Deset faktů o mně

20. únor 2015 | 12.20 |
› 

Deset faktů o mně (nebo taky někdy anglicky Ten facts about me) na blocích docela frčí. Já už jsem dlouho uvažovala nad tím, že něco takového taky spatlám sama o sobě. Jenže deset bodů mě nikdy nenapadlo a pak taky jsem si nikdy nebyla jistá, kde je ta hranice, co na sebe můžu prásknout, a co je lepší, když si nechám pro sebe. Jistě chápete, že soukromí je věc důležitá a já zrovna patřím k lidem, kteří o svém životě na potkání nevyprávějí. Přesto mě před pár dny, když jsem byla v supermarketu a stála ve svém oblíbeném oddělení s pečivem, něco napadalo, tak jsem se rozhodla, že to napíšu. Už jsem dost velká na to, abych tu svou hranici znala a věděla, co o sobě druhým chci říct a co je pouze a jen moje věc.

1) Mám úchylku na pečivo. Právě když jsem byla v tom obchodě, tak mě napadla tahle věta. Mám ráda snad všechny druhy pečiva. A to slané i sladké. Když jdu do obchodu, tak si vždycky nějakou čerstvou raženku nebo kaiserku (nebo jak se to všechno vlastně jmenuje) nebo nějaký sladký koláček prostě musím koupit :-D

2) Taky s sebou všude nosím vodu. Ať jdu kamkoliv, tam mám v kabelce flašku s vodou. Bez toho prostě nevyjdu z domu.

3) Mám strach ze zvířat. I když vlastně slovo strach není to správné pojmenování. Je to příliš silné slovo. Prostě se ve společnosti zvířat necítím nejlíp. Já vím, že se říká, že kdo nemá rád zvířata, nemá rád ani lidi, ale tak snad to se mnou není až tak zlý :-D Přitom když jsem byla malá, tak jsme měli rybičky (nebojte, tak zle na tom nejsem, rybičky byly super; existuje vůbec někdo, kdo má strach z rybiček??), několik křečků, kanárka, zebřičky...a s tím jsem problém nikdy neměla. Takže to se mnou asi vážně nebude tak zlý...

4) Baví mě cizí jazyky. Líbí se mi, jak jsou jazyky různorodé, že jich je na světě tolik a baví mě sledovat jednotlivé odlišnosti mezi nimi. Taky jsem se jich pár už snažila naučit. A lidé v mém okolí mi už nějaký ten pátek říkají, že když mi to jde a navíc mě to baví, tak bych to měla nějak zúročit. A když ne teď, tak v budoucnu určitě. Asi bych si jejich slova měla brát víc k srdci, v tomto mají pravdu. Nechci vypadat, že se tady chlubím, ale proč nenapsat o něčem, co mám ráda a v co u sebe vážně věřím, že jo. Jediný jazyk, o kterém můžu říct, že se s ním domluvím, je angličtina. Pamatuju si ale, že když jsem na základce s AJ začínala, tak mě to nebavilo a nešlo mi to. Na druhém stupni jsem pak nějaký čas měla učitelku, která byla celkem přísná, já to nechápala a měla jsem k tomu odpor. Časem se to ale nějak zlomilo, já to začala vstřebávat a ono to nějak šlo. A pak jsem se zbláznila do dalších jazyků. Následovala španělština. Musím zahanbeně říct, že ačkoliv jsem se španělsky učila čtyři roky, tak neumím skoro nic. Teda když někde vidím španělský text, tak zhruba rozumím, ale mluvit prostě nedokážu. Na svou obranu ale musím říct, že za čtyři roky na střední se nám vystřídaly tři různé učitelky a každá měla úplně jiné požadavky a prostě nebylo to ono. My z toho měli zmatek a nešlo nám to, nechápali jsme to, protože každá nám to řekla jinak.

.. mě to mrzelo, že moje úroveň není lepší, protože se mi ten jazyk vždy líbil. Nikdy jsem ale španělštinu nepoužila. Zatím. A nevím, jestli bych někdy měla dost odvahy na to, to zkusit :-D No a pak přišel další zásadní zlom mého života. Finština. Pak jsem měla ambice učit se turecky, estonsky, litevsky či švédsky. Ze švédštiny si pamatuju pár slovíček :-D A pak se ke mě velkým životním obloukem vrátila ta turečtina. Tentokrát to ale beru vážněji než tenkrát. Pak mě taky nějakou dobu lákala italština nebo polština (mimochodem, polština by se mi jako studentce České filologie docela hodila). Docela se děsím toho, jaký jazyk bude na řadě příště :-D Stále si ale myslím, že než se člověk začne pouštět do studia cizích jazyků, měl by nejprve pořádně pochopit svůj rodný jazyk. Proto taky studuju tu Češtinu :-D

5) Chtěla bych se vydat na cestu kolem světa. Nevím kdy. Nevím jak. Ale vím, že by to bylo parádní dobrodružství. Mám několik vysněných destinací, do kterých bych se ráda podívala. Zatím ale zůstávám pouze u snění.

6) Když mě poprvé osobně potkáte, tak si budete myslet, že jsem divná. Já jsem ale jenom trošku stydlivá a chvilku mi trvá, než začnu ostatním důvěřovat a pořádně s nimi komunikovat. Pokud máme stejnou zálibu a je si o čem povídat, tak se časem rozmluvím, uvolním a všechno je v pohodě.

7) Tento bod navazuje na ten předešlý. Nesu si v sobě pár křivd z dětství. Na základce se mi posmívali, že mám nevkusný účes, hrozný brýle, nosím rovnátka, jsem šprtka...Některý komentáře byly fakt hnusný, nerada na to vzpomínám, ale je to součást mého života a možná, že bez toho bych teď nebyla tím, kým a čím jsem. I proto jsem trochu nedůvěřivá. Když se totiž zklamu, tak je pak těžký věřit zas. Ale teď už je to docela v pohodě, dalo by se říct, že jsem z toho vyrostla a snažím se brát život tak, jak jde. Už jsem se naučila si z ničeho nedělat až moc těžkou hlavou, ono to totiž vždycky nějak dopadne. Na druhou stranu jsem si za to mohla i sama, protože jako malá jsem fakt byla totálně tichá, nekomunikativní, těžko jsem navazovala přátelství, prostě hrůza...říká se, že co tě nezabije, to tě posílí a myslím, že u mě to opravdu platí.

8) Věřím, že dobří lidé půjdou do nebe a zlí do pekla. Možná je to dětinský, ale já věřím, že peklo existuje. Věřím, že věci se nedějí jen tak, ale že vše má svůj smysl a důvod. Věřím na osud. Věřím na anděly, věřím, že každý má toho svého anděla strážného.

9) Jsem zamilovaná do cizince. Netuším, co bude dál, ale co vím bezpečně, je to, že chci být s ním. Byl tu v ČR na Erasmu a období od konce května do začátku října 2014 bylo to nejkrásnější, jaké jsem kdy ve svém životě zažila. Jenže on se musel vrátit domů, protože tam studuje. Já vím, že se říká, že takové vztahy nemají moc velkou šanci vydržet, ale když já si nemůžu pomoct. Pořád na něj musím myslet. A já to nedokážu nijak ovlivnit. Strašně mi chybí, strašně se mi po něm stýská. Píšeme si, ale jestli se ještě někdy setkáme, to ví opravdu asi jen ten osud. I když pozvání od něj mám. Tak teď jen najít nějakou práci (či brigádu), vydělat si nějaké peníze a vyrazit. Jenže to se lehce napíše, ale hůř udělá... On mi navíc nedávno napsal, že není na vztah (a navíc na vztah na dálku) teď vůbec připravený, takže oficiálně pro všechny kolem jsme pouze přátelé. Nikdy mi nedával žádné naděje, to jen já si pořád něco namlouvám. Kdo ví, jak tohle dopadne...No, ale to jsem se o našem vztahu rozepsala víc, než jsem chtěla :-P

10) Ráda literárně tvořím. To, že ráda píšu, už jste si asi všimli. Pak mám za sebou taky několik pokusů o napsání nějakého díla (románu, povídky, novely, fan fiction...), zatím však bez většího úspěchu na dokončení. Vždy se pro něco nadchnu, mám "skvělý" nápad a začnu psát. Po nějaké době mě to přestaně bavit (či hůře ztratím se v obsahu, zamotám se do toho a nevím, jak z toho ven) a prostě to nějak vyšumí a já přestanu psát. Přitom musím říct, že pár dobrých nápadů jsem měla, to se musím pochválit :-D Do konce se mi podařilo napsat jedno jediné dílo, o kterém už nějaký ten pátek přemýšlím, že ho tady zveřejním. Kvůli tomu jsem si taky tenkrát založila blog s mojí tvorbou, kam jsem ale nakonec nic nedávala. Má to celkem 43 částí a když jsem to dokončila, tak jsem na sebe byla hrdá :-D Dokonce jsem nějaký čas uvažovala, že bych napsala pokračování.

Taková malá poznámka na závěr. Zjistila jsem, že bych možná byla schopná těch faktů napsat i víc jak deset. Ale nechme to tak. Až mě někdy zas políbí múza na čelo, tak třeba napíšu další článek podobného ražení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Deset faktů o mně Šárka 20. 02. 2015 - 22:03
RE(2x): Deset faktů o mně niki 22. 02. 2015 - 15:00
RE(3x): Deset faktů o mně Šárka 23. 02. 2015 - 20:24
RE(4x): Deset faktů o mně niki 24. 02. 2015 - 20:43
RE: Deset faktů o mně katka 21. 02. 2015 - 17:35
RE(2x): Deset faktů o mně niki 22. 02. 2015 - 15:10
RE(3x): Deset faktů o mně katka 22. 02. 2015 - 20:29
RE(4x): Deset faktů o mně Šárka 22. 02. 2015 - 22:44
RE(5x): Deset faktů o mně katka 23. 02. 2015 - 19:45
RE(6x): Deset faktů o mně Šárka 23. 02. 2015 - 20:17
RE(4x): Deset faktů o mně niki 24. 02. 2015 - 20:33
RE(5x): Deset faktů o mně katka 27. 02. 2015 - 11:56
RE: Deset faktů o mně eliška 23. 02. 2015 - 12:53
RE(2x): Deset faktů o mně niki 24. 02. 2015 - 20:40
RE: Deset faktů o mně Šárka 23. 02. 2015 - 20:20