Děje se ve světě skoků

15. červen 2010 | 10.13 |

Skokanům už zkončily prázdniny, teď se všichni pečlivě připravují na LGP a samozřejmě na Světový pohár 2010 / 2011. Pojďme se podívat, co se během přestávky děje.

Na konci sezony každá země pořádala národní mistrovství. Mistrem Estonska se stal Kristjan Ilves, mistrem Finska Ville Larinto, mistrem Norska Bjoern Einar Romoeren, v ženách Anette Sagen, mistrem ve Francii Vincent Decombes Sevoie.

Zimní olympijské hry máldeže se v roce 2012 uskuteční v rakouském Innsbrucku.

Ve Vikersundu chtějí postavit největší můstek světa. (ještě větší než v Planici, s čímž já nesouhlasím, pro mě je prostě Planica ten nej)

Jakub Janda se stal otce, s manželkou Lucií mají syna Olivera.

Letecké MS v roce 2014 uspořádá Harrachov. (byl to jediný kandidát, takže bylo jasný, že nám to dají)

MS v klasickém lyžování 2015 bude ve švédském Falunu. (to jsem nečekala, v hlasování porazili Zakopane, Oberstdorf a Lahti)

Kasper zůstává prezidentem FIS.

Oficiálně byly oznámeny kalendáře LGP, Světového poháru a Kontinentálního poháru mužů i žen.

Juniorské MS 2012 bude v Turecku.

Nor Kenneth Gangnes si zranil při tréninku pravé kolenu, na konci června musí být operován. (doufám, že se rychle uzdraví, je to můj oblíbený skokan)

A teď něco k ( mým) Finům. Novým trenérem se stal Pekka Niemelä (z čehož mám radost). Arttu Lappi ukončil kariéru (to je mi líto, byl to jeden z prvních skokanů, kterýmu  jsem fandila), bude pracovat v své profesi, tedy právník v Helsinkách, u skoků ale zůstává, stane se členem rady, která se bude starat o rozvoj skoků na lyžích ve Finsku. Janne Ahonen byl operován, operovali mu jeho zraněné koleno, během několika týdnů byl měl být v pořádku a může pokračovat s tréninkem. Ville Larinto (můj nejoblíbenější Fin) spadl při tréninku z můstku, měl otřes mozku a zlomil si lopatku, ale nemělo by to být nic vážného. Janne Happonen spadl při tréninku z můstku, zranil si koleno a musí na operaci (to snad ani není možné! Proč mají moji Fini takovou smůlu?? Ale budu věřit, že to špatný je potkalo teď a už je bude čekat jenom krásná budoucnost, a skvělý výsledky v závodech).

O českých skokanech bohužel moc informací nemám.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře