VC Austrálie 2015

15. březen 2015 | 10.47 |

aus_gpVážení, první závod letošní sezóny je za náma a já se musím přiznat, že z něho skoro nic nemám, protože jsem ho téměř celý prospala :-D Budík byl tedy nastaven a já si před šestou hodinou ranní tu televizi pustila. Už jen to byl vlastně docela výkon, protože posledních pár dní mi je zle a já jsem ještě v sobotu přemýšlela, jestli se vůbec budu dívat, nebo budu radši spát. Nakonec jsem zvolila kombinaci obojího :-D Tedy, závod jsem si pustila, ale vnímala ho fakt jen částečně. Přesto jsem si z toho něco odnesla a o to něco bych se teď s váma chtěla podělit :-D Jak už jsem avizovala dříve, tak letos tu pravděpodobně, co se závodů týče, budou pouze články s mým komentářem či shrnutím a ne jako loni dva články (jeden byl čistě ohledně průběhu závodu a druhý byl můj komentář).

Loni všichni říkali, že kvůli novým motorům a pravidlům do cíle moc vozů nedojede. A vida. Nakonec jich loni do cíle dojelo víc než letos. 

Na druhou stranu je nutné podotknout, že ono už jich málo startovalo. Co jsem se bála, že se stane, se vážně stalo. Lékaři Valtteriho do závodu nakonec nepustili. On si totiž po kvalifikaci stěžoval na bolest zad. Ale zase musím uznat, že to pro něj asi bylo lepší a příště už bude fit a všem ještě ukáže.

Pak nestartoval Kvyat, kterému prý vypovědělo službu auto při nájezdu na startovní rošt. To samé se stalo i Kevinovi, což se bohužel dalo čekat. McLaren má zatím s motory Honda jenom problémy. Jako já čekala, že to asi nebude nejlepší, ale upřímně musím říct, že jsem se zděsila, když jsem viděla výsledky kvalifikace a McLaren na posledních dvou místech. Takovouhle katastrofu jsem nečekala. A já se tak těšila, že uvidím Kevina závodit, když už to je pravděpodobně jediný závod, kterého se letos v F1 účastní. Takže od Jensona jsem nic nečekala a říkala si, kdy i jemu motor vypoví službu. Nakonec to Jenson zvládl a do cíle dojel. Sice měl 2 kola ztráty na vítěze a časy na kolo byly o dost pomalejší, ale dojel do cíle!

Myslela jsem si, že Lotus tedy dojede dál než jen do prvního kola. Kvůli čemu vlastně odstoupil Romain? Taky se zamotal do té kolize a měl poničené auto?

Takže když jsem to viděla a slyšela, tak mě tak nějak přešla radost. Žádný Kevin. Žádný Valtteri. Force India nic moc. Kimi se propadl. Samé "úžasné" zprávy. Tak jsem se rozhodla, že budu v závodě fandit Felipemu a Felipemu. No nakonec jsem stejně (minimálně) půlku prospala.

Pamatuju si odstoupení Kimiho, protože komentátor zvýšil hlas. Tak jsem procitla, že co se to děje a on Kimi (lépe řečeno chyba Ferrari). Takže další dílek do mé špatné nálady. Ještě před tím jsem slyšela, jak hlásí odstoupení Verstappena.

Když už jsme u Verstappena, tak zmíním i mladýho Sainze. Ten vypadal, že by mohl bojovat o slušný body, během závodu se ale najednou začal propadat, tak jsem si myslela, že taky odstoupí. No nakonec do cíle dojel na 9.

místě.

Nutno ještě dodat, že to 9. místo možná vypadá skvěle, ale ono jich do cíle dojelo pouze 11. To ani nevím, kdy naposledy jsme měli takhle málo pilotů v cíli. Takže bychom asi měli smeknout před všema, kteří to dojeli (a před všema, kterým se povedlo odstartovat :-P ). 

Moje milá Force India nic moc, ale na ty poměry, že ještě někdy před měsícem vlastně ani neměli kompletní letošní vůz, je to dobrý. Oba dojeli do cíle. Oba získali nějaký ten bod. A to je důležitý první krok. Akorát Sergio si to u mně trošku pokazil tím manévrem na Jensona. Na druhou stranu chápu, že Jens byl prostě pomalejší a Checa zdržoval :-D

Daniel skončil na sympatickém 6. místě a na lepší to asi momentálně nebylo. Hlavně, že ho nepostihly podobné problémy jako Kvyata. Ale vypadá to, že forma Red Bullu není zdaleka tak ideální. Tak uvidíme.

Moc jsem chtěla, aby se Felipe Massa dostal na to pódium. Fakt jsem nechtěla Vettela při jeho debutu ve Ferrari na pódiu. A je to tady. Takže teď jsem vážně zvědavá, jak bude Vettel pokračovat. Říká se, že výsledky v GP Austrálie jsou vždycky tak trochu někde jinde než ve zbytku sezóny. Jenže letos to dopadlo tak přesvědčivě, že nevím nevím, jestli je na tom něco zvláštního.

K dominanci Mercedesu se nemá cenu vyjadřovat. Snad jen tolik, že tam, kde jsme loni skončili, jsme zase letos začali...

To nejlepší jsem si nechala na konec. Sauber. Já jenom doufám, že to není jen světlý okamžik ve tmě, ale že ve výsledcích na bodech budou pokračovat. A teď trochu odbočím, ale nemůžu si pomoct a musím to napsat, doufám, že celou sezónu odjedou s Felipem a Marcusem a s Giedem si to nějak vyřeší. Zpátky ale k závodu. Ani nevíte, jak úžasné bylo vidět vůz týmu Sauber na 5. místě!! Sice na modrou si musím ještě zvykat, ale dobrý. Perfektní debut pro Felipeho. A pozor, Marcus získal své první body ve Formuli 1. To se také musí ocenit. Líbil se mi ten jeho předjížděcí manévr na Sainze. To jsem se akorát probrala a koukala, kdo to tam je. Když jsem zjistila, že Marcus útočí na Sainze, tak jsem z toho byla chvilku vyděšená, aby náhodou Marcus oba neposlal do šterku, ale dopadlo to dobře :-) Už teď je na tom Sauber líp než loni, protože loni měli po celé sezóně na svém kontě 0 (!!) bodů. No a letos za sebou máme první závod a už teď je tým na bodech ;-) Trošku jsem zapátrala a zjistila, že naposledy Sauber bodoval v jednom závodě s oběma vozy na Suzuce 2013 (tenkrát byl Nico H. 6. a Esteban 7.). Páni, to je skoro rok a půl!

Ještě jsem se rychle chtěla zmínit o Manoru. Mají ode mně obdiv, že to, co řekli, splnili. Tedy, že postaví auto a přijedou do Austrálie. To, že nakonec nezávodili je už další věc a já doufám, že vše potřebné se vyřeší a za dva týdny v Malajsii už je uvidíme na trati. Budu jim držet palce, aby se to povedlo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: VC Austrálie 2015 katka 15. 03. 2015 - 13:07
RE(2x): VC Austrálie 2015 niki 15. 03. 2015 - 20:15
RE: VC Austrálie 2015 Šárka 15. 03. 2015 - 20:47
RE(2x): VC Austrálie 2015 niki 17. 03. 2015 - 21:09