Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2

TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto2

27. únor 2015 | 19.17 |
› 

Další článek se tentokrát bude týkat mého žebříčku deseti oblíbených závodníků v kategorii Moto2. A musím říct, že Gino Rea mi to svým náhlým odchodem do Supersportů značně zkomplikoval, protože najednou jsem nevěděla, koho místo něj do žebříčku dát. Už tak jsem měla problémy vůbec tu desítku vybrat, protože loni jsem tu měla Nica Terola a Jordi Torrese, ale oba odešli do SBK. Takže jsem ta tři volná místa musela nějak vyplnit. Ostatních sedm zůstává stejných jako loni. Vybrat ty tři bylo ale trochu těžké, protože sice mám tam docela dost oblíbených jezdců, ale právě jsem nevěděla, kterým z nich fandím až tak, aby se dostali do TOP 10 :-D No, nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. 

10. Anthony West (AUS), QMMF Racing Team (Speed Up)

anthony_west

Anthonymu fandím snad odvždy. Nevím, prostě mi byl vždy sympatický. Vždy patřil k té oblíbenější části startovní listiny, ale nikdy nebyl až tak vysoko, abych ho mohla zařadit do žebříčku oblíbených jezdců. Teď ale někteří z pole zmizeli, a tak se dostalo i na něj. Pojede za stejný tým co loni a já doufám, že jeho letošní sezóna bude aspoň taková, jakou ji měl loni. Či ještě lepší. On měl první půlku sezóny docela dobrou, to až v té druhé jaksi nestíhal a moc nebodoval. A dokonce loni jednou vyhrál, ale to bylo při závodě, ve kterém pršelo, což se není čemu divit. Když prší, tak si můžete být jistí, že Ant bude bojovat minimálně o bednu a to, i kdyby startoval z konce startovního roštu. Mimochodem, i letos by k nějaké takové situaci mohlo dojít :-D


9. Dominique Aegerter (SWI), Technomag Racing Interwetten (Kalex)

dominique_aegerter

Dominique byl v mém žebříčku i loni, a to na 10. místě, takže si pro letošek o jedno místo polepšil. To ale neznamená, že je mým 9. oblíbených závodníkem :-D Mám to tady podobné, jako jsem psala už i u Moto3 žebříčku, že těmhle fandím nejvíc, ale koho budu preferovat bude záležet, jak se budou závody vyvíjet. A zrovna tohle je i případ Dominiquea. Protože on je fakt můj oblíbenec, ale jakmile loni třeba bojoval proti Mikovi nebo Sandrovi, tak už oblíbenec nebyl :-D Takže ano, pokud se mu daří, tak mu to určitě přeju, ale nesmí porážet ty moje největší idoly.


8. Simone Corsi (ITA), Forward Racing (Kalex)

simone_corsi

Simone taky patří k takovým stálým jezdcům v mých žebříčcích. I když, jak jsem si teď všimla, loni se mi ani do TOP 10 nevešel... No ale letos jsem potřebovala zaplnit ta chybějící místa a Simone je tu a hned na 8. příčce. U Simoneho je to podobné jako u Dominiquea. Když se mu daří, tak mu fandím a přeju mu to, ale nesmí bojovat proti mým idolům.

To už mu pak zas až tak nepřeju :-D


7. Xavier Simeon (BEL), Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex)

xavier_simeon

Ani Xavier tu loni v žeříčku nebyl. To ale neznamená, že jsem mu nefandila. Vždycky mi byl sympatický a patřil spíše k těm neutrálním jezdcům, během posledních pár let jsem si ho ale vážně oblíbila. Xavier většinou v závodech pravidelně boduje, i když loni tam bylo docela dost nedokončených závodů, ale já bych mu přála, aby byl ještě výš, než pouze, že bere body. Loni byl tedy jednou druhý a já bych mu tak přála, aby se mu povedlo vystoupat až na ten nejvyšší stupínek. Bulvární okénko z jeho soukromí na závěr :-D Přijde mi hrozně zajímavý, že jeho přítelkyně je Řekyně :-D


6. Luis Salom (SPA), Páginas Amarillas HP 40 (Kalex)

luis_salom

Pro Luise je to tentokrát 6. místo. Jak tak koukám, tak i v loňském žebříčku byl šestý. Tam jsem psala, že jsem zvědavá, jak se sžije s novou kubaturou, týmem, motocyklem a hlavně, jaké to bude, až jeho rival se stane jeho týmovým kolegou. Měla jsem samozřejmě na mysli Mavericka a ještě tam byla poznámka, že doufám, že Luis ho bude pravidelně porážet. No nakonec to bylo spíš naopak :-D Tak doufejme, že Luis už si na Moto2 zvykl a letos tedy ukáže, že má na to bojovat o pódium. Jinak vůbec se mi nelíbí, že jeho týmovým kolegou letos je Alex Rins. Já toho kluka tak nemám ráda...


5. Sam Lowes (GBR), Speed Up Racing (Speed Up)

sam_lowes

Sama jsem měla v žebříčku už loni a taky to bylo 5. místo. Takže se mi to pořadí pro letošek vlastně až tak nemění. Samovi fandím už pár let. Prvně jsem si ho všimla, když přišel do Superbiků a pak jsem zjistila, že jeho brácha jezdí v Britských superbicích (teď už pár let ve světových superbicích) a dvojčata Lowesova se rázem stala mou oblíbenou sourozeneckou dvojicí. Oni jsou podobný případ jako bratři Espargarovi. Nedají na sebe dopustit, jeden druhého hodně podporují a navzájem si fandí, tady to je myslím o to silnější, že jsou to dvojčata :-) Loni to pro Sama byla první sezóna v Moto2 a musím říct, že se neuvedl vůbec zle. Jen tak dál!


4. Johann Zarco (FRA), Ajo Motorsport (Kalex)

johann_zarco

Tady je vítěz pomyslné kategorie "skokan roku". Loni totiž byl Johann v mém žebříčku 9., letos už je 4., a ani nevím, jak se to stalo :-D Vždy jsem mu fandila, takže nakonec se pro letošek dostal až na 4. místo. Výš už to rozhodně nešlo, protože tam je TOP 3 mých idolů a na ně prostě nemá. Jsem ráda, že Johann pro letošek přestoupil do týmu Akiho Aja, jehož tým letos vstoupil do Moto2. Fakt jsem moc ráda, že si Aki vybral zrovna Johanna, má za to u mě plus :-D I když se to dalo možná tušit, protože on se s Johannem zná už dlouho, v nejnižší kubatuře pro Akiho Johann závodil a získal tenkrát titul vicemistra :-) Tak snad bude mít jejich obnovená spolupráce zase dobré výsledky.


3. Randy Krummenacher (SWI), JIR Moto2 (Kalex)

randy_krummenacher

A dostáváme se k mým třem nej této kubatury. A tak už to je pár let. Akorát, že pro letošek je to pořadí trošku jiné oproti minulým létům. Randy letos opět mění tým, bude jediným zástupcem týmu JIR a já si myslím, že by to nemuselo být až tak zlé. On nikdy nepatřil k závodníkům jezdícím na čele pole, vždy byl spíš ten průměr (no někdy bohužel i podprůměr), ale já mám pořád pocit, že ještě neukázal všechno. Možná je to tím, že vždy jezdil v týmu, který na nejvyšší příčky neměl a je škoda, že nikdy u žádného top týmu šanci nedostal. Nicméně jsem ráda, že Randyho máme v poli Moto2 i letos a rozhodně mu zas budu fandit a doufat, že získá co nejvíc bodů. Ještě bych chtěla dodat, že Randy patří k takovým mým snům, s kým bych se ráda setkala. Loni v Brně jsem viděla skoro všechny své oblíbence, ale Randy jakoby se vypařil. Toho jsem nezahlédla ani koutkem oka. Škoda.


2. Sandro Cortese (GER), Dynavolt Intact GP (Kalex)

sandro_cortese

Pro Sandra to je tentokrát druhé místo. Sandro mi byl vždy sympatický. A je to vážně hezký kluk. Poprvé jsem ho začala sledovat v souvislosti s tím, že v kubatuře 125 ccm jezdil za český tým Emmi - Caffé Latte. No a pak jezdil taky u Akiho Aja a získal tam titul. A já ho rok od roku měla radši a radši. Letos už to pro něj bude třetí sezóna v Moto2 a třetí sezóna ve stejném týmu. Rok od roku se zlepšuje, loni se dokonce dokázal dostat jednou na pódium, a zrovna to bylo v Brně a já zrovna ten závod neviděla. Ale ve čtvrtek před tím jsem Sandra potkala. On nás vždy, když se s každou fotil, tak hezky objal kolem ramen (nebo spíš krku) :-) :-D Tak snad bude jeho vzestup v této kubatuře pokračovat a i letos se dočkáme nějakého pódia a já doufám, že to bude zrovna při závodě, na který se budu dívat :-D


1. Mika Kallio (FIN), Italtrans Racing Team (Kalex)

mika_kallio

Po urovnání si mých priorit jsem zjistila, že Mika je opravdu moje jednička a můj velký idol. Hodně k tomu přispělo setkání s ním v Brně. To byl nezapomenutelný zážitek :-) Mika má ale tak trochu smůlu, že vždy je v té sezóně někdo lepší než on, kdo ho porazí. Loni jsem ho tipovala, že se stane (konečně) mistrem světa, ale nakonec našel přemožitele ve svém týmovém kolegovi Rabatovi. Pro letošek změnil tým a bude jezdit za Italtrans. Doufám, že to bude dobrá změna, že mu přinese novou motivaci a že Miku na trati bude opravdu vidět, že bude bojovat opět o pódiové příčky a třeba konečně získá i ten titul. I když o týmu Italtrans nemám nijak velké mínění, ale snad nás všechny překvapí. Mika je kvalitní závodník, tak by to i týmu mohlo pomoct pořádně se zviditelnit.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší