Co poslouchám V.

8. říjen 2014 | 19.21 |
› 

Poslední dobou jsem sem z hudební oblasti dávala žebříčky Eurovize. Tentokrát se zase vracím k svému, řekněme, seriálu s názvem Co poslouchám. Klasicky sem dávám tipy na pět písniček, které v té dané době zrovna nejvíc poslouchám, či mě nějak zaujaly. Tentokrát se jaksi stalo, že těch písniček bude šest. Jsem zvědavá, jak se vám budou líbit :-D (Pozn.: článek aktualizován dne 21.10.2014 o oficiální videoklip Davida Bisbala)

Švédského zpěváka s kurdskými kořeny Darina jsem objevila díky Eurovizi. Nejen, že se před pár lety účastnil národního kola ve Švédsku, ale také když se ve Švédsku v roce 2012 konala Eurovize, tak tam v přestávkovém programu vystupoval. Píseň Nobody knows tam zrovna zazněla. A já tu píseň opravdu miluju :-) 


O finské zpěvačce Suvi Teräsniska jsem se tady na blogu už párkrát zmínila. Mám ji vážně ráda. Líbí se mi její písničky, líbí se mi, jak zpívá. A píseň Jos olisin mun mies vyšla teprve nedávno a já si ji zamilovala na první poslech :-)


O mexické zpěvačce Maite Perroni jste ode mě už taky slyšeli. Podobně jako Suvi, i Maite mám moc ráda, líbí se mi, jak zpívá, líbí se mi její písničky. Vas a querer volver vyšla nedávno a, podobně jako u písně Jos olisin mun mies, jsem si ji hned oblíbila :-)


I o Softengine, kteří letos reprezentovali Finsko na Eurovizi, už tady na blogu byla řeč. V nejbližší době jim má vyjít album, tak doufám, že se k němu nějak dostanu, protože kluci jsou fakt skvělí. Minulý týden jim vyšel další singl, píseň s názvem The Sirens, která si mě okamžitě získala :-)


A vlastně i Davida Bisbala jsem tady v jednom z minulých Co poslouchám článků zmiňovala. Píseň Culpable je z jeho nového alba, které vyšlo letos a tahle píseń patří k mým oblíbeným hned od začátku. Jasně, moc pozitivní není (teda aspoň já to tak chápu, má španělština ale není nejlepší, tak mě berte s rezervou :-P ), ale co už. Stejně je ta píseň nádherná :-)
I Sunrise Avenue už jsem tu zmiňovala. A ne jednou. Já tu skupinu prostě miluju! Miluju jejich písničky! Miluju jejich texty! Neuvěřitelně mě v mém životě motivují a inspirují. A písnička You can never be ready to opět dokazuje. Další super počin :-) 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář