World Superbikes 2015: kdo za jaký tým?

22. leden 2015 | 18.19 |
› 

O Superbicích už tady na blogu nepíšu. To ovšem neznamená, že nesleduju závody nebo to, co se ve světě těchto závodů děje. Pro letošek to ovšem pro mě bude mít úplně nový náboj, protože tam pojede spousta mých oblíbených závodníků. Vlastně těch oblíbenců tady budu mít možná dokonce víc než v MotoGP :-D Takže já letos budu WSBK asi sledovat častěji než loni, protože prostě budu mít důvod na to koukat a budu mít důvod fandit. Proto jsem se taky rozhodla sepsat tento článek, kde shrnu, který závodník bude závodit v jakém týmu. Ráda bych se někdy později vyjádřila i ke kategoriím Supersport a Superstock, teď momentálně to moc možné není, protože potvrzení jezdci by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Naopak v nejvyšší třídě SBK už máme skoro všechno potvrzeno, takže můžu směle psát tento článek.

A hned začneme týmem, který bude letos patřit určitě mezi mé oblíbené. Je to Red Devils Roma, který bude mít k dispozici dva motocykly Aprilia. Ten tým mi byl vždycky tak nějak sympatický, ale letos za něj navíc pojedou dva super závodníci. Tím jedním je stálý účastník SBK Leon Haslam. Leon měl poslední dobou smůlu na zranění, tak já doufám, že všechno už je v pořádku a zase se nám ukáže konečně ten starý dobrý Leon. Jeho týmový kolega přichází do šampionátu z MotoGP, konkrétně pak z kubatury Moto2. Je to Jordi Torres. Loni v Moto2 jsem ho měla čím dál tím víc radši, takže tady v SBK bude určitě patřit k mým favoritům. Jako nic od něj radši neočekávám, pokud se mu zadaří, tak budu aspoň příjemně překvapena. Já se na oba fakt těším. Myslím, že by jako týmová dvojice mohli fungovat skvěle :-)

Za tým BMW Motorrad Italia pojede jeden z mých absolutních nej, a sice Sylvain Barrier. Toho obdivuju už od dob, co závodil v STK 1000 a pak se tam taky stal šampiónem (a to hned dvakrát). Loňská sezóna byla ale pro Sylvaina hrozná. Noční můra. Na začátku roku měl při testech nehodu a zlomil si pánev. Když už se z toho jakž takž dostal, tak měl autonehodu. Podle informací, který jsem tenkrát našla, to s ním nevypadalo zrovna růžově (pár dní byl dokonce v kómatu). Ale dokázal se uzdravit. Vrátil se. První závod, který jel, byla GP San Marina. Při své nováčkovské sezóně v SBK bylo jeho nejlepším umístěním 10. místo. Takže fakt doufám, že Sylvain už si tu smůlu vybral a teď už bude jen a jen líp. 

Také tým Tóth pojede s motocykly BMW. Samozřejmě, že jako vždy v týmu uvidíme Imre Tótha. S ním by v týmu měl být ještě jeden jezdec (možná také Maďar), ale jeho jméno zatím neznáme. Takže kdo ví, možná nakonec tým zůstane jenom s Imrem. Upřímně, já bych se nedivila :-D

I následující tým bude mít motocykly BMW. Tím týmem je JR Racing Team a pokud se nemýlím, tak by to měl být tým bývalého závodníka Troye Corsera. A tento tým je něco jako můj dream team. Protože dvojice Ayrton Badovini a Toni Elías je prostě super.

Na oba dva se moc těším. Tonimu už fandím od dob MotoGP, a že už to je hezká řádka let. On byl vlastně jedním z prvních závodníků, kterému jsem fandila, když jsem začala koukat na motocyklové závody. No a Ayrtona jsem si oblíbila tak nějak postupem času. 

Tým Althea Racing, který provozuje motocykly Ducati, mě svou sestavou docela překvapil. V týmu totiž pojede Matteo Baiocco, který mě nikdy ničím nezaujal. A pak taky Nico Terol. Ten přichází taktéž z Moto2. Nicovi fandím už od dob 125 ccm, tak jsem zvědavá, jak se mu bude dařit v jiném šampionátu a navíc na motocyklu Ducati. Mimochodem, taková perlička, Nico Terol a Jordi Torres, oba piloti, kteří příchází do SBK z Moto2, byli loni týmoví kolegové u Aspara.

V týmu Barni Racing pojede Leandro Mercado. Leandro je loňským šampiónem STK 1000, tak jsem zvědavá, jak si povede ve vyšší kategorii. Mě Leandro nikdy nevadil, loni jsem mu ten titul fakt přála. Ale vyhrál ho o fous :-D Tenhle kluk má asi taky víc štěstí než rozumu :-D A teď zděšeně koukám, že on je mladší než já. A přitom teda vypadá na víc, než kolik mu je (tedy aspoň mě to tak připadá).

