TOP 10 mých oblíbených jezdců Moto3

26. únor 2015 | 22.17 |
› 

Původně jsem chtěla psát úvahový článek na téma, jak se svět zbláznil a jak mám pocit, že je všechno špatně. Pak jsem si ale řekla, že bude lepší přidat sem něco optimističtějšího. Jelikož se pomalu blíží sezóna MotoGP, tak sem konečně dávám první ze tří žebříčků. Tento se týká mých oblíbených jezdců v kategorii Moto3. Nevím sice, jestli článek splňuje to optimističtější téma, ale snad jo :-D 
Bála jsem se, že nebudu mít koho vybrat, ale nakonec jsem během pár minut vybrala 10 jezdců, kterým budu letos fandit nejvíc. Kromě nich chci určitě sledovat i Isaaca Viñalese, Jorge Navarra, Jorge Martína a asi i Niccoló Antonelliho a Eneu Bastianiniho. Mé sympatie mají i holky María Herrera a Ana Carrasco.
Ještě bych ráda dodala, že jsou jezdci sice seřazeni od 10. místa po 1., ale zas tak jistá si tím pořadím nejsem. Prvním místem si tedy jistá jsem na 100 %, ale dál už je to horší. Takže ta čísla berte s rezervou, to se může podle potřeb během sezóny měnit :-D

10. Livio Loi (BEL), RW Racing GP (Honda)

livio_loi

Jsem ráda, že Livio dostal další šanci závodit. Loni totiž neměl zcela vydařenou sezónu a v průběhu roku ho tým Marc VDS vyměnil. Takže jsem měla docela obavy, že Livio tak nějak zmizí ze světa MotoGP. Naštěstí se tak nestalo a já doufám, že všem ukáže, že si tu další šanci zasloužil. Já jsem ho už sledovala, když jezdil v RBRC a tam si vedl dobře, proto jsem mu začala fandit. 


9. Efrén Vázquez (SPA), Leopard Racing (Honda)

efrén_vázquez

Efrén je nejen stálicí mých závodních žebříčků, ale také stálicí mých žebříčků Moto3 (potažmo 125 ccm, ale to jsem si snad v té době ještě žebříčky ani nedělala :-D ). A jako každý rok, i letos tu musím zmínit, že absolutně netuším, jak je to s tím věkovým limitem. Já už asi 2 roky říkám, že je to kvůli věku jeho poslední sezóna v nejnižší kubatuře a on se tu další rok objeví zas :-D Ale letos už si fakt myslím, že ten věk je hraniční. Tak doufám, že si zazávodí aspoň tak skvěle, jako loni. Tam jsem si dokonce chvilku říkala, že by mohl bojovat o titul. Ve druhé půlce sezóny mu ale jaksi došel dech, což byla, aspoň z mého pohledu, škoda. Letos ale pojede za jiný tým, takže zatím nevím, co očekávat.


8. Darryn Binder (RSA), Outox Reset Drink Team (Mahindra)

darryn_binder

Do mého žebříčku se dostal i jeden letošní nováček. Tím je Darryn Binder, který loni i předloni jezdil v RBRC. Jeho výsledky tedy nijak zářivé nebyly, ale nechci ho zatím nijak zatracovat ani kritizovat. Vše se teprv uvidí. Navíc to bude jeho první sezóna, takže to bude mít těžké. Navíc konkurence je velká a nevím, čeho je schopný dosáhnout na motocyklu Mahindra.

Tím nechci Mahindru nijak shazovat, tyto motocykly jsou rok od roku lepší, ale tak uvidíme. Nechme se překvapit. Já osobně jsem tedy na Darryna hodně zvědavá. A proč že jsem mu začala fandit? No přece kvůli jeho bráchovi :-D


7. Miguel Oliveira (POR), Red Bull KTM Ajo (KTM)

miguel_oliveira

Miguela jsem dřív v oblibě opravdu neměla, proto je to prozatím sedmé místo. Já mám totiž tendenci dávat kluky od Aja vysoko do svých žebříčků, ale co se týče Miguela, tak jsem zatím opatrná :-D Loni jsem si ho teda trošku oblíbila a to proto, že byl týmovým kolegou Arthura Sissise. A tak nějak jsem na něj postupem času začala měnit názor. Letos už teda patří mezi mé oblíbené závodníky a já vážně doufám, že se mu na KTM bude dařit. Určitě na to má a zaslouží si to.


6. Brad Binder (RSA), Red Bull KTM Ajo (KTM)

brad_binder

Koukám, že Brad byl loni u mně v žebříčku na 9. příčce, takže si vlastně polepšil. A určitě na tom zas má zásluhu to, že si ho do svých řad povolal Aki Ajo :-D On a Darryn jsou tak mou další oblíbenou sourozeneckou dvojicí ze světa sportu. Vážně bych si přála, aby se Bradovi sezóna povedla, aby se podíval i na bednu. Od kluků od Aja totiž ani nic jinýho než pódia čekat nemůžete. Vždy patří k těm nejlepším týmům v poli. Tak snad to tak bude i letos.


5. Jakub Kornfeil (CZE), Sepang International Circuit (KTM)

jakub_kornfeil

Se zařazením českých závodníků do žebříčku mám vždycky problém. Prostě pochází z mojí země a tak někdy mám tendenci je dávat výš, nebo někdy naopak níž :-D Kuba ale určitě patří mezi ty oblíbené závodníky. Obávám se však, že svou největší šanci na to, ukázat světu, co v něm je a bojovoat o pódia, už promarnil. Podle mě ji měl, když jezdil v týmu Calvo. Ale tak třeba nás letos ještě v týmu SIC příjemně překvapí.


4. Karel Hanika (CZE), Red Bull KTM Ajo (KTM)

karel_hanika

Kdybych měla porovnat české jezdce, tak Káju jsem vždycky měla o něco radši. Tak to prostě je. Letos to je pro něj druhá sezóna u Aja, takže rok učení už má za sebou a teď by tedy mohl všechny získané zkušenosti a poznatky zúročit. Budu mu držet palce, aby se mu to povedlo. Ještě musím říct, že se mi v týmu s Miguelem a Bradem líbí. Aki Ajo to prostě, co se výběru jezdců pro svůj tým týče, umí. Podle pár fotek, které jsem už viděla, to vypadá, že se z kluků zas stala dobrá parta a to ráda vidím :-)


3. Zulfahmi Khairuddin (MAL), Sepang International Circuit (KTM)

zulfahmi_khairuddin

Zulfahmimu už také fandím několik let. Vlastně to začalo právě v době, kdy se dostal do týmu Ajo. Tam už teda nejezdí, ale on je to hrozný sympaťák a taky jsem si všimla, že vtipálek, takže mu člověk prostě fandit musí :-D Letos bude týmovým kolegou našeho Kuby Kornfeila a toto složení týmu se mi vážně moc líbí. Myslím, že SIC bude letos mým oblíbeným týmem. Tak doufám, že se Zulfahmimu po té ne moc dobré sezóně bude dařit aspoň o trošku víc.


2. Danny Kent (GBR), Leopard Racing (Honda)

danny_kent

Dalších z těch, kterým fandím už pár let a taky se to moje fanouškovství začalo formovat v době, kdy byl Danny závodníkem týmu Ajo. Od té doby si dokonce stihl střihnout i jednu sezónu v Moto2, ale nebylo to ono a on se vrátil zpět do Moto3. A udělal dobře, alespoň já si to myslím. Loni se mu nevedlo zle. Letos tedy tým Leopard (což je myslím předělaný tým Ambrogio, ale na 100 % si tím jistá nejsem), a jedním z jeho kolegů bude Efrén Vázquez, takže to vypadá, že tohle bude tým, který budu sledovat. Tím dalším týmovým kolegou je Japonec Hiroki Ono, ale toho ignoruju :-D 


1. Niklas Ajo (FIN), RBA Racing Team (KTM)

niklas_ajo

První místo asi nikoho z vás nepřekvapí. Kdo jiný by tu měl být, když ne roztomilý Fin :-D Loni tedy v mém žebříčku prohrál s Arthurem, ale Arthur už tu letos bohužel závodit nebude, takže to pro Nikiho automaticky znamenalo posun vpřed. Navíc po tom, co jsem se s ním loni v Brně setkala, se moje přesvědčení o tom, že je to moje závodní jednička, ještě zvýšilo. Tým RBA neznám, ale doufám, že bude dobrý. A ani bych se nedivila, kdyby v něm neměl aspoň trochu prsty i Nikiho táta Aki Ajo :-D Bulvární okénko na závěr: Vy jste věděli, že má Niklas holku? Já to zjistila až teď :-D
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší