TOP 10 mých oblíbených jezdců WSBK

15. únor 2015 | 14.07 |
› 

A je to tady. První z mnoha žebříčků na mém blogu je tady. A tím prvním je desítka jezdců ve světových superbicích, kterým budu letos nejvíc fandit. Sezóna se už blíží, první závod se jede už 22. února (příští týden!!), takže myslím, že je na čase, abych konečně dala ten žebříček dohromady. Ale musím vám říct, že mi to dalo zabrat. Celkem jsem totiž napočítala, že budu fandit 14 jezdcům plus pár dalších má šanci, že jim během roku začnu fandit. Takže vybrat z nich těch 10 nej byl pro mně oříšek. O 8 jménech jsem byla přesvědčená, že tu musí být, přidat k nim další 2 už bylo horší, ale tak nakonec jsem to nějak vymyslela :-D Takže oproti minulým létům u mě v žebříčku nejsou Jonathan Rea ani Leon Haslam, což je škoda, protože je mám moc ráda, ale nedá se nic dělat. Další, komu budu fandit, ale do desítky se mi nedostali, jsou Michael VD Mark (na toho jsem jako na nováčka fakt zvědavá) a Niccoló Canepa, který pravidelně patří k mým oblíbencům.
Ještě upozorňuju, že jezdci jsou sice poskládaní od 10. místa po 1., ale to pořadí se může během sezóny tak různě proměňovat, takže to spíš berte tak, že tohle jsou mí oblíbení závodníci :-D

10. Nico Terol (SPA), Althea Racing (Ducati)

nicolas_terol

Na desátou příčku se dostal Nicolas, který loni jezdil v Moto2. Původně jsem ho do téhle topky dávat nechtěla, ale nakonec se mi přeci jen do TOP 10 vešel. Právě proto, že Nico přišel do SBK, tak jsem na něj vážně zvědavá. No a na jeho výkony na Ducati taky. Přála bych mu, aby se mu dařilo, ale myslím, že to bude mít sakra těžké.


9. Ayrton Badovini (ITA), JR Racing Team (BMW)

ayrton_badovini

Myslím, že Ayrton a BMW je dobré spojení a doufám, že ukáže, co v něm je. Protože ten pokus loni s Bimotou...no prostě škoda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Teď má Ayrton další šanci, tak snad ji nepromarní. Rozhodně se můžeme těšit, že pokud bude nějaký závod za deště, tak bude Ayrton na čele. On totiž může jezdit celou sezónu na konci pole, ale jakmile se jede na mokré trati, tak je to někdo úplně jiný :-D Teď mě tak napadá, že nějaký takový závod by během sezóny vůbec nebyl špatný :-D :-P


8. Jordi Torres (SPA), Aprilia Racing Team - Red Devils (Aprilia)

jordi_torres

Jordiho jsem si v posledních dvou letech v Moto2 dost oblíbila. Jeho přestup do SBK mě překvapil. O to víc jsem teď ráda, že jsem ho loni v Brně v paddocku potkala, protože na SBK se jen tak nedostanu (pokud se nevrátí do ČR, o čemž pochybuju). Myslím, že Aprilia by mu mohla sedět a fakt bych mu přála, aby se mu dařilo. On je to hrozně velký sympaťák. A taky jsem zvědavá, jak si povede v porovnání se svým bývalým kolegou z Moto2 Nico Terolem :-D


7.

Tom Sykes (GBR), Kawasaki Racing Team (Kawasaki)

tom_sykes

Tom zůstává pro letošek věrný Kawasaki. Po té mistrovské sezóně 2013 přišlo loni takové nemastné, neslané období. Kdyby se letos vrátil na vítěznou vlnu, tak bych rozhodně nebyla proti. Také má nového týmového kolegu, krajana Johnnyho Reu, se kterým budou myslím velmi dobrá dvojice a mohli by si rozumět.


6. Alex Lowes (GBR), Voltcom Crescent Suzuki (Suzuki)

alex_lowes

A máme tady dalšího britského závodníka. Já si nemůžu pomoct, ale já prostě dvojčata Lowesova žeru :-D Fakt. Jiný výraz, jak to nazvat, mě momentálně nenapadá. Alex jezdil u Crescent Suzuki i loni, takže v týmu to zná, tak by i jeho výkony mohly být lepší než loni. Já mu tedy rozhodně budu držet palce.


5. Randy de Puniet (FRA), Voltcom Crescent Suzuki (Suzuki)

randy_de_puniet

Ani nevíte, jakou mám radost, že se Randy vrací na závodní trať! Po těch letech, co byl testovacím a vývojovým jezdcem u Suzuki, bude zase závodit. Tak doufám, že to testování bylo k něčemu dobré a že Randy teda té Suzuki perfektně rozumí a všem to na trati ukáže. Samu sebe jsem docela překvapila tím, že jsem ho dala až do TOP 5. V MotoGP jsem ho měla ráda, časem ale jeho popularita u mně klesala. Když ale zmizel, tak mi ho bylo líto a musím říct, že mi na trati i chyběl. Takže prostě taková radost, že se dostal takhle vysoko do žebříčku. Navíc já mám slabost pro Suzuki. A navíc, týmová dvojice Randy a Alex Lowes zní vážně dobře :-D


4. Chaz Davies (GBR), Aruba.it Racing - Ducati SBK Team (Ducati)

chaz_davies

A pomalu se blížíme k těm nejoblíbenějším. Čtvrté místo tentokrát získal Chaz Davies. Chaz také patří k takovým mým stálicím v žebříčcích oblíbených závodníků :-D Na Ducati ve stejném týmu jezdil už loni (letos se teda kvůli sponzorům ten tým jmenuje trochu jinak), a jeho výsledky nebyly zlé, tak by to mohl letos ještě zlepšit a ukázat, že taky umí vyhrávat. To by bylo super, vidět Chaze na tom nejvyšším stupínku :-)


3. Sylvain Barrier (FRA), BMW Motorrad Italia SBK Team (BMW)

sylvain_barrier

A jsme úplně u těch pro mně nejlepších. Tahle první trojka je v mých očích vyrovnaná, a bylo trošku těžší je nějak seřadit. Doufám, že mezi nimi nebude na trati docházet k soubojům, protože to nevím, co bych dělala :-D Sylvain je můj idol už od dob, co závodil v Superstock 1000 a získal tam dva tituly. Loni měl hroznou sezónu, ale ze všeho se dokázal vyhrabat. Víc se o tom už rozepisovat nebudu, zmiňovala jsem to ve svém komentáři k této sezoně. Sylvain je tak nějak po celou kariéru spjat s BMW, takže snad to bude dobré. Hlavně žádná vážná zranění, doufám, že loni si to vybral na celý život dopředu. A ještě něco musím napsat (já vím, že to zmiňuju snad pokaždé, co píšu o Sylvainovi, ale nemůžu jinak). Jeho mentorem je bývalý závodník (a můj další idol) James Toseland :-)


2. Toni Elías (SPA), JR Racing Team (BMW)

toni_elías

Toni na BMW, to bude zajímavé. Já jsem si poslední dobou zvykla na spojení Toni a Aprilia. No aspoň to bude s BMW zajímavé, těším se na to. Jeho týmovým kolegou je letos Ayrton, na tuhle dvojici se těším obzvlášť. Myslím, že tato dvojka a pak dvojka od Suzuki budou moje dvě nejvíc oblíbené týmové dvojice. Zpátky ale k Tonimu. Tomu fandím už tak dlouho, že ani nevím, kdy a jak to začalo :-D Určitě ale hrálo roli to, že je Španěl, na které já před pár lety nedala dopustit. No a ty, které jsem si před lety oblíbila, těm fandím dodnes :-) A hlavně, ten Toniho jezdecký styl, když v zatáčkách fakt leží loktem až na silnici a jak je drobný, tak se vždy celý vykloní z motorky, no prostě radost pohledět.


1. Leon Camier (GBR), MV Agusta Reparto Corse (MV Agusta)

leon_camier

Jakmile se někde v nějaké motocyklové sérii objeví Leon, tak mám o prvním místě vždy jasno. Vlastně poprvé jsem si ho všimla před pár lety v souvislosti s britskými superbiky, které jsem sice v té době ještě nesledovala, ale o Leonovi se hodně psalo, že je dobrý a tak. A pak kvůli němu v BSB měnili pravidla, protože on v tom roce, co získal titul, vyhrál skoro všechny závody a prostě byl tak suverénní, že ten šampionát ztratil na aktraktivitě (no, jak se to vezme :-P ). Pak se postupně stával mým oblíbeným závodníkem. A ano, roli v tom hrálo i to, že v mých očích je to naprosto krásný chlap :-D Když jsem byla na SBK v Brně, tak jsem ho potkala, a tím se mé fanouškovství k němu ještě zvýšilo. Loni mě potkalo neuvěřitelný štěstí, protože Leon jel v MotoGP jako náhradník za zraněného Nicky Haydena a zrovna jel i v Brně. V paddocku jsem na něj několikrát narazila a fotka s ním a jeho autogram patří k nejcennějším věcem, které mám. Takže letos dostává Leon šanci v SBK a pojede na MV Agustě. No, zázraky nečekám, vlastně já zatím nečekám vůbec nic. Nechám se překvapit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší