Moto2 2015: můj komentář

20. leden 2015 | 19.17 |
› 

Stejně jako u Moto3, tak i u Moto2 se dočkáte mého komentáře ke startovní listně pro letošní rok. Opět to vezmu podle abecedy podle názvů týmů a opět to bude jakési stručné zhodnocení, kterým týmům budu fandit, kterým moc ne, které budu ignorovat a tak podobně :-D Před začátkem sezóny bych pak ráda udělala žebříček mých 10 nejoblíbenějších závodníků.

A prvním týmem v pořadí je tým AGR.Axel Pons je pro mě jenom další jméno ve startovní listině. Považuju ho za takový závodnický průměr (no, někdy i podprůměr). Ne, Axel si asi nezaslouží, abych o něm mluvila s posměchem, ale já si prostě nemůžu pomoct. Vím, že na Twitteru má celkem dost fanynek. To se jako zas moc nedivím, ale já osobně mám k Axelovi takový zvláštní postoj. Nijak zvlášť mu nefandím, ale zas, když se třeba loni dostal na bodované pozice, tak jsem měla radost, že Axel bere konečně bod :-P S ním bude v týmu stejně jako loni Jonas Folger. To je tedy tým dvou modelů :-D Ani Jonase nijak extra nemusím, na druhou stranu, nic proti němu nemám.

To u týmu AGT Rea Racing to je jiná. Jak už název týmu napovídá, je to (rodinný) tým pro Gina Reu. Jsem ráda, že dokázali dát dohromady všechny finance a vše co bylo potřeba, a Gina uvidíme v poli i letos. 

Do Moto2 letos přichází tým Ajo. Už jen to samo o sobě znamená, že musím zbystřit :-D Navíc, udělali mi radost, protože s týmem podepsal smlouvu Johann Zarco, kterého mám ráda a už mu dlouho fandím. Pro něj samotného není tento tým neznámý. Před několika lety pro ně závodil v nejnižší kubatuře.

A je tu tým a jezdec, které budu asi ignorovat. Zatím totiž nemám žádný důvod fandit jim. A zrovna má ten tým takový dlouhý název :-D Celý název totiž je APH PTT The Pizza SAG. A v týmu pojede Thitipong Warokorn.

I tým Interwetten trošku pozměnil název. Teď celý jeho název zní Derendinger Racing Interwetten. V týmu pokračuje Thomas Lüthi. K němu mám takový zvláštní vztah. Když bojuje proti mým oblíbencům, tak ho nenávidím. Když bojuje proti někomu, koho nemám ráda, tak mu strašně fandím :-D

A na řadu přichází tým Dynavolt Intact GP, za který opět pojede můj idol Sandro Cortese. Myslím, že slovo idol to vystihuje naprosto přesně a není potřeba psát něco víc.

Spojení týmu Marc VDS se sponzorem Estrella Galicia jsem ještě stále nerozdýchala :-P Takže letos to je Estrella Galicia Marc VDS Team. Je to velice vážný kandidát na můj nejméně oblíbený tým. Ach jo. Já měla vždycky tým Marc VDS ráda, ale letos prostě fakt nemůžu. To složení je z mého pohledu naprosto katastrofální. Radši si ani nepředstavuju, jak budou vypadat fotky z oficiálního představení týmu :-D Takže, v týmu pojedou Esteve Rabat a Alex Márquez. Já je prostě nemám ráda. Neříkám, že jsou špatní, jako závodníci jsou oba až moc dobří, ale prostě ani jeden mi nějak nesedí.

A Rabat mě trošku překvapil tím, že se rozhodl, že si vezme číslo 1. To bude trošku nezvyk.

V týmu Gresini k žádné změně nedochází. Opět tu uvidíme Xaviera Simeona. Ani můj pohled se nemění a budu opět Xavierovi fandit.

Asijský tým s názvem IDEMITSU Honda Team Asia je pro mě tak trochu neznámou. Azlan Shah se pohybuje spíš v druhé půlce pole, ale klidně může na některých okruzích (zejména doma v Malajsii) překvapit. Takaaki Nakagami byl loni pasován mezi favority, ale jak šla sezóna, tak mu víc a víc docházel dech. Tak uvidíme.

Mým novým oblíbeným týmem se pro letošek stává tým Italtrans. Do týmu totiž pro letošní sezónu přestoupil můj další idol a to Mika Kallio. Jestli týmu zůstanou modro-bílé barvy, tak to aspoň bude mít Mika hezký k finské vlajce :-) :-D S ním pojede v týmu Franco Morbidelli. To by mohla být velmi dobrá a velmi silná dvojice. Už loni jsem si všimla, že Morbidelli je dobrý. Zatím k němu nemám víc co říct. Uvidíme, jak se sezóna bude vyvíjet.

A je tu další můj oblíbený tým s mým oblíbeným jezdcem. Tím týmem je JIR a tím jezdcem je Randy Krummenacher. Víc k tomu zatím nemám co říct. To až v TOP 10 mých oblíbených pilotů :-D

Stejně jako loni i letos zůstává u týmu NGM Forward RacingSimone Corsi. Simoneho mám celkem ráda, fandila jsem mu už když jezdil v nejnižší kubatuře před několika lety a ve fandění pokračuju. Je pravda, že někdy mu fandím víc, někdy míň, ale rozhodně patří mezi mé oblíbené závodníky.

Dalším týmem je tým Ioda, který se celým názvem pro letošek jmenuje Octo IodaRacing Team. Týmu jsem fandila loni, když tam jezdil Randy. Pro letošek je v týmu Florian Alt. A toho taky docela můžu. Jsem ráda, že se vrátil do mistrovství světa a ještě k tomu do Moto2. Mimochodem, někdy si se ségrou děláme vtípky na jeho příjmení. Když se podíváte na svou počítačovou klávesnici, pochopíte :-D Klávesa ALT už prostě nikdy nebude to, co bývala :-D :-P

A dostáváme se k týmu, u kterého mám smíšené pocity. A to dost. Páginas Amarillas HP 40. V týmu zůstává Luis Salom, z čehož mám radost. Luis patří k mým oblíbeným závodníkům a jsem ráda, že po té nováčkovské sezóně, kdy se mu moc nevedlo, dostal další šanci. Jeho týmovým kolegou však bude Alex Rins. Ten, kterého jsem nikdy neměla ráda. A nemyslím si, že se to letos změní.

I o týmu Petronas Raceline Malaysia nevím, co si mám myslet. Není nic, čím by mě Hafizh Syahrin zaujal. Vlastně ano! Loni měl pár povedených závodů, co si teď tak matně vybavuju. Tak uvidíme, co předvede letos.

Za katarský tým QMMF pojede opět Anthony West. To jsem ráda, že tam Ant bude. Těším se na něj. Jeho kolegou bude Julián Simón. Tomu jsem před lety v nižší kubatuře dost fandila. Poslední dobou to už ale není to, co to bývalo.

Za tým SAG pojede letos Jesko Raffin. K němu nemůžu říct vůbec nic, protože ho neznám. Poprvé jsem jeho jméno slyšela právě až v souvislosti s tím, že by mohl jezdit letos v Moto2.

V týmu Speed Up bude letos opět závodit Sam Lowes. Sam patří mezi mé oblíbené závodníky, takže ani tady už není nic víc, co bych k tomu chtěla dodat.

Název dalšího týmu mě trošku zarazil :-D Tým se totiž jmenuje Tasca Racing Scuderia Moto2. No a já vždycky, když někde slyším Scuderia, tak si automaticky vybavím Ferrari :-D V týmu bude závodit pouze jeden závodník, a tím je Louis Rossi. K němu nemám co bych řekla. Rossi nikdy nepatřil mezi mé oblíbence, ale taky jsem proti němu nikdy nic neměla. On je přesně ten případ neutrálního jezdce, kterého většinu času na trati ignoruju.

V týmu Tech 3 pojede opět Ricky Cardus. A nedávno jsem zjistila, že toho mám čím dál tím radši. Ani nevím, čím to. S ním pojede Marcel Schrotter. To je podobný případ jako Folger nebo Rossi. Prostě neutrální jezdec, který nepatří ani mezi mé oblíbené piloty, ale ani mezi ty neoblíbené.

Posledním týmem v tomto seznamu je Technomag Racing Interwetten. Tým trošku pozměnil název, když ještě loni to byl Technomag carXpert. Od letoška se ale spojili s Interwettenem a jsou vlastně takový dvojtým, jestli to tak můžu nazvat. A taky tým, kde hlavní roli hrají jezdci ze Švýcarska. To, že za tým Interwetten zase pojede Tom Lüthi, už tu bylo. V týmu Technomag k tomu ještě přibydou Robin Mulhauser a Dominique Aegerter. O Mulhauserovi nemám nejlepší mínění, zatím mě ničím nezaujal, ale Dominique, ten patří mezi mé oblíbence.

No, myslím, že z tohoto článku docela jasně vyplývá, kdo bude v mém žebříčku TOP 10 :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Moto2 2015: můj komentář katka 21. 01. 2015 - 09:47
RE(2x): Moto2 2015: můj komentář niki 21. 01. 2015 - 13:59