VC Malajsie 2015

29. březen 2015 | 12.32 |

malajsieTeda. Já vlastně ani nevím, co mám napsat. Ale asi to vezmu popořadě, takže začněme kvalifikací. Ta byla sakra zajímavá. Teda já nechtěla, aby přišel déšť, protože jsem tušila, že mým oblíbencům to moc neprospěje. No a měla jsem pravdu. Bála jsem se, že přijde větší bouře, než jaká doopravdy přišla, a že se kvalifikace bude odkládat. Nakonec byla posunutá jenom třetí část. Nejdůležitější částí kvalifikace byla asi část druhá, když vlastně všichni chtěli rychle zajet jedno měřené kolo ještě dřív než začne pršet. Mě ale výsledky kvalifikace moc nepotěšily.

Z první řady totiž startovali dva piloti, které mám nejmíň ráda. Tedy, Lewis Hamilton a Sebastian Vettel. Takže už to značilo, že z mého pohledu ani závod nedopadne zrovna podle představ. Jasně, nemůže být vždy posvícení, zvláště, když fandíte spíš těm vzadu. 

Já před závodem tušila, že Vettel to Mercedesu jen tak nenechá. Na druhou stranu je možná dobře, že vyhrál, protože Mercedes si možná začínal až moc být jistý svou pozicí a teď zjistili, že konkurence se přeci jen přiblížila (alespoň se to tak zdá být), a že teda budou muset máknout. To ale nic nemění na faktu, že jsem z toho zmatená a mám po závodě pořádně smíšený pocity. Na jednu stranu je fajn, že po nějaké době vyhrál jiný tým než Mercedes, že Ferrari se zdá být zase konkurenceschopný, že zas vyhrálo. Jenomže na druhou stranu, proč se to děje zrovna v době, kdy tam vlezl Vettel? Jak jistě víte, já fanynkou Sebastiana Vettela nejsem a proto mám ty smíšené pocity, protože za jiných okolností bych jim to i přála. 

Navíc kromě Vettela jezdí za Ferrari Kimi. Kdyby aspoň u Ferrari byli dva piloti, které nemám ráda. Ale takhle? Sešli se tam piloti z opačných konců mého žebříčku. To je strašná situace! :-P Kimi měl zas smůlu. Toho defektu na začátku závodu je vážně škoda. A toho, že startoval z 11. pozice taky. Klidně mohl být s Vettelem na bedně a já bych aspoň trošku měla z výsledků radost! Ale ne, i tak je 4. místo dobré, a za těchto okolností to asi lepší být nemohlo. Až se kvalifikuje na lepší pozici a nebude mít problémy v závodě, tak věřím, že ještě všem ukáže, kdo je Kimi Räikkönen!

V závěru závodu jsem měla dost obavy o Williams. Bála jsem se, že jeden z kluků udělá nějakou blbinu a že se srazí nebo tak něco. Takže jsem si ten souboj ani nedokázala užit. Spíš jsem vynervovaně seděla před televizí a modlila se, ať se nic nestane :-P :-D

Musím pochválit tým Toro Rosso. Já sice jejich složení letos vůbec nemám ráda, a tak nějak to jde mimo mě, ale jejich výkonů si prostě nejde nevšimnout. Zejména Max Verstappen mě zatím velmi příjemně překvapuje. I když já to už před sezónou říkala, že všichni ho kritizují, tak aby nám náhodou ještě neukázal, že je fakt dobrý. A zatím se moje předpověď docela plní :-P A navíc. Oba vozy Toro Rosso porazily vozy Red Bull. No, u Red Bullu asi nebude panovat veselá nálada.

Už čekám, co zase ze svých úst pronesou Horner a Marko. Navíc, jejich bývalý pilot Vettel dal oboum vozům Red Bull dneska v závodě kolo....To asi není to, co by u Red Bullu rádi viděli...

A teď se konečně dostávám k mým oblíbeným týmům. Force India to nějak nezvládla. Já vím, že to auto není nejlepší, ale kluci mohli bojovat o body. Oba ale dostali penalizaci 10 vteřin stop and go (což podle mě bylo docela přísné) a bylo to. Checo byl penalizován za kolizi s Romainem Grosjeanem a Nico za kolizi s Daniilem Kvyatem. A nebo to bylo naopak? No každopádně, dneska to teda nebyl závod týmu Force India. Snad to bude příště lepší.

Ani u Sauberu se moc nepředvedli. Po závodě v Austrálii jsem byla namlsaná a těšila se, co hezkýho nám zas předvedou. Ano, předvedli se. Ale moc hezky teda ne. Marcus skončil mimo trať (a to zrovna, když jsem do něj vkládala větší naděje než do Felipeho). No a Felipe byl nakonec 12. Ten měl ale těžkou startovní pozici, to jen tak na jeho obranu :-D

Už jsem si říkala, že McLaren je na tom líp než v Austrálii. Oba odstartovali. A nějakou dobu to vypadalo, že i nějaký ten bod urvou. No nakonec museli oba pro technické potíže odstoupit. 

Manor odjel všechny tréninky. I kvalifikaci. Dostali povolení startovat. Will Stevens se nakonec do závodu bohužel nepodíval a to kvůli problémům s vozem. Roberto Merhi ale odstartoval. A dojel do cíle! Já mám takovou radost. Pravda, byl o 3 kola zpět, ale to vůbec nevadí. Odjel celý závod, a to je pro tým ohromně důležitý. Držím jim palce, aby se závod od závodu zlepšovali. Takže teď jim dávám za cíl, aby v Číně dokázali odstartovat do závodu s oběma vozy. Mimochodem, taková jízlivá poznámka na závěr, Manor byl v tomto závodě lepší než McLaren. Ti totiž aspoň dostali jedno auto do cíle. Jistě ale všichni chápete, že to nemyslím nijak zle. McLaren mám ráda a netěší mě, že jsou tam, kde jsou.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: VC Malajsie 2015 katka 29. 03. 2015 - 13:24
RE(2x): VC Malajsie 2015 niki 02. 04. 2015 - 16:45
RE: VC Malajsie 2015 Šárka 29. 03. 2015 - 17:43
RE(2x): VC Malajsie 2015 niki 02. 04. 2015 - 16:46