VC Abu Dhabi 2014: můj komentář

24. listopad 2014 | 15.08 |

nico_rosberg_lewis_hamilton_3Tak. A je to. A je po sezóně. Nějak rychle to letos uteklo. Až moc. Poslední závod je za náma. Jel se na mém oblíbeném okruhu Abu Dhabi. A vypadalo to docela slibně, když Nico Rosberg zajel pole position. Tak jsem si malovala, jak bude závod úžasný a dramatický až do konce. Dokonce jsem byla před startem závodu dost nervózní a to obyčejně nebývám. Alespoň ne tak, jako včera. No ale stejně to nakonec moc nedopadlo podle mých představ. Copak boj o titul, to ještě tak nějak skousnu, časem to možná budu i brát, že aspoň to je změna a tak. Ale po závodě to tak nějak na mě padlo a bylo mi smutno kvůli jiným pilotům a záležitostem. Takže všechno si pěkně popořádku shrneme ;-)

Tak tedy nejprve něco k boji o titul mistra světa. Není žádným tajemstvím, že jsem fandila Nicovi. Ano, naděje umírá poslední, ale tak nějak jsem si říkala, že to by se sakra musely dít věci, aby si to Hamilton nepohlídal. Navíc potom, jaký předvedl start... Takže to nedopadlo úplně tak, jak jsem si přála a co jsem před sezónou prohlašovala. Na druhou stranu, pro Nica to byla nejvíce povedená sezóna a já doufám, že takových bude mít víc, že tohle byl teprve začátek :-) A navíc, sice vyhrál Hamilton, ale pro mě je to pořád lepší volba než Vettel :-P Takže asi tak. A navíc je tu po těch letech, kdy vládl Red Bull, aspoň nějaká změna.

Z koho jsem měla během závodu největší radost, tak to byl určitě tým Williams. Pro Valtteriho další bedna v sezóně a i Felipe zajel parádně :-) Vážně jsem na ně byla hrdá. To mi připomíná, že jsem se s vámi chtěla o něco podělit. Před několika lety jsem byla docela velká Felipeho fanynka. Pak to nějak opadlo, ale teď, když vidím, jak fajn týmoví kolegové s Valtterim jsou, tak mu asi začnu fandit o něco víc :-D Já mu tedy všechny letošní úspěchy moc a moc přeju, ale asi bude příští rok patřit k mým oblíbeným pilotům :-)

Další, kdo mi celkem udělal radost, tak to byl tým Force India. Oba kluci skončili na bodech a během závodu byli i docela vidět :-) Takže paráda. Akorát jsem moc nepochopila tu penalizaci pro Nica. Fakt nevím, za co to jako bylo. Teda jako vím, prý za vytlačení soupeře (Kevina Magnussena) z tratě. Já bych ale neřekla, že se dopustil nějakého velkého prohřešku. Já jsem se právě spíš bála, že penalizaci dostane Kevin...

Když už jsem zmínila Kevina, tak rovnou něco řeknu k McLarenu. Kevinovi se to teda moc nevydařilo a ani nebral žádné body :-/ Za to Jenson jel dobře a chválím ho za 5. místo :-) Jestli opravdu příští rok nebude v F1 jezdit, tak to bude obrovská škoda a mě to bude líto. Myslím, že na jeho odchod do závodního důchodu je ještě brzo. O těchhle záležitostech týkajících se změn v týmech a tak se ale plánuju vyjádřit v jiném článku, tak to tady teď nebudu rozpitvávat.

Rozhodně se musím vyjádřit i k Red Bullu. Po té penalizaci, či bych spíš měla říct diskvalifikaci z kvalifikace, se nakonec rozhodli startovat z pit lane.

Díky dobré strategii to oba vytáhli na bodované pozice. Ale Daniel ode mě má za 4. místo speciální pochvalu. Jel vážně dobře. Akorát, když ohrožoval Valtteriho, tak to se mi tedy moc nelíbilo :-D :-P

Lotus. K nim mám pár připomínek. Kdo to kdy slyšel, aby pilot dostal penalizaci 20 míst na startovním roštu?? :-O Vždyť do závodu startovalo 20 pilotů... A ještě Pastor a ten jeho požár. To taky bylo něco. A čemu se jako smáli mechanici v boxech? Kdybych byla šéf, tak za to ode mě mají okamžitý vyhazov (teda pokud se opravdu smáli tomu požáru). Vztahy s pilotem můžou mít, jaký chtějí, ale jednou jsou tým, tak se tak sakra mají chovat!

K Ferrari se ani nevyjadřuju, protože není co říct. Aspoň že Kimi získal bod...

Daniila Kvyta jsem moc nemusela, ale poslední dobou se můj pohled na něj změnil. Mám totiž pocit, že v tom klukovi opravdu něco je a že má talent. A zrovna v závodě, kdy jsem si říkala, že mu budu fandit, musel vypadnout...Hm...Teda, fandit je asi moc silný slovo, ale rozhodně jsem mu přála slušný výsledek na bodech.

Na závěr jsem si nechala ty smutný záležitosti. To nejhorší si ale nechám na konec. Takže nejprve Caterham. No, byla jsem ráda, že tým oznámil, že v Abu Dhabi pojede a byla jsem ráda, že pojede Kamui. Pak jsem taky měla radost, že šanci dostal Will Stevens. Will totiž patří mezi mé oblíbené piloty z nižších závodních sérií. A jsem ráda, že se mu povedlo dostat to auto do cíle. Což se bohužel o Kamuiovi říct nedá :-/ A budoucnost toho týmu je taky ve hvězdách :-/

O Marussii chci psát až ve shrnutí této sezóny, ale nedá mi to a musím něco málo napsat i k nim. Nevím, jak vám, ale mě v tom startovním poli prostě chybí :-/ A hlavně, chybí tam Jules. Jenže ten už se na startovní rošt F1 asi nikdy nevrátí. Já nechci být negativní, taky mým životním mottem je 'Naděje umírá poslední', ale v jeho případě opravdu nevím nevím. U něj je hlavní, aby se vrátil do normálního života (což tedy bohužel taky nevím nevím). Jak už jsem řekla, o Marussii a Julesovi toho víc napíšu ve shrnutí této sezóny, ale musela jsem to napsat i sem. 

A teď tedy to nejhorší na konec. Jasně, Julesova nehoda je to nejhorší, co se v této sezóně stalo, ale z teď to beru z pohledu pořadí v šampionátu, výsledků a tak. Takže, tým Sauber = 0 bodů za celou sezónu. Asi vám nemusím ani říkat, jak moc mi to trhá srdce. Aneb, jak už jsem včera napsala na Twitter, jdu brečet :'-( Víc k tomu není potřeba říkat.

A ještě na úplný závěr se musím vrátit k Mercedesu a hlavně k Nicovi. Ještě jsem totiž chtěla něco dodat a k tomu úvodnímu odstavci to nechci přidávat. Takže to aspoň budu mít takhle hezky ohraničený :-P Je vážně škoda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Těšila jsem se na souboj na trati, v boxech a možná i mezi závodními inženýry obou pilotů (příkazy typu 'Lewis is faster than you' či 'Nico is faster than you' to mohly případně okořenit). V takovém případě by mi bylo jedno, jak to dopadne, protože by si to piloti prostě rozdali na férovku :-D Ale stalo se to nejhorší, co se stát mohlo, tedy technická závada na jednom z vozů... Musím se vám přiznat, že jsem to čekala a fakt se bála, že něco takovýho se stane. Nedá se nic dělat, stalo se. Nico ale po závodě předvedl parádní sportovní fair play, nebo teda sportovní chování (či jak se tomu vlastně česky říká :-P ). Ať už si myslel cokoliv (do hlavy mu nikdo z nás nevidí), Hamiltonovi popřál, řekl, že si to víc zasloužil a prostě takové ty řeči. Taky přišel přímo do místnosti pro tři nejlepší piloty, kteří se připravují na vyhlášení a Hamiltonovi osobně pogratuloval. A pak se s ním a s jeho trofejí i vyfotil (fotku můžete vidět u tohoto článku). Za to má u mě palec nahoru! 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: VC Abu Dhabi 2014: můj komentář katka 26. 11. 2014 - 15:07
RE(2x): VC Abu Dhabi 2014: můj komentář niki 27. 11. 2014 - 20:47