Mistři světa 125ccm

22. listopad 2011 | 18.44 | rubrika: 125ccm

Jelikož kategorie 125 ccm po letošní sezóně skončila, ráda bych připomněla všechny mistry světa. Takže tohle je pravděpodobně můj poslední článek o této kategorii.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 2 (1x) | přečteno: 71x

Shrnutí sezóny 2011

21. listopad 2011 | 22.05 | rubrika: 125ccm

Konečně jsem si udělala čas, a tak můžu začít sepisovat jakési shrnutí letošní sezóny, stejně jako jsem to udělala u Superbiků a Supersportů. A začnu u malorážek, tedy u kubatury 125 ccm.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 36x

FIM Awards 2011

8. listopad 2011 | 10.09 | rubrika: 125ccm

Ve Valencii se po závodech udělovaly ceny těm nejlepším. Začněme kategorií 125 ccm.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 22x

GP Valencie

7. listopad 2011 | 16.32 | rubrika: 125ccm

Poslední závod sezóny roku 2011 se konal tradičně ve Španělské Valencii. Do historicky posledního závodu třídy 125 ccm startoval z pole position poprvé v kariéře Brit Danny Webb na stroji indické stáje Mahindra. Vedle něj v první řadě stáli Louis Rossi a Johann Zarco, oba dva z Francie. Kvalifikace byla trošku poznamenaná deštěm, proto například vedoucí jezdec MS Nico Terol startoval až z 9. místa. Mezi ním a Zarcem bylo před tímto závodem 20 bodů, takže se rozhodovalo o titulu mistra světa.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 23x

GP Malajsie

24. říjen 2011 | 14.57 | rubrika: 125ccm

Předposlední závod sezóny se odehrál na malajském okruhu Sepang. Z první řady startovali Nicolás Terol, Héctor Faubel a Sandro Cortese. Nicův soupeř o titul mistra světa Johann Zarco startoval, kvůli pádu v závěru kvalifikace, až z 15. pozice. Kuba Kornfeil si vyjel do závodu pěknou 11. příčku.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 21x

GP Austrálie

17. říjen 2011 | 13.33 | rubrika: 125ccm

Z první řady do Velké ceny Austrálie třídy do 125 ccm startovali Johann Zarco, Sandro Cortese a Jonas Folger. Nicolás Terol, který se už po tomto závodě mohl stát mistrem světa, startoval z místa 4., tedy ze druhé řady. Kuba Kornfeil byl na startovním roštu na místě 13. Závod startoval ve 4 hodiny ráno našeho času, takže jsem ještě spala a nic z toho jsem neviděla a neviděla jsem ani žádný záznam ze závodu, takže tady nebudou žádné moje postřehy, jen to, co jsem četla na oficiálních stránkách a taky na různých motorkářských stránkách.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 27x

GP Japonska

2. říjen 2011 | 17.19 | rubrika: 125ccm

Závod 125 ccm jsem neviděla, neboť start byl našeho času v 5 hodin ráno a já jsem ještě spala. Takže tady vlastně není ani o čem psát, jenom to, co jsem si přečetla na internetu.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 19x

GP Aragonie

19. září 2011 | 11.09 | rubrika: 125ccm

Nicolás vyhrál. Johann byl 2. Kuba byl 13. Héctor spadl. Niklas spadl.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 2 (1x) | přečteno: 27x

GP San Marina

5. září 2011 | 11.39 | rubrika: 125ccm

Na okruhu poblíž Misana se jelo další kolo MS silničních motocyklů.

Z první řady v kubatuře 125 ccm startovali Johann Zarco, Héctor Faubel a Nicolás Terol. Ve druhé řadě stáli Sandro Cortese, Danny Kent a Miroslav Popov. Míra Popov je teprve šestnáctiletý český závodník pocházející z Dvora Králové nad Labem. Letos jezdí italské mistrovství a na závod do San Marina dostal divokou kartu

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení 0.00 (0x) | přečteno: 26x

GP Indianapolis

30. srpen 2011 | 09.58 | rubrika: 125ccm

O uplynulém víkendu se konal v Americe, ve státě Indiana, další závod MS.

Neviděla jsem z něj vůbec nic, protože celou dobu závodu jsem byla ve vlaku na cestě domů. Takže tohle bude článek jenom ve zkratce.

Vyhrál Nicolás Terol, který také startoval z pole position. Podle toho, co jsem četla, to asi byl docela nudný závod, protože Nicolás jim ujel a už ostatním nedal šanci.