ME Stockholm 2015: taneční páry

7. únor 2015 | 15.53 |

papadakis_cizeron_stockholm_20Tentokrát se ve svém ohlédnutí za Mistrovstvím Evropy v krasobruslení, které se konalo v hlavním městě Švédska Stockholmu, zaměřím na taneční páry. Musím říct, že jsem letos dění v krasobruslení nesledovala, takže vlastně až těsně před ME jsem zjistila, kdo byl dobrý v Grand Prix, kdo je favoritem a tak. Některé výkony mě opravdu mile překvapily. Pojďme se na to společně podívat :-)

Pro začátek si řekněme, že do soutěže se kvalifikovalo celkem 30 párů, z nichž 20 nejlepších po krátkém programu postoupilo do volných jizd. Krátký program měl letos téma Paso Doble a doplněn mohl být i o Flamenco. Jen si v rychlosti řekněme, že část krátkého programu je prostě daná a musí se zajet tak, jak je předepsáno. Druhá část už není tak přísná a choreografové a trenéři (potažmo i závodníci) se můžou trošku víc vyřádit. Stejně ale o výsledku rozhoduje spíše volná jízda. Samozřejmě je to soutěž o dvou jízdách a dobrý krátký program je základ úspěchu, abyste si nemysleli, že nějak zlehčuju nebo kritizuju úlohu krátkého programu. Naopak jsem ráda, že před pár lety došlo ke sloučení povinného a originálního tance v jeden krátký program.

Teď už ale k jednotlivým párům. Na úvod zmíním ty své oblíbené. Finský pár Olesia Karmi a Max Lindholm (ona je Ruska, ale to nevadí) prošel do volných jízd tak tak z 20. místa. Nakonec skončili 19. A přitom jejich volná jízda byla krásná, tak nechápu proč skončili až poslední (protože jeden pár odstoupil, tak byli vlastně poslední). 

(škoda, že jsem nenašla žádné kvalitnější video)

Cortney Mansour a Michal Češka, kteří reprezentovali Českou republiku, si rozhodně nevedli zle a já z nich mám radost :-) Jak jste asi podle jména pochopili, Cortney není Češka (haha, shoda s Michalovým příjmením), ale je to Kanaďanka. Do volných jízd postoupili, a to byl myslím první úspěch. Pak se jim povedlo zajet hezkou jízdu a celkově z toho bylo 17. místo.

Velice mile mě překvapil pár Alisa Agafonova a Alper Ucar z Turecka (ona je zase Ruska, ale to nevadí). Já mám ty dva rok od roku radši a radši a oni jsou lepší a lepší. Představte si, že skončili na úžasné 12. příčce! Budu si muset zjistit, jestli to není náhodou nějaký historický výkon pro turecké krasobruslení :-) Každopádně jejich volná mě vážně moc zaujala a moc se mi líbila. A Alise ty fialové šaty vážně sedly :-) 

Kromě Michala Češky tu byla ještě jakási česká stopa v podobě Barbory Silné.

Ta už ale léta žije v Rakousku a také tuto zemi reprezentuje. Tentokrát s partnerem Jurijem Kurakinem. A skončili na 18. místě. Musím říct, že jsem od nich čekala lepší umístění.

Naopak pochválit musím dvojici Federica Testa a Lukáš Csölley, která reprezentuje Slovensko (Federica je Italka), a která skončila na výborném 8. místě! A po krátkém programu byli dokonce pátí!

Mezi mé oblíbené páry patří také Penny Coomes a Nicholas Buckland z Velké Británie. Jenomže po krátkém programu, kde skončili 10., se odhlásili. To mi bylo vážně líto. Myslím, že to bylo kvůli tomu, že Nicholas onemocněl, protože... Protože do soutěže byl přihlášen i pár Olivia Smart a Joseph Buckland. Joseph je mladší bratr Nicholase a já se na něj těšila :-D Nikdy jsem tento pár neviděla bruslit, takže jsem vážně byla zvědavá. A taky jsem byla zvědavá, jestli jsou si kluci podobní. Jenže Joseph onemocněl a tak se museli odhlásit a nenastoupili ani do krátkého programu. No a pak se odhlásil i další britský pár. Tak si myslím, že Joseph svýho bráchu nakazil nějakou rýmičkou :-P

Naopak překvapil pár, který reprezentoval Dánsko, a to Laurence Fournier Beaudry a Nikolaj Sørensen. Od nich jsem tedy rozhodně 9. místo nečekala!

A jdeme k těm nejlepším. Tam jsem zjistila, že mám ráda snad všechny páry, akorát někoho preferuju víc, někoho míň.

Velkou radost mi udělali Španělé Sara Hurtado a Adria Díaz. Oni skončili na krásném 5. místě. Oni taky pomalu krok po kroku jsou rok od roku lepší a lepší a já z ních mám vážně radost. Navíc se mi jako pár fakt líbí :-)

Charlene Guignard a Marco Fabbri se mi tradičně líbí každý rok a taky u tohoto páru zjišťuju, že je mám čím dál tím radši. Mimochodem, Marcův brácha Andrea se soutěže také účastnil. S partnerkou Misato Komatsubaraovou se ale nedostali do volných jízd. Ráda mám i pár Nelli Zhiganshina a Alexander Gazsi, oni totiž vždy předvedou něco originálního a nejinak tomu je letos :-)

Nelli má bratra, který také bruslí na světové úrovni. Akorát že Nelli reprezentuje Německo, její brat Ruslan rodné Rusko. A letos má novou taneční partnerku. Stala se jí má oblíbená Elena Ilinykhová, což jsem stále ještě nerozdýchala. Já milovala pár Elena Ilinykh a Nikita Katsalapov a že se tento pár rozpadl mi je líto vlastně ještě teď. Elena začala bruslit s Zhiganshinem, no a Nikita s Victorií Sinitsinovou. Perličkou je, že Ruslan a Victoria spolu ještě loni bruslili, takže tyto páry si akorát prohodili partnery... No ale zpět k Eleně a Ruslanovi. Vůbec jsem si tento pár nedokázala představit spolu, ale když jsem je pak viděla, tak jsem jim trošku odpustila, že už Elena nebruslí s Nikitou, protože jim to celkem šlo a slušelo jim to spolu. Akorát si nemůžu pomoct, ale ona Elena je výborná bruslařka a myslím, že Ruslan jí zbytečně v tom páru škodí. Ona má na lepšího tanečního partnera! Volnou jízdu neměli ideální, dokonce mu Elena bruslí roztrhla kalhoty. Po krátkém programu to vypadalo na boj o medaile (možná dokonce i o zlato), nakonec ale skončili 4.

Z ruských párů nakonec medaili (i když "jenom" bronzovou) získali Alexandra Stepanova a Ivan Bukin. A musím říct, že vážně nebyli špatní a celkem se mi tento pár líbil.

Stříbrnou medaili získal můj oblíbený pár a pár, kterému jsem nejvíc fandila v boji o zlato. A sice Anna Cappellini a Luca Lanotte. Loni to bylo zlato, letos teda stříbro, ale myslím, že zklamaní určitě nejsou :-)  

A jedeme na pro mě největší překvapení šampionátu. Jak už jsem řekla, tak jsem Grand Prix během sezóny letos vůbec nesledovala, takže jsem absolutně netušila, jak výborní v ní Gabriella Papadakis a Guillaume Cizeron byli. Takže když se o nich během televizního přenosu mluvilo jako favoritech, tak jsem nechápala. Já si jich teda už loni všimla, jsou to Francouzi, takže už jenom to předpovídalo, že je budu tak trochu sledovat. Ale takový obrovský pokrok, který během jedné sezóny udělali, to je opravdu něco nevídaného! A musím říct, že se mi opravdu moc a moc líbili, jejich volný tanec byl krásný a zlatá medaile je zasloužená! Dámy a pánové, mám nový oblíbený taneční pár! Poznámka pod čarou, Guillaume je vážné krásný chlap :-D 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře