Brno 2010 2.část

25. červenec 2010 | 17.19 |
› 

Takže po pátku jsme se do Brna vydali v neděli. Možná si říkáte, že je to divný, že jsme tam jeli v pátek a pak v neděli. Jenže cesta do Brna něco stojí a ubytování by též nebylo zadarmo. Takže jsme se rozhodli, že pátek bude taková zkouška, jak to tam vypadá, jak se tam dostaneme a neděle už bude "naostro".

Takže ráno jsme vyrazili ve stejnou dobu jako v pátek. Naštěstí žádná nehoda na trati nebyla, takže jsme do Brna dorazili včas. Bylo fajn vědět, kterou tramvají máme jet, kde stojí autobus a tak. Připadali jsme si jako největší borci, a šli jsme suverénně :D .

Když jsem dorazili na okruh, šli jsme na géčko. Našli jsme si místečko, rozložili osušky, a sedli si na ně. Na hlavách jsme samozřejmě měli kšiltovky, bez nich by to ani nešlo, slunce fakt pálilo, ale bylo to lepší než v pátek, protože občas i zafouklo a objevil se stín. Taky jsme samozřejmě použili opalovací krém a hodně pili. Pak jsme si rozdělali deštníky, a použili je jako slunečník. Ani nevíte, jak to bylo fajn. Kdo mě má na facebooku, tak fotku, jak sedím pod deštníkem určitě viděl, teda pokud se podíval.

No ale k závodům Když jsme dorazili na tribunu, ještě měli supersporty warm up. Pak byla pauza. Tak jsme si tam koupili alespoň malý suvenýr a to klíčenku ve tvaru okruhu a posvačili jsme.

Pak už následoval závod superstocků 1000, zvaný též velký stocky. No co vám budu povídat. Užila jsem si to maximálně, bylo nádherný sledovat to na vlastní oči. A ten zvuk motorů....zde musím použít ♥. To prostě jinak vyjádřit nejde. Mám pocit, že tomuhle závodu jsem věnovala asi nejvíc fandění. Ani nevím proč. Možná proto, že to byl první závod, který jsem viděla. Ale bohužel moji oblíbenci závod nedokončili. Ale mě už to nijak nepřekvapuje, u mě je to normální. Takže tada nedokončil Sylvain Barrier ani Pere Tutusaus ani Maxime Berger (ten pro jistotu skončil hned v prní zatáčce). Bohužel pro Čechy nedokončil ani Michal Salač. A Nor, na kterýho jsme se se ségrou těšili (to víte, seveřan) Kim Arne Sletten radši ani neodstartoval. Kdo nám ale radost udělal byli Ondra Ježek a Michal Šembera. Michal, jakožto jezdec na divokou kartu, jel fakt pěkně. Když projížděl kolem nás, vždycky jsem tleskala a křičela "jedem!!". Pravda, asi mě neslyšel, ale já měla dobrej pocit z toho, že si to tam užívám. Vyhrál Ayrton Badovini(kdo jiný), druhý byl Lorenzo Zanetti a třetí Andrea Antonelli. Takže podium čistě italské. Myslím, že prvních šest nebo sedm v cíli byli samí italové. Já tomu prostě přezdívám malý italský mistrovství. Po závodě mají jezdci takový to čestný kolo nebo jak to mám nazvat. Tak jezdci mávali na nás, my mávali na ně. Jezdci dělali wheele a pálili pneumatiky, prostě paráda.

Ještě musím dodat, že na naší tribuně nebyla obrazovka. Ta byla jenom na céčku a na cílové rovince. Takže jsem se museli spoléhat, na to kam jsme viděli a pak na komentátora. Bylo jich víc, už si bohužel nepamatuju jejich jména.

Pak nás ukázkou poctili policisté na skútrech.

Sice jenom projeli,ale bylo to hezký a nad hlavama nám letěl vrtulník a já nevěděla, co dřív fotit a natáčet.

No a v poledne přišel jak se tak říká první vrchol dne. Pro mě ovšem to bylo celý krásný, není nic co bych prostě vyzdvihla výš. Takže závod superbike a na pole position Cal Crutchlow.Tak moc jsem si přála, aby se mu to konečně povedlo a on vyhrál, ale bohužel.
Hned po startu komentátor hlásí, že v první zatáčce byla havárka a v ní Max Neukirchner, Chris Vermeulen a Jakub Smrž. Kdybyste to v té chvíli viděli!! Všichni fanoušci Kuby, co byli s náma na géčku, po tomto ohlášení schovali český vlajky a tvářili se velmi smutně. To je ale po chvíli přešlo, protože na trati se děly krásný věci. Konkrétně v té zatáčce, do které jsme my viděli, tak tam bylo několik velmi pěkných předjížděcích manévrů. Ani si na všechno nevzpomenu. No samozřejmě nedokonočil ani Michel Fabrizio. Přimo před náma na rovince mu to přestalo jet, a pak komentátor hlásil, že Michel zajel do boxů. Říkám si, že to bylo jasný, když jsem ho v pátek viděla, a začla mu fandit ještě víc, aby dokončil. No ale závod nakonec vyhrál Jonatha Rea, takže u mě i u ségry velká spokojenost. Druhý byl Max Biaggi a třeti Cal Crutchlow. Takže aspoň, že to bylo na podium. Moc se mi líbilo, jak jel Sylvain Guintoli, nakonec z toho bylo pěkné čtvrté místo. Naopak zklamal mě Leon Haslam. Nevím, co se děje. Měl náskok v šampionátu, ale už za Biaggim značně zaostává. A mě to moc mrzí, myslím, že Leon by si to zasloužil. Jinak musím říct, že je to nepopsatelný zážitek vidět svý hrdiny na živo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře