Carlos Sainz jr.

6. prosinec 2014 | 11.18 |

carlos_sainz_jrKonečně se dostávám k tomu, abych vám představila již třetího nováčka, kterého příští rok budeme mít na roštu F1. Tímto se vám také omlouvám za svou neaktivitu, ale mám toho teď docela moc do školy a nestíhám. Zpátky ale k tomuto článku. Po Maxi Verstappenovi a Felipe Nasrovi si ve Formuli 1 příští rok zazávodí i Carlos Sainz jr.Ten je již několik let v akademii Red Bullu a tak se svým způsobem dalo očekávat, že dostane šanci, i když občas to s ním vypadalo všelijak. Nakonec tu šanci opravdu dostal. Bude závodit pro tým Toro Rosso.

Že je vám jeho jméno povědomé? Jak by také ne. Jeho otcem totiž není nikdo jiný, než dvojnásobný mistr světa v rally a také účastník závodu Rally Dakar, Carlos Sainz.

Carlos mladší se narodil 1. září 1994 v hlavním městě Španělska Madridu.

Začínal jako většina na motokárách a již tam začal sbírat úspěchy. V rámci Španělska získal několik národních titulů v různých kategoriích. Netrvalo dlouho a dostavily se i první mezinárodní úspěchy.

Formule si poprvé vyzkoušel v roce 2010. To závodil ve Formuli BMW a také ve Formuli Renault 2.0. O rok později zůstal věrný Formuli Renault a v její odnoži Severského poháru získal titul. Carlos vyhrál deset závodů včetně jednoho na českému okruhu v Mostě. Dařilo se mu i v evropské Formuli Renault 2.0, kde skončili na celkovém druhém místě. Nestačil pouze na Robina Frijnse. Dodejme ještě, že obojí bylo pro tým Koiranen.

V roce 2012 jezdil v evropské Formuli 3, kde skončil na celkovém devátém místě, a také v britské Formuli 3, tam byl celkově šestý. To již spojil své síly s týmem Carlin.

Rok 2013 pro něj znamenal přestup do série GP3 a také si na pár závodů odskočil do Světové série Renault 3.5. V GP3 závodil pro tým Arden a skončil na celkovém desátém místě. Ve WSR se zúčastnil závodů v Monaku, Španělsku, Maďarsku, Francii a Katalánsku, vše za tým Zeta Corse, a byl na celkové devatenácté pozici.

Pro rok 2014 získal plné angažmá ve WSR 3.5. Závodil za DAMS, vyhrál celkem sedm závodů a stal se šampiónem této série.

Pro sezónu 2015 se tedy konečně dočkal a dostal místo v týmu Toro Rosso. Jeho týmovým kolegou bude Max Verstappen, takže tým pojede se zcela novou týmovou dvojicí a také s velmi mladými piloty. Carlosovi je 20, Maxovi dokonce teprve 17.

Co se mého názoru na Carlose týče, tak upřímně řečeno, já nevím. Talent má a určitě šanci jezdit v F1 si zasloužil. Nemyslím si ale, že by měl někdy patřit mezi mé oblíbené piloty. V nižších sériích jsem mu nikdy nefandila, tak nevidím důvod, proč mu začít fandit teď. Myslím, že Toro Rosso bude příští rok můj nejméně oblíbený tým.