WSS 2015: můj komentář

3. únor 2015 | 12.20 |
› 

Slíbila jsem komentář k letošnímu startovnímu poli v MS Supersport, tak tady to je :-) Zároveň vás upozorňuji, že žebříček oblíbených pilotů v této kategorii tady asi nebude. Nemám tu zas tolik oblíbenců, abych mohla udělat nějaké smysluplné pořadí oblíbených závodníků. Moji úplní nej jsou tři, pak je pár kluků, kterým celkem fandím a pak je celá řada závodníků, kteří jsou pro mě neutrální. Prostě ani tak, ani tak :-D

A vezmeme to hezky podle týmů tak, jako jsem to udělala i u minulých článků ohledně SBK či kategorií v MotoGP.

Musím říct, že jsem celkem překvapená, že za tým Pata Honda pojede jenom jeden závodník. Já myslela, že tým bude mít dva motocykly. Ale z toho jednoho závodníka mám fakt radost a taky mě to dost překvapilo. Stal se jím totiž Kyle Smith. Kyle je dobrý, už ho nějakou dobu sleduju a myslím, že by mohl patřit mezi černé koně této sezóny.

Náš český tým Intermoto prostě ví, jak na to :-D Nevím čím to, ale vždycky mají v sestavě piloty, které mám já ráda. A stejné je to i letos. Stejně jako loni se v týmu objeví Patrick Jacobsen, známý také jako PJ Jacobsen :-D To je jeden z těch, co patří mezi ty mé tři absolutní nej. Jsem ráda, že se nakonec PJ s týmem domluvil na pokračování, protože to nějakou dobu vypadalo, že z týmu odejde. Jeho týmovým kolegou bude Lucas Mahias, který myslím, že má slušně našlápnuto na skvělou sezónu. Pro mě možná ještě větší černý kůň sezóny než Smith. Každopádně, týmu Josky Kubíčka se prostě musí fandit! :-)

V týmu MV Agusta pojede další z těch mých nej. A tím je Jules Cluzel. Toho mám ráda už od dob, co jezdil v MotoGP. A to už teda je taky pár let. S ním pojede v týmu Lorenzo Zanetti, kterého jsem nikdy nijak extra zvlášť nemusela, ale poslední dobou mi už tak nevadil. Tak uvidíme.

V týmu Go Eleven pojedou dva závodníci, o kterých vám toho vážně moc neřeknu. Teda spíš nic. O Dominicu Schmitterovi nic nevím a Christian Gamarino už tam jezdil loni (nebo jezdil jenom Superstocky?) a znám ho pouze podle jména.

Tým, který letos vystupuje pod názvem CIA Insurance Honda, má zase letos čtyři závodníky na startu. To jsem na ně teda zvědavá. Jediný, kterému z té sestavy fandím, je Sheridan Morais. Riccardo Russo mezi mé oblíbené závodníky nikdy nepatřil a myslím, že v nejbližší době ani patřit nebude. Kierana Clarka ani neznám, takže zatím na něj nemám žádný názor. A jak se tam vzal Martin Cardenas, to je mi tedy záhadou :-D Pokud se nemýlím, tak on se kdysi objevil i v MotoGP, ale žádný zázrak to tedy nebyl :-P

Teď ale pozor! Na řadu přichází tým, který budu velmi pečlivě sledovat. I když ne kvůli celému složení týmu, ale pouze kvůli jednomu pilotovi. Tím týmem je Kawasaki Puccetti a tím závodníkem je Kenan Sofuoğlu.

To je můj velký idol už opravdu spoustu let. Hrozně mu budu držet palce, aby to letos bylo lepší a on se vrátil na vrchol, protože Kenan na to má :-) Z jeho týmového kolegy ale moc radost nemám. Stal se jím Marco Faccani, který loni jezdil Superstock 600 a stal se tam šampionem. Jenže bojoval proti klukům, kterým jsem já ten titul přála víc, takže jsem Faccaniho ráda neměla. Tak třeba mi letos ukáže, že jsem se mýlila a taky si ho oblíbím. Zatím to tak ale bohužel nevypadá.

V týmu Lorini pojede můj oblíbený Roberto Rolfo. Ty jo, tomu už taky fandím od dob MotoGP. S ním pojede v týmu Alessandro Nocco. Ten právě loni jezdil v týmu Puccetti. Připomíná mi Marca Simoncelliho. Má podobný (lépe řečeno skoro stejný) účes a jezdil (nevím, jestli to tak bude i letos) se sponzorem San Carlo na kombinéze. 

Fabio Menghi pojede v týmu VFT Racing (hrozně se mi to plete se zkratkou WTF :-D ), ale o tomto závodníkovi vám nic neřeknu. Já vím, že tam závodí, znám jeho jméno, ale to je všechno. Zatím se mi do paměti ničím jiným nezapsal.

Za druhý český tým SMS bude letos závodit německý pilot Kevin Wahr. Ten by mohl být dobrý a mohl by sbírat pravidelně body. To by bylo fajn. 

Dalším týmem je AARK Racing a závodit tu bude Scott Glenn. Ani o tomto australském jezdci ode mě ale žádné informace nečekejte :-D

Nechápu název týmu CATBIKE/exit. Předpokládám, že je to podle sponzora (sponzorů), ale vypadá to divně, nemůžu si pomoct :-D V týmu pojede Marcos Ramiréz, jehož jméno mi něco říká. Ale je to Španěl, takže tak trošku moje sympatie asi bude mít :-D A pak v týmu pojede Nacho Calero, který patří mezi mé oblíbené závodníky. Zjistila jsem, že ho mám čím dál tím radši. A teď se vám tady přiznám, proč jsem mu začala fandit. Protože to jsou zase důvody :-D Já si ho všimla, když byl ještě v STK 600 a byl to jeden z mála, který tam nebyl Ital. Nacho je Španěl a já mám Španěly ráda, takže svou národností si mě získal na svou stranu. A pak druhý důvod, jeho druhé příjmení zní Pérez :-D Dřív jezdil pod jménem Calero Pérez, teď už jenom Calero, a to je škoda :-D 

V šampionátu i letos uvidíme thajského pilota Ratthaparka Wilairota, kterého mnozí znají i z působení v MotoGP. Wilairot pojede v týmu CORE Motorsport Thailand a mezi mé oblíbence nikdy nepatřil.

Za ruský tým Yakhnich pojede letos samozřejmě Vladimir Leonov. Ono se povídalo, že tým i s Vladimirem přestoupí do nejvyšší kubatury SBK, ale zatím se tak nestalo. Já sama má k tomuto závodníkovi zvláštní vztah :-D Dřív jsem mu moc nemohla přijít na jméno, ale pak jsem zjistila, že je docela dobrý a už mi ani tak nevadí. Rozhodně ho mám radši než Wilairota :-D V týmu by měl startovat ještě jeden jezdec, jeho jméno ale zatím nevíme. Já sama jsem zvědavá, jestli to bude opět nějaký Rus nebo někdo z regionu východní Evropy nebo někdo úplně jiný :-D 

No a ještě nám zbývá Alex Baldolini. Tomu jsem taky vždycky fandila. A Alex pojede v týmu se zajímavým názvem, totiž Race Department ATK#25. A jelikož má Alex zrovna číslo 25, tak tipuju, že je to nějaký jeho soukromý tým :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře