. Je to sakra pěkný kluk :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: TOP 10 mých oblíbených jezdců BSB katka 06. 04. 2015 - 19:17
RE(2x): TOP 10 mých oblíbených jezdců BSB niki 13. 04. 2015 - 15:28