ESC 2013: My Top 10

3. září 2014 | 16.54 |
› 

Nedávno jsem sem dávala svůj žebříček deseti nejoblíbenějších písní z letošního ročníku Eurovize. Potom mi tak nějak přišlo na mysl, že bych z toho mohla udělat jakýsi nepravidelný seriál a vkládat sem články svých oblíbených eurovizních písní z minulých let. Teď jsem se k tomu konečně odhodlala a přináším vám svou Top 10 nejoblíbenějších písniček z loňského ročníku. Musím vám ale říct, že to bylo sakra těžký vybrat jenom 10 písniček. Nakonec se to tedy nějak povedlo :-D Dodám jen, že těsně se sem nevešlo Rusko a Gruzie (ach, jak já miluju Waterfall, stále nechápu, že se mi nepovedlo to do té desítky procpat).

10. Zlata Ognevich - Gravity - Ukrajina
To je takové krásné, pohádkové :-) Mimochodem, Zlata skončila v celkových výsledcích na třetím místě.


9. Birgit - Et uus saaks alguse - Estonsko
Tohle se mi líbilo od začátku :-) Jo a estonština je stejně hezký jazyk :-) 


8. Anouk - Birds - Nizozemsko
Musím se přiznat, že na první poslech mě ta píseň vůbec, ale vůbec neoslovila. Postupně si mě ale začala získávat. No a vidíte to, nakonec zakotvila v mé oblíbené desítce.


7. Ryan Dolan - Only love survives - Irsko
Název písně mluví za vše ;-)


6. Emmelie de Forest - Only teardrops - Dánsko
Vítězka tohoto ročníku :-) U mě ale na šesté příčce. Přiznávám však, že během soutěže jsem jí hodně fandila a rozhodně jsem měla z jejího vítězství radost :-) Mimochodem, Emmelie je prý nějak vzdáleně příbuzná s britskou královnou ;-)


5. Eythor Ingi - Ég á líf - Island
Tu píseň jsem si také oblíbila okamžitě, jakmile jsem ji slyšela. Sice textu nerozumím, ale to vůbec nevadí, ta islandská atmosféra je z toho znát i tak (teda aspoň pro mě)


4. Krista Siegfrids - Marry me - Finsko
Když Krista vyhrála národní kolo, tak jsem z toho byla fakt dost zklamaná. Ale jak šel čas, tak se mi to tak nějak začalo líbit :-D A teď patří Krista k mým oblíbeným zpěvačkám :-D :-P Vždycky, když Marry me slyším, tak si to musím zpívat :-D


3. Robin Stjernberg - You - Švédsko
Tuhle píseň momentálně absolutně miluju :-) Teda jako vždycky se mi líbila, ale právě teď, když dělám tento článek, tak patří k mým velmi oblíbeným písním a často ji poslouchám :-) 


2. Farid Mammadov - Hold me - Ázerbájdžán
Tuhle píseň zbožňuju od první chvíle, co jsem ji slyšela ;-) (A asi nejsem jediná, protože skončil na druhém místě v soutěži)


1. Marco Mengoni - L'essenziale - Itálie
Italsky neumím, ale to nevadí. Pro mě i tak dokonalost :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře