TOP 10 mých oblíbených jezdců MotoGP

28. únor 2015 | 13.28 |
› 

Abych dodržela jakési pravidlo, že tady každý den přibude jeden žebříček, tak to dnes dokončím a přidám sem svůj žebříček deseti nejoblíbenějších závodníků pro letošní rok v královské kubatuře MotoGP. Byl tu ale problém. Našla jsem devět jmen a teď nevěděla, koho doplnit do té desítky. No nakonec jsem tam přidala našeho Karla Abrahama :-D Kromě jezdců, které mám v tomto žebříčku, budu ještě fandit celému týmu Avintia, za který pojedou Mike di Meglio a Héctor Barberá, a celému týmu Aspar, za který pojedou Nicky Hayden a Eugene Laverty. Taky mám ráda Alexe de Angelise a poslední dobou i Yonny Hernandéze. A zjistila jsem, že už mi ani nevadí Maverick Viñales! To jsou tedy zvraty :-D

10. Karel Abraham (CZE), AB Motoracing (Honda)

karel_abraham

Jak už jsem naznačila v úvodu článku, tak do desítky jsem doplnila Karla a automaticky ho poslala na to poslední desáté místo. Budu se opakovat, ale prostě mám vždy se zařazením českých jezdců problém. Karlovi budu ale určitě fandit, on si to zaslouží. Pokud se nemýlím, tak je to stejně jako loni Honda v kategorii Open. Takže asi těžko lze čekat nějaké zázraky, ale myslím, že na boj o bodované pozice určitě má.


9. Scott Redding (GBR), Estrella Galicia 0,0 Marc VDS (Honda)

scott_redding

No a na Hondě pojede i Scott Redding. U něj by to ale měl být tovární motocykl, takže jsem na to vážně zvědavá. Pamatuju si, jak jsem byla překvapená, když jsem se dozvěděla, že tým Marc VDS jde opravdu do MotoGP. Jsem si nějakou dobu myslela, že to je jen drb či vtip. Nebyl. Nelíbí se mi ale, že se spojili s Estrellou Galicií. O tom ale možná jindy, teď bych se měla vyjádřit ke Scottovi. Takže, bude jediným jezdcem tohoto týmu, nějaké zkušenosti z MotoGP už má, tak snad to bude dobré. Budu mu držet palce, aby se mu dařilo a on jezdil na bodech. Jinak koukám, že jsem ho loni měla v žebříčku dokonce až na 5. místě, takže to je pro letošek propad o 4 místa. 


8. Cal Crutchlow (GBR), CWM LCR Honda (Honda)

cal_crutchlow

I Cal pojede na továrním motocyklu Honda a já jsem na něj zvědavá. Už si v MotoGP vyzkoušel Yamahu a Ducati, takže teď Honda. Myslím, že by to mohlo být dobré. Navíc tým LCR jsem vždy měla tak nějak ráda. Cal nebyl vždy mým oblíbeným závodníkem. Před časem, když se objevil v Superbicích, tak jsem ho moc nemusela, ale časem si moje sympatie získal. Vlastně když teď tak nad tím přemýšlím, tak ani neznám nikoho, kdo by Cala neměl rád :-D Oproti loňskému žebříčku to je ale také propad, protože tenkrát se vyškrábal dokonce na 4. místo.


7. Aleix Espargaró (SPA), Team Suzuki MotoGP (Suzuki)

blbne.cz/img/51792.jpg" alt="aleix_espargaro" width="266" height="300" align="absMiddle">

Aleix taky patří k mým stálým oblíbeným závodníkům. Loni se mu na motocyklu týmu Forward neuvěřitelně dařilo a byl suverénně nejlepším jezdcem kategorie Open. Dokonce se v Aragonu dostal na stupně vítězů. Letos pojede na Suzuki, která se vrací do MotoGP a já z toho mám velkou radost. Ne jen z toho, že je Suzuki zpět (protože já měla vždy pro Suzuki slabost, a stále mám), ale také jsem ráda, že si vybrali zrovna Aleixe. Sice lze zatím těžko předpovídat, co čekat, ale já věřím, že to bude super. Navíc, jak už nám Aleix v minulosti ukázal, on má na to, být dobrý. A koukám, že je u mně Aleix opravdu tím stálým závodníkem, protože i v loňském roce jsem ho zařadila na sedmé místo.


6. Pol Espargaró (SPA), Monster Yamaha Tech 3 (Yamaha)

pol_espargaro

Pola jsem vždycky měla z bratrů Espargarových o něco radši. Ani vlastně nevím proč. Takže je to stejně jako loni šesté místo v mém žebříčku. Pol zůstává stejně jako loni v týmu Tech 3, tak od něj očekávám minimálně takové úspěchy, jaké měl loni. A že si v loňské debutové sezóně v královské kubatuře vůbec nevedl zle. Na oba bráchy jsem loni byla hrdá, tak pevně doufám, že tomu tak bude i letos.


5. Jack Miller (AUS), CWM LCR Honda (Honda)

jack_miller

Na páté místo mi v žebříčku vystřelil nováček Jack Miller. Jack je tak trochu úkaz, protože přeskočil kubaturu a z Moto3 vlétl hned do MotoGP. Tak jsem tedy na něj zvědavá, jestli to nebylo moc brzy a moc narychlo. Na druhou stranu, taková nabídka jezdit v MotoGP se prostě neodmítá. Na Jacka se moc těším, jsem si jistá, že bude takovým příjemným zpestřením této sezóny a nevím proč, ale po tom úvodním šoku z toho, že jde hned do nejvyšší kubatury, z toho teď mám takový dobrý pocit, že by to opravdu mohlo být dobré. Jeho týmovým kolegou bude Cal, a to značí, že tým LCR budu mít letos fakt dost ráda. Akorát Cal bude mít tovární Hondu, Jack pojede na Hondě kategorie Open.


4. Álvaro Bautista (SPA), Aprilia Racing Team Gresini (Aprilia)

alvaro_bautista

Stejně jako se do MotoGP pro letošní rok vrátila Suzuki, tak se vrátila také Aprilia, která spojila své síly s týmem Fausta Gresiniho. Álvaro tak zůstal ve stejném týmu, akorát změnil značku motocyklu. Na Aprilii v nižších kategoriích před několika lety sbíral úspěchy, tak by bylo fajn, kdyby si vzpomněl na staré dobré časy :-D Také od něj zatím nic moc neočekávám, každopádně mu budu držet palce, aby se dařilo. Álvaro také již pár let patří k mým oblíbeným závodníkům a vždy se pohybuje v mých žebříčcích na předních příčkách. Loni jsem ho měla dokonce na druhém místě.


3. Jorge Lorenzo (SPA), Movistar Yamaha MotoGP (Yamaha)

jorge_lorenzo

I Jorge je mým oblíbeným jezdcem už několik let. A stejně jako v loňském roce, tak i letos je to pro něj třetí místo. Z pilotů, kteří by se podle papírových předpokladů měli pohybovat na čele, je ale první. Nechci ty dva před ním podceňovat, ale až uvidíte, kdo tam je, tak mi dáte za pravdu :-D Jorge zase pojede za tovární tým Yamahy, jeho týmovým kolegou bude Valentino Rossi, takže v tomto ohledu se nebude dít nic nového. Já jen doufám, že toho Márqueze konečně někdo zase začne porážet :-D Už myslím, že je na čase, aby se mistrem světa stal zase Jorge :-D


2. Loris Baz (FRA), Forward Racing (Forward Yamaha)

loris_baz

Překvapuju samu sebe. Ale nemohla jsem si pomoct, a dalšího letošního nováčka v MotoGP jsem zařadila takhle vysoko. Mně se totiž dvojice od Forward Yamahy letos tak strašně líbí, že to je pro mě tým číslo jedna! Ano, je to tým kategorie Open, nečekám zázraky, ale to nevadí. Prostě jim budu fandit a hotovo. Lorise si dřív než já oblíbila moje sestra a dost mě ovlivnila. Navíc jsme ho pak na Superbicích v Brně několikrát potkaly a on byl takový hrozně milý a ochotně rozdával podpisy. Aspoň teda na mně mile působil. Fakt se těším, co v MotoGP předvede, i když jak jsem řekla, na motocyklu kategorie Open to bude mít těžké. Překvapuju samu sebe také v tom smyslu, že z Francouzů v MotoGP jsem byla přesvědčená, že budu preferovat Mike di Meglia, no a vida, Mike ani není v TOP 10, zatímco Loris je hned druhý!


1. Stefan Bradl (GER), Forward Racing (Forward Yamaha)

stefan_bradl_1

Stefan zůstává mým číslem jedna i pro letošní rok. Na něj a na Lorise jako tým se vážně moc a moc těším! :-) Loni se od Stefana v týmu LCR asi čekalo o něco víc a i já si myslela, že třeba nějaké to pódium vybojuje. No, nakonec byl nejlépe čtvrtý. U LCR mu smlouva prodloužena nebyla a já už začínala být nervózní, že Stefan zůstane bez závodního místa. Nakonec se dostal aspoň do týmu, který pojede v kategorii Open. Říkala jsem si, že Stefan má na víc, ale na druhou stranu je to lepší, než nic. V testech, které už proběhly, byl nejlepší ve své kategorii, takže to začalo docela slibně. Sice jsem četla vyjádření týmu, že zatím moc spokojení nejsou, ale do začátku sezóny ještě pár týdnů zbývá, tak snad se vše ještě upraví. Takže letos budu Stefanovi držet palce, aby byl tím nejlepším pilotem v kategorii Open :-) 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší