GP San Marina

11. červen 2012 | 15.26 |
›

Na okruhu Misano Adriatico, který se již jmenuje Okruh Marca Simoncelliho (na počest Simoncelliho, který tragicky zahynul při loňské VC Malajsie MotoGP), se jely další závody Superbiků.

Sobotnímu super pole předcházela bouřka, takže samotné super pole bylo vyhlášeno jako mokré, takže se jely pouze dvě části. Pokud se nepletu, tak to už je potřetí za sebou, co bylo vyhlášeno morké superpole. Jenže, mokré super pole, ale trať byla suchá....

Pole position si, jak jinak, vyjel Tom Sykes. S ním v první řadě stáli Jonathan Rea, Ayrton Badovini a Davide Giugliano. Ve druhé řadě stáli Jakub Smrž, Leon Haslam, Eugene Laverty a Sylvain Guintoli. Třetí zástupce českého týmu Effenbert Liberty, Maxime Berger, startoval jako 17. Tři velcí favorité tentokrát startovali až ze středu pole. Max Biaggi 10., Marco Melandri 13. a Carlos Checa 16. Ani to jim však nezabránilo v tom, aby bojovali o příčky nejvyšší.

Do prvního závodu nejlépe odstartoval Jonathan Rea, který na čele odvodil více jak polovinu závodu. Pak se přes něj dostal Giugliano. Ale stále to byla skupina, ve které se bojovalo. Dvě kola do konce se do čela dostal Biaggi, který už to udržel a dojel si pro vítězství. Druhý skončil Carlos Checa a na třetím místě byl jeho týmový kolega Davide Giugliano.
Závod totálně nevyšel týmu BMW. Vypadá to na opotřebované pneumatiky.
Sylvain Guintoli skončil 8., Jakub Smrž 9. a Maxime Berger 13.
Skvěle se předvedl Chaz Davies, který startoval až z 21. místa. Ono to nejprve nevypadalo, ale nakonec se Chaz pomalu dostával dopředu až cílem projel na krásném 6. místě.

Do druhého závodu nejlépe vyrazil Tom Sykes, no vydželo mu to jenom tři kola. Pak se přes něj přehnal Max Biaggi a žádnému ze svých soupeřů nedal šanci. Druhý v cíli Jonathan Rea na něj ztratil více než 5 vteřin. Třetí byl Leon Haslam, který s Reou pěkně bojoval. O čtvrté místo pak bojovali Melandri a Badovini, nakonec byl úspěšnější Marco Melandri.
Jakub Smrž byl opět 9., Maxime Berger 11. a Sylvain Guintoli bohužel kvůli pádu nedokončil. A kvůli pádu nedokončil ani Carlos Checa.
Velice pěkně jel Loris Baz, který by měl jet na tovární Kawasaki za těžce zraněného Joana Lascorze až do konce sezóny. Loris dokončil na krásném 8. místě.
Za zajímavost pokládám, že tovární motocykly BMW skončili na 3. a 4. místě. Na 5. a 6. místě je pak následovaly dva netovární motocykly BMW týmu Goldbet BMW. Takže BMW dokončily čtyři za sebou.

V celkovém pořadí vede Max Biaggi, který má 210,5 bodů. Na druhém místě je Jonathan Rea, který má 172 bodů a třetí je Tom Sykes s 164,5 body.

Další závody se konají 1. července na španělském okruhu Motorland Aragon.