Moto3 2015: můj komentář

20. leden 2015 | 16.28 |
› 

Tak a je to tady. Včera jsem sem vkládala startovní listinu a dnes jsem se rozhodla, že sepíšu jakési osobní zhodnocení. Původně jsem přemýšlela, že do tohoto článku zahrnu i své oblíbené závodníky či udělám nějaký žebříček, ale nakonec si myslím, že to si zaslouží svůj vlastní článek. Takže v tomto článku pouze okomentuju onu startovní listinu, řeknu, na co či na koho se těším, co mě překvapilo a tak podobně :-D

A vezmeme to hezky popořadě podle abecedy. Nejprve tu tedy máme tým, který letos budu určitě sledovat a tím týmem je Ambrogio Racing. Tonucciho tedy v závodech většinou ignoruju (pokud neohrožuje mé oblíbené jezdce), ale jeho týmovým kolegou se pro letošek stal Darryn Binder. Ten loni jezdil Rookies Cup. Ale hlavně, je to mladší brácha Brada Bindera. Takže kluci si letos spolu zazávodí ve stejné kubatuře. Už se na oba dva moc a moc těším :-) Já tedy od Darryna nic moc nečekám. Zaprvé, je to nováček, a zadruhé, ani v RBRC neukazoval nijaké zářivé výkony. Ale tak uvidíme. Rozhodně si myslím, že stojí za to ho sledovat.

Dalším týmem je tým s trošku komplikovaným názvem na zapamatování BOE41 RBA. A ten budu určitě sledovat. Jede v něm totiž Niklas Ajo :-) A jak se tak koukám na složení celého týmu, tak by vlastně mohl být Niki jakousi týmovou jedničkou. Protože Gabriel Rodrigo zatím nic světoborného nepředvedl (já vlastně ani nevím, který to je haha), no a Ana Carrascová sice může příjemně překvapit, ale Niklas je prostě lepší :-P Na Anu jsem ale opravdu zvědavá.

Letos máme ve startovní listině hned dvě slečny. Tou druhou je María Herreraová. Ta pojede v týmu Calvo. A co jsem si zatím stihla všimnout, když María jela nějaké závody na divokou kartu, tak myslím, že je dost talentovaná a fakt jsem zvědavá, co předvede. Jejím týmovým kolegou bude Isaac Viñales, kterého jsem si během loňské sezóny docela dost oblíbila, takže i tým Calvo budu asi dost sledovat.

O týmu CIP vlastně ani nevím, co napsat. Jméno Tatsuki Suzuki mi nic moc neříká. Ale myslím, že bychom neměli přehlédnout jméno Remy Gardner. Remy bude letos v Moto3 nováčkem, ale hlavně, jeho otcem je Wayne Gardner, mistr světa MotoGP z roku 1987. A jestli má opravdu Remy závodění v krvi po otci, pak se máme na co těšit.

Tým Estrella Galicia 0,0 snad nikdy nepatřil mezi mé oblíbené. Tedy aspoň co si tak pamatuju. Loni tam jezdili Márquez a Rins, tedy dva závodníci, které jsem v Moto3 měla nejméně ráda. A ani pro letošek zatím nevím, co si mám o jezdeckém složení myslet. Za tým totiž pojede Fabio Quartararo. Loni i předloni se stal šampionem kubatury Moto3 ve španělském šampionátu CEV. A spousta lidí tvrdí, že je to obrovský talent a že to dotáhne opravdu daleko. No tak to jsem tedy opravdu zvědavá :-P Jeho týmovým kolegou bude Jorge Navarro. Ten už loni v Moto3 jezdil, ale zatím nemám, co bych k němu řekla.

Možná jenom tolik, že má hezké jméno a je to docela pěkný kluk :-D Jezdecky mě zatím nepřesvědčil.

Pro tým Gresini jsem vždycky měla tak nějak slabost. Ani nevím, proč. Možná proto, že ať už v nejsilnější kubatuře MotoGP či v těch nižších měl vždy Fausto Gresini ve svém týmu dobré kluky, kterým jsem fandila. V Moto3 má pro letošek Andreu Locatelliho, kterého zatím nevím, kam mám zařadit. Spíš ale asi patří mezi ty neutrální závodníky. No a potom bude v týmu pokračovat Enea Bastianini. Musím říct, že loni ve druhé půlce sezóny jsem si ho celkem oblíbila, tak uvidíme.

Tým Kiefer Racing bude mít v týmu tři piloty. Japonec Hiroki Ono mi nic moc neříká. Ano, vím, že už tam loni byl, ale nemyslím si, že by předvedl něco výjimečného. V jeho případě to bylo spíš naopak. Na další dva jezdce tohoto týmu se ale strašně moc těším. Danny Kent patří mezi mé vůbec nejoblíbenější závodníky. A Efréna Vázqueze mám taky moc ráda. Vlastně až včera, když jsem psala tu startovní listinu, tak jsem si pořádně všimla, že Danny a Efrén budou týmoví kolegové. To bylo radosti! :-D Ale trochu mi vrtá hlavou, jak to, že je Efrén ve startovní listině Moto3. Já myslela, že věkový limit už mu to nedovolí. Pamatuju si, že jsem tohle řešila i loni a byla jsem ráda, že mu to věkově ještě vyšlo. No a letos už tomu nerozumím vůbec. Jasně, jsem ráda, že tam je, ale jsem tak trošku zmatená, jak to s tím věkem je, a do kolika let se tedy v Moto3 může závodit.

Tři závodníky nasadí i Jorge Martínez "Aspar" do svého týmu Mapfre Aspar. Složení je to podle mě takové zajímavé a možná i trošku překvapivé. Proti Francesco Bagnaiovi jsem loni nic neměla, ale taky jsem ani netoužila po tom, fandit mu. Je to ale mladý kluk, je vidět, že je talentovaný (jinak by si ho ani Aspar do týmu nevzal, že), tak uvidíme, jak se předvede. Juanfran Guevara jezdil u Aspara i loni, ale mě tedy vůbec nepřesvědčil. Vlastně jediné, co si pamatuju, je právě to, že jezdil u Aspara. Nic víc, nic míň. Třetím pilotem do party je Jorge Martín. Ten předchozích pár let jezdil v Rookies Cupu a ju musím říct, že vůbec nebyl špatný. Loni navíc celý šampionát vyhrál. Na tohohle kluka jsem doopravdy zvědavá. A taky jsem zvědavá, jak to dopadne, až se na trati setká se svým bývalým rivalem z RBRC Kájou Hanikou :-) 

V týmu Ongetta-Rivacold pojedou dva mladíci. Na oba dva jsem celkem zvědavá. Čekám, co předvede Jules Danilo a taky doufám, že Niccoló Antonelli si ty padací sezóny už vybral a teď konečně ukáže, co v něm doopravdy je.

Tak. A dostáváme se k mé srdeční záležitosti. Red Bull KTM Ajo je tým, který zbožňuji. A oni mi každý rok dělají takovou radost, že v týmu vždycky mají mé oblíbené závodníky :-) Ani letošek nebude výjimkou. Oproti loňsku zůstává v týmu jenom jeden člen, a tím je náš Kája Hanika. Už má rok zkušeností, tak mu budu držet palce, aby letos dokázal ty zkušenosti zúročit. K němu do týmu přišli Brad Binder a Miguel Oliveira. Myslím, že všichni tři kluci si zase sedli po té lidské stránce a to je super. Bradovi budu určitě fandit, je to strašně fajn kluk. Miguela jsem dřív moc ráda neměla, ale loni když jezdil u Mahindry jsem si ho oblíbila, no a teď když bude jezdit u Aja, tak je jasné, že si mé sympatie získá ještě víc. 

Za tým RW Racing je ve startovní listině napsán Livio Loi. Ještě u něj ani není startovní číslo, tak doufám, že je vše ok a že Livio opravdu bude členem startovního pole. Protože kdyby nebyl, tak by to byla škoda. Já mu docela fandím, myslím si, že Livio není až tak špatný, a ty loňské špatné výsledky a vlastně předčasně ukončená sezóna (byl vyhozen) byly mixem všeho možného. Jinak, ještě k tomu startovnímu číslu. On totiž Livio jezdil s číslem 11, co si pamatuju. No a 11 už má pro letošek v listině napsanou Matteo Ferrari, takže asi proto u Livia ještě žádné číslo v listině není. Tak uvidíme, jaké číslo se u něj na kapotě nakonec objeví.

U Mattea Ferrariho zůstanu. Ten totiž pojede za tým San Carlo Team Italia. To je ten národní tým italské federace, pokud se nemýlím. K samotnému Ferrarimu ale nemám co říct. Nikdy jsem ho nijak speciálně nesledovala a ani není nic, čím by mě zatím zaujal. S ním bude v týmu jezdit Stefano Manzi. A to se musím přiznat, že na Stefana jsem zvědavá. On loni jezdil v Rookies Cupu a předváděl se v opravdu dobrém světle.

Racing Team Germany, neboli, jak je pro letošek v listině napsáno SaxoPrint-RTG. John McPhee v týmu zůstává i letos a já jsem zjistila, že ho mám čím dál tím radši. Dřív jsem ho ignorovala, ale loni zejména v druhé půlce sezóny jsem se přistihla, jak mu fandím :-D Když on bojoval proti Márquezovi a Rinsovi a Fenatimu ve skupince, tak to pro mě byla jasná volba, protože tyhle tři jmenované já vůbec, ale vůbec nemusím. S Johnem bude v týmu Alexis Masbou. Já mám Francouze obecně docela ráda, ale že bych Alexisovi fandila, to zas ne :-D Jako, když ho vidím, jak bojuje ve předu, tak mu to určitě přeju, ale že bych mu nutně fandila každý závod, to zas ne. 

Letos budu hodně sledovat i tým Sepang International Circuit, neboli zkráceně SIC. Důvod je jednoduchý. V týmu pojedou dva mí oblíbení závodníci. Tím prvním je náš Kuba Kornfeil a tím druhým je Zulfahmi Khairuddin. On je tak strašně zábavný a přijde mi jako strašně milý kluk. Teda, to říkám podle toho, jak na mě působí z televize či ze sociálních sítí. Jinak osobně jsem ho bohužel zatím neměla šanci poznat. Teda v paddocku v Brně kolem mě projel na skútru, ale to je vše. Když už jsem nakousla Brno, doufám, že letos budu mít opět šanci se tam podívat. Zrovna fotku se Zulfahmim a jeho podpis bych si do své sbírky ráda přidala :-) Trošku jsem se bála, jestli si tihle dva sednou, protože mi přijdou rozdílní, ale jak je vidět, tak si sedli až moc :-D Před několika dny jsem na facebooku viděla fotky, které vkládal Zulfahmi, jak s Kubou řádili na motokrosových motorkách. 

Já vím, že ten článek je dlouhý, ale chci to probrat tým po týmu. Ale nebojte, už jenom poslední dva týmy. A u nich bude ten komentář opravdu krátký :-D

Nejprve tým Valentina Rossiho SKY Racing Team VR46. Tam pojede Romano Fenati, a to bude letos myslím můj nejméně oblíbený pilot. S ním v týmu pojede Andrea Migno. A toho nemám ráda, protože loni u Mahindry nahradil Arthura :-P

Listinu pak doplňuje tým TT Motions Events, kteří budou mít jenom jednoho pilota, a tím je Philipp Oettl. Ten mi nevadí. Jsem ráda, že se do Moto3 pro letošek taky dostal. Uvidíme, co předvede.

Obecně musím říct, že se mi letošní složení Moto3 líbí. Vlastně, chci napsat žebříček TOP 10 oblíbených závodníků, což bude docela těžké, protože závodníků, kterým fandím bude letos zase požehnaně :-D Jediný, kdo mi tu chybí je již zmiňovaný Arthur Sissis :-( Teď dodatečně si strašně vážím toho, že jsem ho loni v Brně potkala. Protože kdo ví, jestli ještě někdy v budoucnu bude šance...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Moto3 2015: můj komentář katka 20. 01. 2015 - 22:08