ESC 2015: Rozlosování do semifinále

26. leden 2015 | 22.03 |
› 

Jak jste si už asi všimli, tak jsem docela velká fanynka soutěže Eurovision Song Contest. A sleduju to čím dál tím více. Tedy ne jen samotnou Eurovizi, ale sleduju i jednotlivá národní kola účastnících se zemí a prostě tak nějak celé dění okolo ESC. Letos se soutěž uskuteční ve Vídni a zúčastní se jí celkem 39 zemí. Stejně jako každý rok, v lednu se koná rozlosování jednotlivých zemí do dvou semifinálových večerů. Losování se konalo dnes a já ho sledovala živě na oficiálním webu Eurovize. Hrozně jsem si přála, aby Česká republika a Finsko byly v jednom semifinále, protože když už se konečně ČR po letech do ESC vrací, tak jsem chtěla mít možnost si zahlasovat. I když reprezentant Finska ještě znám není :-D Ráda bych poslala aspoň jeden hlas no, když už budeme moct. Ale jsem ráda, že jsme v semifinále s Maltou, protože z toho, co je zatím známo, je to má nejoblíbenější písnička.

Nejprve se ale losovalo, ve kterém semifinále budou moct hlasovat země velké pětky (Spojené království, Německo, Španělsko, Francie, Itálie – automaticky jsou kvalifikovaní do finále) a pořádající země (Rakousko – loňský vítěz). Los to určil následovně:

Hlasovací právo pro první semifinále: Španělsko, Rakousko, Francie

Hlasovací právo pro druhé semifinále: Německo, Itálie, Spojené království

A teď samotný los semifinálových večerů. Nutno ještě dodat, že se losovalo, které země vystoupí v prvním a druhém semifinále a také ve které polovině večera vystoupí. Jednotlivé pořadí určí pořadatel před soutěží.

První semifinále se uskuteční v úterý 19. května, druhé semifinále bude ve čtvrtek 21. května, no a velké finále bude na programu dne v sobotu 23. května. V prvním semifinále uvidíme 16 zemí, ve druhém semifinále jich bude 17. Z každého semifinále postoupí desítka. Ti doplní automatické kvalifikanty, takže ve finále uvidíme 26 zemí.

PRVNÍ SEMIFINÁLE

První polovina večera: Řecko, Makedonie, Estonsko, Nizozemsko, Moldavsko, Finsko, Belgie, Arménie

Druhá polovina večera: Srbsko, Dánsko, Bělorusko, Rumunsko, Rusko, Albánie, Gruzie, Maďarsko
 

DRUHÉ SEMIFINÁLE

První polovina večera: Norsko, Irsko, Česká republika, Litva, San Marino, Malta, Portugalsko, Černá Hora

Druhá polovina večera: Švýcarsko, Ázerbájdžán, Slovinsko, Lotyšsko, Polsko, Island, Izrael, Kypr, Švédsko

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře