Poprvé: Sergio Pérez

28. září 2014 | 18.43 |

sergio_pérez_5Mexický pilot Sergio Pérez po angažmá v týmech Sauber a McLaren pro letošní sezónu přestoupil do indické Force Indie. A ve Velké ceně Bahrajnu dokázal získat stupně vítězů, když do cíle dojel na třetím místě.

Ale kdo byl jeho prvním závodním idolem? Kdy vyhrál první trofej? Jakou barvu měla jeho první helma? To a další zajímavé věci prozradil v tradičním rozhovoru pro oficiální stránky F1.

Kdo byl tvým prvním idolem, když jsi byl malý?
Ayrton Senna. Opravdu jsem obdivoval to, čeho byl schopný. Byl jsem příliš malý na to, abych sledoval, jak závodí, ale když jsem byl starší, tak jsem se podíval na nahrávky jeho závodů.

Jaký byl první závod, který si pamatuješ, že jsi sledoval?
To byla vlastně asi Velká cena San Marina v Imole 1994. Díval jsem se doma se svým tátou a ačkoliv jsem plně nechápal, co se tam děje, protože mi byly čtyři roky, z reakcí okolí jsem pochopil, že se stala tragédie.

Kolik ti bylo let, když ses poprvé rozhodl, že budeš pilotem F1?
Bylo mi asi 12 let a byl jsem hodně ambiciózní!

Kdy jsi měl první velkou nehodu?
Bylo to ve Formuli BMW. Během jednoho z testovacích dní v roce 2006 jsem se několikrát přetočil přes střechu. Kolem nebyl nikdo, kdo by mi pomohl a já zjistil, že jsem sám. To nebyla moc hezká zkušenost.

Jakou barvu měla tvá první helma?
Byla celá bílá.

Kdy jsi vyhrál první trofej a jak vypadala?
Byla to velmi malá trofej. Byla pozlacená, ale když jste se jí dotkli, tak zlato opadalo, a podklad byl bílý. Vyhrál jsem ji v motokárách v roce 2001.

Jaké bylo první auto, které jsi řídil?
To bylo auto mého otce. Můj táta vzal mě a mého bratra ve svém Lexusu, abychom se naučili, jak řídit v ulicích Mexika. A když jsme udělali chybu, tak nás uhodil. Takže jsme pochopili, že je lepší chyby nedělat. (smích)

Kde byl první dům, ve kterém jsi žil?
To byl náš rodinný dům v Guadalajaře. Ale moc si to nepamatuju, protože když jsem byl ještě docela malý, tak jsme se přestěhovali do jiného domu. A když mi bylo osm, tak jsme se znovu přestěhovali.

Jak nervózní jsi byl v první školní den?
Styděl jsem se setkat se svými spolužáky. Na hřišti to bylo bez problémů, ale ve škole to bylo docela zvláštní, protože jsem se najednou musel chovat jinak. Bylo dobré, že můj starší bratr byl ve stejné škole...

Jaké bylo první jídlo, které jsi uvařil?
Bylo to japonské jídlo s rýží, které mě naučil můj japonský týmový kolega z Formule BMW. Bylo to chutné a levné, tedy přesně perfektní jídlo, když jsem žil sám.

Jaká byla první věc, kterou jsi udělal dnes ráno?
Vždy napíšu zprávu své přítelkyni.



Jaká byla první věc, kterou jsi udělal, když ses dozvěděl, že jsi získal místo v F1?
Jel jsem do Mexika, abych to tam oznámil a Carlos Slim pozval mou rodinu bez toho, abych já o tom věděl. Takže když jsem dorazil, tak jsme se všichni sešli u něj doma. Nebyla to párty, protože celý den byl plný rozhovorů, ale byl to skvělý okamžik vidět, že moje rodina a moji fanoušci mě podporují a jsou na mě hrdí.

Jaká byla první nahrávka, kterou sis koupil?
Vlastně žádná. Jsem z generace, která si stahuje hudbu z internetu. A co jsem si stáhnul jako první? Myslím, že nějaké písničky od Alejandra Fernandeze, to je slavný mexický zpěvák, který také pochází z Guadalajary a má svou hvězdu na Chodníku slávy v Hollywoodu.

Jaký sport jsi dělal jako dítě?
Fotbal, samozřejmě.

Kdy byl tvůj první polibek?
Když mi bylo 15. S mou první přítelkyní.

Kdy tě fanoušek poprvé požádal o autogram?
To bylo v motokárách, když jsem byl docela mladý. Nějaké dítě ke mě přišlo s žádostí o autogram a já jsem pouze napsal svoje jméno na papír, protože jsem nevěděl, co mám dělat.

Kdy jsi poprvé ochutnal šampaňské?
Kdy jsem byl v závodní škole Skip Barber. Pokaždé, když jsem byl na pódiu a porazil své "spolužáky", tak jsem si usrkl – pouze abych si na to zvykl! (smích)

Co by sis dal nejdřív – ovoce nebo čokoládu?
Čokoládu.

Jaké bylo první slovo, které jsi jako dítě řekl?
Začal jsem mluvit pozdě, moje rodina už si dokonce o mě dělala starosti. Když jsem byl dítě, tak jsem nikdy moc nemluvil, to je asi zvyk, který se mě stále trochu drží! (smích) Ale nepamatuju si, co jsem řekl jako první.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře