Poprvé: Valtteri Bottas

6. prosinec 2014 | 10.41 |

valtteri_bottas_4Finský pilot Valtteri Bottas skončil letos v celkovém pořadí šampionátu Formule 1na čtvrtém místě. Šestkrát stál na stupních vítězů a ze všech závodů v sezóně jenom jednou nebodoval.

Bottas tedy letos ve Williamsu konečně ukázal svůj talent, a my se můžeme těšit na jeho další výkony v příštích letech. Já sama již pár let tvrdím, že je to budoucí mistr světa, tak snad se nemýlím. I když ano, trošičku jsem možná zaujatá :-D Teď se ale pojďme podívat, jak odpověděl v klasickém dotazníku pro oficiální stránky F1.

Kdo byl tvým hrdinou, když jsi byl dítě?
Určitě Mika Häkkinen. Když vyhrál mistrovské tituly.

Jaká byla první Grand Prix, kterou si pamatuješ, že jsi sledoval?
Určitě jsem závody sledoval už dřív, ale ten, který si pamatuju, je Häkkinenovo vítězství v Jerezu v roce 1997, byl to ten závod, ve kterém měli Michael Schumacher a Jacques Villeneuve kolizi a Villeneuve získal titul. Tenhle závod si opravdu dobře pamatuji.

Kolik ti bylo let, když ses poprvé rozhodl, že chceš být pilotem F1?
Bylo mi šest. V té době jsem začal jezdit na motokárách a uvědomil jsem si, že tohle je přesně pro mě. Od téhle chvíle bylo snění o Formuli 1 přirozené.

Kdy jsi měl první velkou nehodu?
To si pamatuju moc dobře. Bylo to v prvním kole mého prvního závodu na motokárách. Trefil jsem bariéry, protože jsem nevěděl, že musím brzdit. Ale pro příště jsem se to naučil!

Jakou barvu měla tvá první helma?
Byla černá s nějakými nálepkami. Byla z regálu.

Kdy jsi vyhrál první závodní trofej a jak vypadala?
Byla docela malá a zlatá. Stále ji mám a jsem na ni hrdý.

Jaký bylo první auto, které jsi řídil?
To byla Honda Civic mého táty. Bylo to docela staré auto, takže mi dovolil ho řídit.

Kde byl první dům, ve kterém jsi bydlel?
To bylo ve Villähde a žili jsme tam do mých šesti let. Moji rodiče stále bydlí ve stejném městě.

Jak nervózní jsi byl v první školní den?
Docela nervózní, protože myslím si, že dítě je nervózní, když neví, co má očekávat!

Jaké bylo první jídlo, které jsi kdy uvařil?
Udělal jsem nějaké sendviče, pekl s mámou chleba.

Co jsi dnes ráno udělal jako první?
Vypil jsem láhev vody. Dělám to každé ráno.

Co jsi udělal jako první, když ses dozvěděl o svém místě v F1?
Zatelefonoval jsem tátovi, přítelkyni a mámě.

Jaká byla první nahrávka, kterou sis koupil?
Americana od The Offspring.

Jaký sport jsi dělal, když jsi byl dítě?
Fotbal, ale nebavilo mě to. Potom jsem začal dělat hokej, a potom konečně motokáry.

Kdy byl tvůj první romantický polibek?
Bylo mi méně než deset let. Bylo to ve škole, ale nebylo to romantické. Pouze jsem zkoušel, jaké to je.

Kdy tě fanoušek požádal o autogram?
Myslím, že to bylo na konci mé motokárové kariéry. Někdy, když jsem závodil v mistrovství světa.