V oficiálním továrním týmu Ducati se jezdecké složení pro letošní sezónu vůbec nemění. Zůstává jak Chaz Davies, tak i Davide Giugliano. Chaz patří mezí mé oblíbence. O Giuglianovi to už ale říct nemůžu. Je pravda, že už ho mám o trošičku radši než dřív, ale pořád ho řadím spíš mezi ty, které nemám ráda. Když on je dobrý jezdec, ale (skoro) vždycky udělá nějakou koninu a havaruje nebo způsobí nehodu nebo tak. Prostě temperamentní Ital :-D 

Tým Hero EBR s vlastním podvozkem EBR pojede ve složení Niccoló Canepa a Larry Pegram. Niccoló kdysi taky jezdil v MotoGP. A taky patří mezi mé oblíbence. Pegrama téměř neznám, takže se k němu vyjadřovat nebudu. Jinak, docela se obávám, jak spolehlivé jejich motocykly budou a obávám se, že tady máme kandidáta na tým, který bude dojíždět do cíle mezi posledními...

Tovární tým Hondy (a jak tak na to koukám, tak jediný tým Hondy :-O ) tým Pata pojede s dvojicí, která u mě vyvolává smíšené pocity. V týmu totiž pojedou aktuální mistr světa Sylvain Guintoli a nadějný talent Michael VD Mark. K Sylvainovi mám zvláštní vztah :-D Když byl v MotoGP, tak patřil mezi mé oblíbence, poslední dobou se ale ze škatulky oblíbení pomalu, ale jistě přesouvá do škatulky neoblíbení, a já vlastně ani nevím proč. Na Michaela jsem fakt moc a moc zvědavá. On pro tým Pata loni vyhrál šampionát Supersportů, tak uvidíme, jak zvládne přestup do silnější kubatury.

Tým Grillini Racing s motocykly Kawasaki vsadil na dvě jména, která mi nic moc neříkají. V týmu totiž budou závodit Santiago Barragan a Christophe Ponsson. O Barraganovi vám nic neřeknu. Ale na Chrise Ponssona jsem docela zvědavá. On jezdil v nějaké superstockové kategorii a vůbec nechápu, jak se najednou dostal do SBK. Moje ségra ho ale trochu sleduje, protože to je kamarád nějakého jejího oblíbence (teď si vůbec nejsem jistá kterého :-D Myslím, že Lorise Baze či Jérémy Guarnoniho, ale na sto procent to nevím).

V továrním týmu Kawasaki zůstává i nadále Tom Sykes, kteý pravidelně patří k mým oblíbeným jezdcům tohoto šampionátu. K němu do týmu přichází Jonathan Rea. Teda, já vůbec nedovedu představit Johnnyho na Kawasaki :-D On byl vždy spojen s Hondou, a najednou Kawasaki. To bude ještě zajímavé.

Další tým s motocyklem Kawasaki je tým Go Eleven. V tomto týmu pojede Roman Ramos a ani o něm vám nemám co říct. 

Na Kawasaki týmu Pedercini pojede David Salom. Na toho jsem zvědavá. Loni se mu celkem dařilo. David u mě spíš patří mezi takové ty neutrální jezdce :-D Mimochodem, já stále nevím, jestli on a Luis Salom jsou teda příbuzní, nebo ne. Někde jsem narazila na to, že jsou bratranci, pak myslím zas někde bylo, že ne, že je to jenom shoda a příbuzní nejsou... Tak nevím. A chtěla bych to vědět :-D

V poli budeme mít i jeden motocykl MV Agusta. A na něm pojede můj idol všech idolů Leon Camier. Myslím, že víc se k němu nemusím vyjadřovat. Prostě můj idol a velký oblíbenec. Jinak, chtěla jsem taky udělat žebříček TOP 10 oblíbených pilotů SBK, jenže teď si nejsem jistá, jestli to byl dobrý nápad. Protože absolutně netuším, jak rozsoudím Leona, Sylvaina B. a Toniho. To jsou tři takoví moji nej a nedokážu mezi nimi dělat rozdíly. Budu to muset ještě nějak vyřešit. Asi budou tři na prvním místě :-D

I tým Suzuki je pro mě tak trochu dream team. V týmu pro letošek zůstává Alex Lowes. K němu přichází Randy de Puniet. Když jsem slyšela oznámení Suzuki, která přichází do MotoGP a Randy tam nebyl, tak jsem byla vážně smutná a naštvaná. On jim celou loňskou sezónu dělal testovacího a vývojového jezdce a já tak nějak počítala s tím, že když Suzuki vstoupí do MotoGP, bude to s ním. Naštěstí ale Randy dostal šanci na Suzuki aspoň v SBK. A s Alexem pro mě budou parádní dvojkou :-)

Jinak, ještě kolují drby, že by Michel Fabrizio mohl jet na druhém motocyklu Kawasaki týmu Go Eleven. On totiž Michel měl jezdit na Aprilii, ale nakonec dali přednost jiným jezdcům a on tak zase zůstal bez místa. Já doufám, že to vyjde. Michel taky patří k mých oblíbeným závodníkům a byla by škoda, kdyby nikde nezávodil.

Mimochodem, první závod letošní sezóny se jede ode dneška přesně za měsíc! Ano, 22.února. A to na okruhu Phillip Island v Austrálii. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší