Felipe Nasr

7. listopad 2014 | 17.50 |

felipe_nasrPo Maxi Verstappenovi bude příští rok ve Formuli 1 nováčkem i Felipe Nasr. Než si ho trochu představíme, tak mi dovolte pár mých slov. Ano, Felipe si asi sedačku v F1 zasloužil. V nižších sériích se pohybuje již několik let a celkem se mu i daří. To uznávám. Proč ale zrovna musel jít do mého oblíbeného týmu? Abyste tomu rozuměli, nikdy jsem jeho fanynkou nebyla a s největší pravděpodobností ani nebudu, cosi mi na něm nesedí a fandit mu nedokážu. A najednou se přede mnou objeví takové dilema. Tým, který miluji a na který nedám dopustit versus pilot, kterého nemám ráda. Co s tím? No, budu si to musel promyslet. Teď už ale něco o samotném závodníkovi.

Celým jménem Luiz Felipe de Oliveira Nasr má brazilsko-libanonský původ. Narodil se mamince Eliane a otci Samirovi. Poprvé světlo světa spatřil 21. srpna 1992 v hlavním městě Brazílie. Ve městě Brasilia se pohybuje dodnes. Občas také přebývá v Londýně.

Felipe Nasr začal na motokárách, když mu bylo sedm let. Mezi lety 2000 – 2007 v Brazílii získal několik motokárových titulů.

V roce 2008 začal závodit ve formulových sériích. Konkrétně ve Formuli BMW. V roce 2008 si jenom vyzkoušel několik závodů pro tým svého strýce Amira Nasra. Následující rok však znamenal první větší úspěch. Felipe, který jezdil v barvách týmu Eurointernational, získal v šampionátu Evropské Formule BMW titul. Získal celkem 14 pódiových umístění, z toho pětkrát to bylo vítězství.

V roce 2010 jezdil v Britské Formuli 3, kde skončil na 5. místě. Vyzkoušel si také závod v Macau.

V roce 2011 začal spolupracovat s týmem Carlin, což mu vlastně vydrželo do současnosti. Opět závodil v Britské Formuli 3. Jeho výsledky však byly výrazně lepší. Felipe vyhrál 7 závodů a stal se šampiónem této série. Navíc ve slavném závodě v Macau skončil na celkové druhé příčce.

Pro rok 2012 přestoupil do GP2. Závodil za tým DAMS. Opět jel za Carlin i závod v Macau, kde tentokrát skončil 5. a jel i závod 24 hodin Daytona, kde byl 3. Kromě GP2 si na dva závody odskočil do evropské odnože Formule 3.

V roce 2013 se již plně soustředil na GP2. A závodil na volantem vozu Carlin. V celkovém pořadí šampionátu skončil na 4. místě.

Letos zůstal věrný Carlinu a zůstal věrný GP2. Plánoval útok na mistrovský titul. Ten již jisto jistě nezíská. Avšak stále je ve hře boj o celkové druhé místo, na kterém se momentálně nachází. Do konce letošní sezóny GP2 zbývá poslední závodní víkend.

Pro letošní rok se také stal testovacím a rezervním pilotem týmu Williams Martini F1. Letos se s vozem zúčastnil několika prvních volných pátečních tréninků.

Včera bylo oficiálně oznámeno, že se Felipe stává závodním pilotem týmu Sauber pro sezónu 2015. Jeho týmovým kolegou bude švédský pilot Marcus Ericsson.

Felipe má sestru jménem Flávia. Měří 175 cm a váží 67 kg. Mezi jeho koníčky patří auta, rybaření a videohry, ale také fotbal či tenis. Jeho závodním idolem je Ayrton Senna. Oblíbenou tratí je pak pro něj Spa-Francorchamps. Z jídel má rád libanonskou a italskou kuchyni, z pití pak přírodní džusy. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář