VC Německa 2014

13. červenec 2014 | 17.55 |
›

Na německém okruhu Sachsenring se jel další závod Moto2. Z první řady do něj startovali Dominique Aegerter, Mika Kallio a Esteve Rabat. Ve druhé řadě stáli Jordi Torres, Franco Morbidelli a Simone Corsi. Do řady třetí se pak postavili Johann Zarco, Thomas Lüthi a Alex de Angelis.

Nejlepší start předvedl poleman Aegerter, záhy ho však překonal Mika Kallio. Na druhé místo před Aegertera se protlačil ještě Jordi Torres. To však netrvalo dlouho, protože už ve druhém kole byl na druhém místě Aegerter a v následujícím kole se před Torrese dostal i Simone Corsi.

Ve čtvrtém kole havaroval Jordi Torres a znamenalo to tak konec nadějí na dobrý výsledek.

Na čele byl stále Kallio, toho stíhal Aegerter. Za nimi se utvořila skupina Simone Corsi, Franco Morbidelli a Esteve Rabat. Za nimi jeli dobře Johann Zarco a Alex de Angelis.

Závod kvůli technickým problémům skončil pro domácího Jonase Folgera. Technika zradila i Joshe Herrina a nedokončil ani Lorenzo Baldassarri, který upadl.

Mezitím se na čele nic nezměnilo. Stále vedl Mika Kallio, kterému ale celou dobu na záda dýchal Dominique Aegerter. O třetí místo bojovali Rabat, Corsi a Morbidelli. A propracovával se k nim i dobře jedoucí Maverick Viňales.

V kole číslo 15 upadl Johann Zarco a jeho motocykl začal hořet. Jezdec zůstal nezraněn, avšak motocykl byl na odpis. Za nedlouho skončil závod i pro dalšího domácího pilota Sandra Corteseho. Ve stejném kole pak upadl Alex de Angelis.

To už byl na třetím místě Esteve Rabat, avšak zejména Simone Corsi s ním bojoval. Maverick Viňales se připojil ke skupině a podařilo se mu překonat Franca Morbidelliho.

Na čele pospolu stále jeli Kallio a Aegerter.

Čtyři kola před cílem šel do čela Aegerter, avšak Kallio si první místo vzal zpět. V posledním kole se však Dominique Aegerter opět dostal na první místo a své první vítězství v kariéře si již nenechal vzít. Druhý skončil Mika Kallio a třetí místo na cílové rovince vybojoval Simone Corsi.

Esteve Rabat byl čtvrtý, Maverick Viňales pátý, Franco Morbidelli šestý. Na sedmém místě skončil Randy Krummenacher, osmý byl Mattia Pasini, devátý Thomas Lüthi a desátý Xavier Simeon.

Bodovali ještě 11. Ricard Cardus, 12. Marcel Schrotter, 13. Louis Rossi, 14. Luis Salom a 15. Axel Pons.

V šampionátu vede Esteve Rabat, který má na svém kontě momentálně 170 bodů. Druhý Mika Kallio má 151 bodů a třetí je Maverick Viňales se 120 body.

Nyní na piloty čeká letní přestávka a další závod v Indianapolis je na programu 10. srpna.

------------------------------------------------------------------

Smíšené pocity. Mika vedl skoro celý závod a já tak chtěla, aby se mu to povedlo, aby vyhrál a aby hrála finská hymna. Takže lehké zklamání, ale musím samozřejmě říct, že druhé místo je super, Mika získal 20 bodů, které se počítají a navíc, stáhl něco málo v šampionátu na Rabata. A to je to, o co jde. A navíc, porazil ho Dominique. A toho mám celkem ráda a vítězství mu přeju.

A jsem ráda, že na pódium se dostal i Simone.

Myslím, že i pro Morbidelliho super výsledek. On je vždycky takový nenápadný (i když zrovna dneska zejména na začátku závodu bojoval slušně) a najednou se někde zjeví a bere dobrý body :-D

Úplně nejvíc mě ale dneska potěšil Randy. Sedmé místo!!! Paráda :-) On startoval z 10. pozice a já se strašně bála, že tu super pozici nějak pokazí, ale tentokrát nepokazil a já mám vážně ohromnou radost :-)

Naopak Sandro doma musel odstoupit :-/

A taky škoda Jordiho :-/ A Johanna taky :-/ Jeho pád jsem teda neviděla, ale motorka hořela slušně :-O

Jo a ještě něco jsem chtěla dodat, kdyby to někoho zajímalo. Na divokou kartu jela domácí slečna Nina Prinzová. Dokončila. Sice o kolo zpět, ale cíl viděla :-)