ME Stockholm 2015: sportovní dvojice

9. únor 2015 | 11.47 |

kavaguti_smirnov_stockholm_201Poslední článek k Mistrovství Evropy v krasobruslení se bude věnovat sportovním dvojicím. Ty jsem tak trochu neprávem vždy řadila k mé nejméně oblíbené krasobruslařské disciplíně. Říkám neprávem, protože si myslím, že sportovky patří k velmi náročné disciplíně. A to dokazuje i fakt, že na letošní ME jich přijelo pouze 14! Všechny dvojice se tak z krátkého programu dostaly i do volných jízd.

A jelikož jich tam bylo tak málo a já tu nemám moc favoritů, tak to bude asi nejkratší článek z těch čtyř. 

Vlastně oblíbené dvojice jsem tu měla dvě. Jednou z nich byla francouzská dvojice Vanessa James a Morgan Cipres. Já je dva mám tak ráda a tak moc jsem jim přála medaili! A že o ni opravdu bojovali. Jenomže pokažená volná jízda znamenala konec nadějí na vytouženou medaili (zpravili si chuť minulý týden na univerziádě, kde získali bronz).

Druhý pár, který mám ráda, je Ondřej Hotárek a Valentina Marchei. Tady se ale trošičku pozastavím. Valentina byla ještě loni sólovou bruslařkou, a patřila k mým dost neoblíbeným. Nikdy jsem ji neměla ráda. Pár Ondřej Hotárek a Stefania Berton jsem měla vždycky hrozně ráda a mrzelo mě, že se rozpadl. Že ale Ondra přetáhne k sobě do sportovek zrovna Valentinu, to jsem tedy nečekala. Mistrovství Evropy bylo pro mě první příležitost vidět je bruslit spolu. A vida! Velmi mile jsem byla překvapena. Vážně jim to spolu sedlo a já dokonce měla radost, když se jim volný program povedl. Jenže Ondrovi prostě nejde nefandit, takže nějak zvládám i fakt, že jezdí s Valentinou. Pro ty, kteří by nevěděli, tak ano, Ondřej je Čech, ale už dlouho závodí za Itálii, kde i žije.

Medaile si nakonec rozdělilo Rusko. Evgenina Tarasova a Vladimir Morozov na tom po krátkém programu nebyli nejlépe, ale povedená volná jízda a chyby párů, které jsem zmínila výše (zejména Francouzů) znamenaly, že si nakonec odvezli bronz.

Boj byl ale o zlato. A já nevěděla, komu ho přát. Ksenia Stolbova a Fedor Klimov mi byli vždy sympatičtí a říkala jsem si, že zlato by si zasloužili. Jenže... Po krátkém programu byli opravdu na prvním místě. Ve volné ale udělal Fedor fatální chybu, kdy spadl a zrovna ve chvíli, kdy se blížil odhazovaný salchov (a navíc to bylo až v samém závěru jízdy). Ten se samozřejmě nekonal a oni přišli o důležité body. Také na něj byla Kseina očividně dost naštvaná.

Zlato tak nakonec putovalo páru, u kterého jsem to opravdu nečekala. Yuko Kavaguti a Alexander Smirnov před lety patřili k mým hodně oblíbeným párům. Avšak začala je sužovat zranění a tak nějak z krasobruslařské scény zmizeli. Já myslela, že už ukončili kariéru a oni se zase objevili. Po krátkém programu tady na ME byli druzí, volná jízda, to ale panečku bylo něco! Vážně jsem téměř ani nedýchala. Sice jedna zvedačka se nepovedla tak, jak měla, ale jinak to nemělo chybu! Když po závodě dělali rozhovor, tak byli tak strašně dojatí a pak to dojetí přenesli i na mě. Bože :-D 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře